dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Španělská návrhářka Melanie Freire na MBPFW představila hru s asymetrií a vzory

Přidat na Seznam.cz
Mladý talent ze Španělska prezentoval formou přehlídky svou autorskou tvorbu na pražském týdnu módy. Něžná i elegantní kolekce byla plná rozverných vzorů!

Využití dosavadních zkušeností

Melanie Freie je posledním velkým talentem ze Španělska. Její dosavadní studie a stáže jí nabyly zkušenostmi, představami a vědomostmi. Návrhářka si nyní začala budovat své vlastní jméno. Její autorský debut byl povedeným dílem v podzimní kolekci pro rok 2019. Freire se zabývala myšlenkou asymetrie, dekonstrukce a patchworkové metody, kde využila své znalosti o komplexních i jednodušších potiscích na látkách.

Smysluplné vzorované detaily

Právě myšlenka jedné nohavice, rukávu, límečku nebo jiné části oděvu ušité z jiného vzoru, než je zbytek oděvu, byla průlomová. Celá kolekce tím dostala nový nádech, směr a hloubku. Zejména hravé využití proužků na šatech povzneslo celou kolekci do současných trendů. Vzorované látky byly v kontrastu s celkovým kouskem oděvu, a tak se pozornost strhávala často právě na tyto barevné detaily. Barevná obuv krásně doladila celkový styl a souzněla s hravými vzory.

Žena na správném místě

Designérka kromě pastelových odstínů vsadila i na zářivě tyrkysově modrou. Celou kolekcí se tato výrazná barva nesla s grácií. Byla komplimentem béžové, světle růžové, hnědé a modré. Promyšlené geometrické tvary místy na oděvech byly vítaným zpestřením krejčovsky zajímavě zpracovaných modelů. Asymetrické lemy, délky a zapínání v podobě kroužku upozornilo na přitažlivou ženskou siluetu. Freire je také úspěšnou návrhářkou pro Zara Basic a ženou na správném místě. Její autorská kolekce byla elegantním řešením šatníku pro mladé profesionální ženy. 

Zdroj: mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MBPFW 2019 MELANIE FREIRE

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek