dnes je 02.07.2020 a svátek má Patricie

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Přidat na Seznam.cz
Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Udržitelná móda, slow fashion i nízký dopad na životní prostředí jsou hlavními body, kterými se nová značka slovenské designérky Ivany Kuráňové zabývá. Z materiálů vybírá ty nejkvalitnější, certifikované GOTS, jako jsou holandská bio bavlna a další. Střihově se Molea vyznačuje jednoduchými, praktickými, ale svým způsobem i výjimečnými siluetami s důrazem pro detail.

„Výrobky Moela sú praktické, určené pre každú ženu, ktorá chce byť štýlová ale tiež musí zvládnuť každodenné povinnosti, a to bez kompromisov,“ říká o nové kolekci asistentka designérky a stylistka značky Wanda Dančová.  

Široká ramena, řasení na rukávech, z materiálů pak hedvábí, vlna a bio bavlna charakterizují identitu značky Moela. Jsou to střih, materiál i komfort, které jsou pro dnešní úspěšnou ženu důležité.

„Strihy Moela sú jednoduché so zaujímavým detailom, a čo sa týka materiálu, každá žena si zaslúži kvalitu v podobe prírodných materiálov. Toto všetko nakoniec zaručuje komfort odevov. Našim cieľom je vytvárať také modely, v ktorých sa každá žena bude cítiť výnimočne. To znamená vytvoriť odev, ktorý je 100% praktický a pohodlný ale taktiež štýlový,“ doplňuje stylistka Dančová.

Práce s přírodními materiály je velkým plusem i na Slovensku, i zde to ženy vnímají velmi pozitivně. „Materiály ako je bio bavlna sú veľmi prospešné zdraviu a komfortu našich zákazníčok. Tieto materiály nájdete najmä v našej Casual línii, ktorá obsahuje tričká, mikiny a teplákové súpravy na voľný čas. Každá žena, ktorá si takýto produkt zakúpi, tiež prispieva zlepšeniu životného prostredia a podporuje tak udržateľnú módu na Slovensku,“ svěřila se Dančová.

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SLOVENSKÁ NÁVRHÁŘKA IVANA KURÁŇOVÁ MOELA WANDA DANČOVÁ GOTS BIO BAVLNA

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

Celý článek

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek