dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Sluneční brýle Louis Vuitton jsou ikonami mezi módními doplňky!

Přidat na Seznam.cz
Pojďte se podívat na historii slunečních brýlí Louis Vuitton

Sluneční brýle Louis Vuitton – Savoir Faire Klasicismus a elegance, kolekce slunečních brýlí Louis Vuitton je vyráběna se vším know-how značky, kreativní invencí a inovací, podle sezonních trendů a v mimořádně široké paletě barev, na základě návrhů designérského studia Louis Vuitton pod uměleckým vedením Marca Jacobse. Sluneční brýle Louis Vuitton není jednoduché vyrobit, každý model musí být nejen praktickým doplňkem, ale skutečnou ozdobou tváře. A koupit sluneční brýle Louis Vuitton můžete jen a pouze ve značkových obchodech sítě Louis Vuitton.

Know-how a inovace slunečních brýlí Louis Vuitton
Sluneční brýle Louis Vuitton se vyrábějí ve dvou oblastech s dlouhou odbornou tradicí: ve městě Morez na východě Francie a v oblasti Cadore v Itálii. Výroba vychází z řemeslné tradice a know-how a je vedená snahou po dokonalosti, v osmi partnerských dílnách se plných 60 % úkonů dělá ručně. K výrobě jednoho páru slunečních brýlí Louis Vuitton je třeba 200 samostatných úkonů. A nástroje, soustruhy, formy, leštičky… Ty zůstávají již od nepaměti ceněným pomocníkem v tomto na přesnost velmi náročném řemesle, které je svými kořeny svázáno s výrobou hodinek. Ve městě Morez je technologie výroby neustále optimalizovaná a obohacovaná o nejmodernější inovace, které spolu se zkušenou rukou a okem řemeslníka dávají mimořádně dokonalý výsledek.

Ikonické sluneční brýle Louis Vuitton
Dva z kultovních modelů slunečních brýlí Louis Vuitton jsou v nabídce od svého uvedení na trh vroce 2005 dodnes. K nim se postupně přidaly další ikony, jejichž výroba vyžaduje 110 až 120 úkonů. Některé páry brýlí Louis Vuitton jsou vyráběny třívrstevnou technologií, tři vrstvy acetátu jsou upraveny tak, aby byla vidět ta nejhlubší, průhledná.

Při výrobě slunečních brýlí Louis Vuitton je pozornost věnována každému detailu
Obroučky ve tvaru okvětních lístků, zdobené květy, delikátně tvarované kovové součásti zdobící stranice….Ryté a následně malované emblémy značky Louis Vuitton diskrétně odkazují na kvítky Monogram, ozdobné nýty oživují tradici zámků na slavných kufrech Louis Vuitton a hra matných a lesklých ploch evokuje grafickou symetričnost šachovnicového vzoru Damier. Od plastových sedýlek na nosu po stranice, od můstku po klouby, síla spočívá v detailu. Proto se také sluneční brýle Louis Vuitton mohou skládat až z 30-50 součástí, z nichž některé jsou vyřezány z ebenového dřeva nebo jsou vyrobeny exkluzívní technologií, která umí spojit vrstvy dřeva a hliníku pro maximální lehkost a pohodlí.

Know-how ve službách dokonalosti: to jsou sluneční brýle Louis Vuitton
Výroba jednoho páru slunečních brýlí Louis Vuitton vyžaduje mnoho samostatných úkonů, z nichž každý musí být proveden přesně podle přísného standardu. Přesnost hraje nejdůležitější roli, od acetátu po finální kontrolu.
Acetátové součásti jsou nařezány z desek o tloušťce 1 až 4 mm. Acetát je 100% přírodní materiál, odvozen z bavlny, je hypo-alergenní a biodegradovatelný. Řemeslníci v regionu jej používají již od 19. století. Zásadně důležitou technologickou fází při výrobě slunečních brýlí Louis Vuitton je leštění v bukových bubnech. Obroučky se umístí do nádoby naplněné pemzou z ostrovů Lipari a štěpinkami diamantového tvaru z bukového dřeva z listnatých lesů v Maďarsku. Buben se otáčí rychlostí 30 otáček za minutu, leštění je dvoufázové.

Proces kompletace je také vícefázový: osazení dekorativních nýtů pomocí lisu, v některých případech po nahřátí s cílem zvýšit odolnost stranic, ohýbání a závěrečné leštění. Na rozdíl od injektovaného materiálu může acetát povolit a ztratit pevnost. Proto je velká pozornost věnována řemeslnému provedení, každému detailu, ať již to jsou „granulky“ v materiálu, v konkrétní barevné paletě exkluzivní pro značku Louis Vuitton.

 

Zdroj obrázků: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis

Přidat na Seznam.cz
LOUIS VUITTON SLUNEČNÍ BRÝLE LOUIS VUITTON ZNAČKY DOPLŇKY IKONA MODNI BRÝLE LOUIS VUITTON

Související články

Barbora Hranoš o módních doplňcích Otto Kilian: Mužů, kteří se doplňků nebojí, je u nás zatím málo

Otto Kilian je česká značka, která nabízí limitované kolekce pánských a dámských doplňků. Stojí za ní manželský pár, Barbora a Petr Hranošovi. Ve svém portfoliu mají nejen kravaty, ale také manžetové knoflíčky, motýlky či kapesníčky do saka. Vše je vyráběno ručně se zapojením českých výrobců. Při výrobě z vysoce kvalitních látek vznikají malé série, ve kterých je každý model jedinečný.

 

 

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Hana Podolská: Královna české módy

Tato žena se zapsala do dějin jako královna české módy v meziválečném období a druhé světové války. Její život byl bohužel jedna velká zkouška. Chcete vědět více? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Minimalistický šatník: Sázka na jistotu!

Jednoduché a čisté linie. Kvalitní materiál a dobře padnoucí střihy. Dokonalá harmonie a snadné kombinování. Tak právě takový může být i váš šatník. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Celý článek

Kožené doplňky pro moderní muže

Zdají se vám různé doplňky a šperky pro muže příliš zženštilé? Co sáhnout po kůži? Ta působí zajímavě, svůdně až nebezpečně. Když se doplňky hezky sladí s outfitem, bude váš partner vypadat přímo skvěle.

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek