dnes je 07.04.2020 a svátek má Heřman/Hermína

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Přidat na Seznam.cz
Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Udržitelná móda, slow fashion i nízký dopad na životní prostředí jsou hlavními body, kterými se nová značka slovenské designérky Ivany Kuráňové zabývá. Z materiálů vybírá ty nejkvalitnější, certifikované GOTS, jako jsou holandská bio bavlna a další. Střihově se Molea vyznačuje jednoduchými, praktickými, ale svým způsobem i výjimečnými siluetami s důrazem pro detail.

„Výrobky Moela sú praktické, určené pre každú ženu, ktorá chce byť štýlová ale tiež musí zvládnuť každodenné povinnosti, a to bez kompromisov,“ říká o nové kolekci asistentka designérky a stylistka značky Wanda Dančová.  

Široká ramena, řasení na rukávech, z materiálů pak hedvábí, vlna a bio bavlna charakterizují identitu značky Moela. Jsou to střih, materiál i komfort, které jsou pro dnešní úspěšnou ženu důležité.

„Strihy Moela sú jednoduché so zaujímavým detailom, a čo sa týka materiálu, každá žena si zaslúži kvalitu v podobe prírodných materiálov. Toto všetko nakoniec zaručuje komfort odevov. Našim cieľom je vytvárať také modely, v ktorých sa každá žena bude cítiť výnimočne. To znamená vytvoriť odev, ktorý je 100% praktický a pohodlný ale taktiež štýlový,“ doplňuje stylistka Dančová.

Práce s přírodními materiály je velkým plusem i na Slovensku, i zde to ženy vnímají velmi pozitivně. „Materiály ako je bio bavlna sú veľmi prospešné zdraviu a komfortu našich zákazníčok. Tieto materiály nájdete najmä v našej Casual línii, ktorá obsahuje tričká, mikiny a teplákové súpravy na voľný čas. Každá žena, ktorá si takýto produkt zakúpi, tiež prispieva zlepšeniu životného prostredia a podporuje tak udržateľnú módu na Slovensku,“ svěřila se Dančová.

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SLOVENSKÁ NÁVRHÁŘKA IVANA KURÁŇOVÁ MOELA WANDA DANČOVÁ GOTS BIO BAVLNA

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek