dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Slovensko má první prezidentku v historii: Zuzana Čaputová má styl

Přidat na Seznam.cz
Je to přelom historie. Na Slovensku byla o víkendu zvolena prezidentkou republiky Zuzana Čaputová. Přináší do slovenské politiky nejen obrození v genderové oblasti, ale také nový vítr liberální proevropské politiky. S sebou bere i svůj šatník.

Inspirace pro všechny ženy

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenské republiky. Ještě před deseti lety by si nikdo ani nepomyslel, že by si Slováci zvolili za prezidentku ženu. Po politickém deliriu, které Slovensko zažívalo, se však muselo něco stát. Čaputová to neměla lehké, stála proti erudovanému soupeři, který se nehodlal jen tak vzdát. Bojovala pevnými názory, údernými argumenty, ale také svým stylem a ženským šarmem. Naše redakce se podívala první prezidentce Slovenska na její elegantní šatník.

Veřejný nepřítel všech návrhářů

Nová prezidentka se nebojí kontroverzních témat ani odvážných barevných kombinací. Třeba právě proto oslovila na Slovensku mladou generaci, která o volby často nemá zájem. Nejvíce musíme docenit její práci s fialovou barvou, té se totiž bojí i ten nejzkušenější návrhář. Tato barva totiž nemá daleko ke kýčovitosti či směšné překombinovanosti. Zuzana Čaputová jí však vdechla eleganci a na televizních obrazovkách tak byla nejviditelnější ze všech. Fialovou totiž zvolila pro svůj outfit pro oslavu ve svém volebním štábu. V jedné z televizních debat se dokonce nebála kombinovat už tak křiklavou barvu, jakou je fialová s ještě křiklavější barvou - zeleným sáčkem. Výsledek byl tak famózní, že u televizních obrazovek žasl kdejaký vizážista.

Něžná bojovnice

Zuzana Čaputová nikdy nebrala to, že být ženou je nevýhodou a vlastně svou ženskost využila jako hlavní zbraň. Ukázala, že je něžná bojovnice, která se dokáže prosadit a která dávno našla svůj hlas. Ženskost proto neskrývala ani ve svých outfitech - často na veřejná shromáždění a debaty volila vypasované šaty s decentním dekoltem a bočním vázáním. Jeden z nejkrásnějších outfitů byl pak vybrán pro focení na volební kampaň - červené šaty pod kolena.

Světlejší zítřky

Tým Zuzany Čaputové si jistě uvědomoval, jak klíčový je vzhled jejich kandidátky, a to především od pasu nahoru, protože právě tato část je nejvíce vnímána diváky televizních debat, při focené a při besedách, kde kandidát nejčastěji sedí. Právě proto šaty a blůzy doplňovala sáčka různých barev, která dodala stylu elegantnost a oficiální vzhled. Další zásadní součástí stylu Čaputové byly její vlasy, které měla pokaždé pečlivě upravené a Zuzana Čaputová s nimi zbytečně neexperimentovala. Nechávala je rozpuštěné a tím umocnila svůj ženský vzhled.

facebbook.com, Instagram.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ZUZANA ČAPUTOVÁ SLOVENSKO FIALOVÁ PREZIDENT SLOVENSKÁ PREZIDENTKA

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek