dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Španělská návrhářka Melanie Freire na MBPFW představila hru s asymetrií a vzory

Přidat na Seznam.cz
Mladý talent ze Španělska prezentoval formou přehlídky svou autorskou tvorbu na pražském týdnu módy. Něžná i elegantní kolekce byla plná rozverných vzorů!

Využití dosavadních zkušeností

Melanie Freie je posledním velkým talentem ze Španělska. Její dosavadní studie a stáže jí nabyly zkušenostmi, představami a vědomostmi. Návrhářka si nyní začala budovat své vlastní jméno. Její autorský debut byl povedeným dílem v podzimní kolekci pro rok 2019. Freire se zabývala myšlenkou asymetrie, dekonstrukce a patchworkové metody, kde využila své znalosti o komplexních i jednodušších potiscích na látkách.

Smysluplné vzorované detaily

Právě myšlenka jedné nohavice, rukávu, límečku nebo jiné části oděvu ušité z jiného vzoru, než je zbytek oděvu, byla průlomová. Celá kolekce tím dostala nový nádech, směr a hloubku. Zejména hravé využití proužků na šatech povzneslo celou kolekci do současných trendů. Vzorované látky byly v kontrastu s celkovým kouskem oděvu, a tak se pozornost strhávala často právě na tyto barevné detaily. Barevná obuv krásně doladila celkový styl a souzněla s hravými vzory.

Žena na správném místě

Designérka kromě pastelových odstínů vsadila i na zářivě tyrkysově modrou. Celou kolekcí se tato výrazná barva nesla s grácií. Byla komplimentem béžové, světle růžové, hnědé a modré. Promyšlené geometrické tvary místy na oděvech byly vítaným zpestřením krejčovsky zajímavě zpracovaných modelů. Asymetrické lemy, délky a zapínání v podobě kroužku upozornilo na přitažlivou ženskou siluetu. Freire je také úspěšnou návrhářkou pro Zara Basic a ženou na správném místě. Její autorská kolekce byla elegantním řešením šatníku pro mladé profesionální ženy. 

Zdroj: mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MBPFW 2019 MELANIE FREIRE

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek