dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Snižte cholesterol pomocí čokolády! Skutečně to jde!

Přidat na Seznam.cz
Jen málokterá žena nemiluje čokoládu

Může se to zdát jako sen, protože jen málokterá žena nemiluje čokoládu. Tato dieta ovšem nepatří do šuplíku šílených „monodiet“, při kterých trápíte tělo pouze jedinou potravinou, účinnost čokoládové diety a její příznivý vliv na naše zdraví jsou skutečně prokázány. Ovšem pozor, tento dietní plán rozhodně nepovoluje cpát se čokoládou hlava nehlava.

Mayové používali čokoládu jako lék
Čokoláda dokáže snížit hodnotu ženám dobře známého BMI (Body mass indexu), urychlit metabolismus, snížit hladinu cholesterolu, obsahuje antioxidanty, chrání tělo před civilizačními chorobami. Staří Mayové ji používali k léčbě horeček, křečí a infekce. V 17. století pochoutka sloužila jako čistič krve a dokonce i proti bolesti při porodu. Zapomeňte ovšem na mléčnou, bílou, s ořechy a s dalšími přidanými složkami. Řeč je pouze o kvalitní vysokoprocentní hořké čokoládě. Ani tu však nemůžete konzumovat neomezeně. Dietní plán čokoládové diety je celkem přísný.

Jídelníček z těstovin a popcornu
Jídelníček se skládá ze tří hlavních jídel a tří svačin. Základem je ovoce, zelenina, těstoviny a popcorn. Snídaně: čerstvé ovoce, může být i s odtučněným mlékem. Dopolední svačina: ovoce nebo popcorn „jen tak do dlaně“. Oběd: těstovinový zeleninový salát nebo těstoviny s netučnou omáčkou. Odpolední svačina: smoothie s odtučněným mlékem nebo opět popcorn „jen tak do dlaně“. Večeře: celozrnné těstoviny s rajčatovou omáčkou a česnekem nebo jinou netučnou omáčkou. Večerní svačina: popcorn nebo 30 g hořké čokolády.

Mezi naopak zakázané potraviny patří červené maso, ostatní sladkosti kromě hořké čokolády, smažená jídla a alkohol. Inspirujte se! Dlouhodobě však ani tato dieta není ideální, je příliš jednostranná. Můžete se jí ale inspirovat. Každý den snězte pět až šest menších porcí jídla, zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, nezapomínejte ani na bílkoviny. Za odměnu si můžete dopřát třetinu z celé kvalitní čokolády. Další odměnou vám pak bude úbytek váhy, a to až 1 kilo za týden. A kdo ví, možná se Vám časem i čokoláda přejí a nebudete ji chtít aspoň na čas ani vidět.

 

Zdroj obrázků: fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
DIETA ČOKOLÁDA DIETY ČOKOLÁDY OŘECHY

Související články

Jedla pravidelně protein a toto se jí stalo

Mnohé z nás řeší svoji postavu a jsou s ní věčně nespokojené. Taky jste se nedávno při pohledu do zrcadla zhrozila nad tukovým polštářkem, který se vám usadil kolem bříška? Závidíte modelkám, které na nás shlíží z billboardů a reklam, jak mají štíhlou postavu? Vždyť ji můžete mít i vy.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Čokoládové pralinky v podání La Vie Chocolat

Když se skloubí vášeň, umění a zapálení pro práci, nemůže z toho vzniknout nic jiného než rodinná pralinkárna - La Vie Chocolat, za kterou stojí Jakub Vobořil. Pokud jste milovníkem čokolády, jste tu na správném místě.

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Jak začít s KETO dietou aneb 5 užitečných kroků, které byste měli mít na paměti

Rozhodli jste se, že chcete zkusit ketogenní dietu, ale tak nějak přesně nevíte jak začít? Připravili jsme si pro vás článek, který vás jednoduše provede prvními kroky a pomůže předejít nepříjemným začátečnickým stavům jako je „sacharidová“ chřipka nebo zažívací obtíže.

Celý článek

Čokolády, které můžete mlsat bez výčitek

Milujete čokoládu? A taky si u každého snědeného čtverečku slibujete, že zítra už opravdu půjdete cvičit? Zkuste si dát tentokrát jiné předsevzetí. 

Celý článek

Jak cvičí a jakou dietu drží Bella Hadid

Bella Hadid se veřejně vyjádřila k tomu, jak cvičí, jaké diety drží a jak se jí podařilo zhubnout. 

Celý článek

Zuzka Light: Fit za 15 minut denně

„Dejte mi 15 minut, a já vám dám tělo jedna báseň!“ vzkazuje proslulá fitness trenérka Zuzka Light všem čtenářům a čtenářkám. 

Celý článek