dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Přidat na Seznam.cz
Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

 fotograf Viktor Křapa / herečka Marta Dancingerová / se svolením značky k r a p a

Rodačka z Moravy Šárka Křapová založila autorskou módní značku k r a p a před 7 lety a naplnila tak svoji celoživotní vášeň pro módu a umění. První kolekci modelů představila na své výstavě obrazů v prostorách Czech tourismu v Praze v roce 2016 a ta se těšila velkému zájmu.

Maximálním důraz na kvalitu použitého materiálu a zpracování je důležitý zejména proto, aby návrhářka Šárka Křapová vyzdvihla jedinečnou krásu ženy, která se chce každý den cítit nejen trendy, ale také pohodlně a hlavně sama sebou.

Oblíbených módních kousků má Šárka sice více, avšak velkou lásku cítí zejména k jednomu konkrétnímu: „Miluju vesty! Myslím, že je to praktický a nepostradatelný doplněk každého šatníku. Ať už krátké, dlouhé, letní, zimní, s kapucí nebo bez, vždy skvěle doplní a podtrhnou celý outfit. Vesta se dá dobře kombinovat, vrstvit, schová některé nežádoucí partie, nebo naopak vyzdvihne ty žádoucí. Prostě vesta by měla být v každé skříni a já je ráda zahrnuji do svých kolekcí."

fotograf Marek Musil / se svolením značky k r a p a

I u značky k r a p a se plně připravují na oficiální příchod jara, o čemž hovoří vzdušnější materiály, živé barvy i vlněné kabáty, které jsou rozhodně mezi březnovými must have kousky.

„Nabízím kolekce v limitovaných edicích s možností úpravy na zakázku, kladu důraz na detail, minimalistický šik střih a neomezenou kombinovatelnost. Při výběru materiálů, které jsou převážně z Itálie, se zaměřuji na jejich dlouhou životnost a dobrou údržbu. Nejraději pracuji s přírodními materiály, jako jsou viskóza, bavlna, vlna a v letošní letní kolekci se objeví i hedvábí. Všechny oděvy vznikají v Praze,“ popisuje tvorbu autorka kolekcí a doplňuje: „V posledních dvou letech zahrnuji do svých kolekcí i kožené doplňky, jako jsou velice oblíbené variabilní provlékací kožené opasky a kapsičky, které model skvěle podtrhnou."

Šárka Křapová otevřela před 3 lety showroom v Trojské ulici v Praze, kde se ženám sama plně věnuje. Její odměnou jsou spokojené zákaznice, kterých stále přibývá a jsou jí zároveň velkou inspirací.

 fotograf Viktor Křapa / herečka Marta Dancingerová / se svolením značky k r a p a

Pokud se Šárky zeptáte na její plány na rok 2022, má jasno: „V této zvláštní době je těžké vůbec něco očekávat, tak spíš doufám... že bych konečně mohla uspořádat módní přehlídku, kterou už téměř 3 roky plánuji. Že budou mít ženy stále chuť se dobře a pohodlně oblékat a já jim vytvořím takové kolekce, které budou rády nosit a vracet se nadšeně pro další kousky."

fotograf Marek Musil / se svolením značka k r a p a

 fotograf Viktor Křapa / herečka Marta Dancingerová / se svolením značky k r a p a

fotograf Marek Musil / se svolením značky k r a p a

 fotograf Viktor Křapa / herečka Marta Dancingerová / se svolením značky k r a p a

 fotograf Viktor Křapa / herečka Marta Dancingerová / se svolením značky k r a p a

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÁ ZNAČKA KRAPA ŠÁRKA KŘAPOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek