dnes je 16.05.2021 a svátek má Přemysl

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Přidat na Seznam.cz
Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Udržitelná móda, slow fashion i nízký dopad na životní prostředí jsou hlavními body, kterými se nová značka slovenské designérky Ivany Kuráňové zabývá. Z materiálů vybírá ty nejkvalitnější, certifikované GOTS, jako jsou holandská bio bavlna a další. Střihově se Molea vyznačuje jednoduchými, praktickými, ale svým způsobem i výjimečnými siluetami s důrazem pro detail.

„Výrobky Moela sú praktické, určené pre každú ženu, ktorá chce byť štýlová ale tiež musí zvládnuť každodenné povinnosti, a to bez kompromisov,“ říká o nové kolekci asistentka designérky a stylistka značky Wanda Dančová.  

Široká ramena, řasení na rukávech, z materiálů pak hedvábí, vlna a bio bavlna charakterizují identitu značky Moela. Jsou to střih, materiál i komfort, které jsou pro dnešní úspěšnou ženu důležité.

„Strihy Moela sú jednoduché so zaujímavým detailom, a čo sa týka materiálu, každá žena si zaslúži kvalitu v podobe prírodných materiálov. Toto všetko nakoniec zaručuje komfort odevov. Našim cieľom je vytvárať také modely, v ktorých sa každá žena bude cítiť výnimočne. To znamená vytvoriť odev, ktorý je 100% praktický a pohodlný ale taktiež štýlový,“ doplňuje stylistka Dančová.

Práce s přírodními materiály je velkým plusem i na Slovensku, i zde to ženy vnímají velmi pozitivně. „Materiály ako je bio bavlna sú veľmi prospešné zdraviu a komfortu našich zákazníčok. Tieto materiály nájdete najmä v našej Casual línii, ktorá obsahuje tričká, mikiny a teplákové súpravy na voľný čas. Každá žena, ktorá si takýto produkt zakúpi, tiež prispieva zlepšeniu životného prostredia a podporuje tak udržateľnú módu na Slovensku,“ svěřila se Dančová.

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SLOVENSKÁ NÁVRHÁŘKA IVANA KURÁŇOVÁ MOELA WANDA DANČOVÁ GOTS BIO BAVLNA

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek