dnes je 19.01.2020 a svátek má Doubravka

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Přidat na Seznam.cz
Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Udržitelná móda, slow fashion i nízký dopad na životní prostředí jsou hlavními body, kterými se nová značka slovenské designérky Ivany Kuráňové zabývá. Z materiálů vybírá ty nejkvalitnější, certifikované GOTS, jako jsou holandská bio bavlna a další. Střihově se Molea vyznačuje jednoduchými, praktickými, ale svým způsobem i výjimečnými siluetami s důrazem pro detail.

„Výrobky Moela sú praktické, určené pre každú ženu, ktorá chce byť štýlová ale tiež musí zvládnuť každodenné povinnosti, a to bez kompromisov,“ říká o nové kolekci asistentka designérky a stylistka značky Wanda Dančová.  

Široká ramena, řasení na rukávech, z materiálů pak hedvábí, vlna a bio bavlna charakterizují identitu značky Moela. Jsou to střih, materiál i komfort, které jsou pro dnešní úspěšnou ženu důležité.

„Strihy Moela sú jednoduché so zaujímavým detailom, a čo sa týka materiálu, každá žena si zaslúži kvalitu v podobe prírodných materiálov. Toto všetko nakoniec zaručuje komfort odevov. Našim cieľom je vytvárať také modely, v ktorých sa každá žena bude cítiť výnimočne. To znamená vytvoriť odev, ktorý je 100% praktický a pohodlný ale taktiež štýlový,“ doplňuje stylistka Dančová.

Práce s přírodními materiály je velkým plusem i na Slovensku, i zde to ženy vnímají velmi pozitivně. „Materiály ako je bio bavlna sú veľmi prospešné zdraviu a komfortu našich zákazníčok. Tieto materiály nájdete najmä v našej Casual línii, ktorá obsahuje tričká, mikiny a teplákové súpravy na voľný čas. Každá žena, ktorá si takýto produkt zakúpi, tiež prispieva zlepšeniu životného prostredia a podporuje tak udržateľnú módu na Slovensku,“ svěřila se Dančová.

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SLOVENSKÁ NÁVRHÁŘKA IVANA KURÁŇOVÁ MOELA WANDA DANČOVÁ GOTS BIO BAVLNA

Související články

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Nová Pre-fall kolekce módního domu Marchesa Notte je zahalena v květinách

Květinové motivy všude kam oko dohlédne. I tak by se dala charakterizovat nová kolekce americké módní značky Marchesa Notte, která svou sbírkou přenáší zákazníky do dalekého italského města Bergamo.

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Celý článek

Saint Laurent Resort kolekce 2020 v hlavní roli s Kaiou Gerber

Kreativní ředitel Anthony Vaccarello představil novou Resort kolekci v hlavní roli s modelkami Kaiou Gerber, Mads Mullins a Tes Linnenkoper. Stylová a lehce kombinovatelná sbírka je vhodná pro každého. 

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek