dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Španělská návrhářka Melanie Freire na MBPFW představila hru s asymetrií a vzory

Přidat na Seznam.cz
Mladý talent ze Španělska prezentoval formou přehlídky svou autorskou tvorbu na pražském týdnu módy. Něžná i elegantní kolekce byla plná rozverných vzorů!

Využití dosavadních zkušeností

Melanie Freie je posledním velkým talentem ze Španělska. Její dosavadní studie a stáže jí nabyly zkušenostmi, představami a vědomostmi. Návrhářka si nyní začala budovat své vlastní jméno. Její autorský debut byl povedeným dílem v podzimní kolekci pro rok 2019. Freire se zabývala myšlenkou asymetrie, dekonstrukce a patchworkové metody, kde využila své znalosti o komplexních i jednodušších potiscích na látkách.

Smysluplné vzorované detaily

Právě myšlenka jedné nohavice, rukávu, límečku nebo jiné části oděvu ušité z jiného vzoru, než je zbytek oděvu, byla průlomová. Celá kolekce tím dostala nový nádech, směr a hloubku. Zejména hravé využití proužků na šatech povzneslo celou kolekci do současných trendů. Vzorované látky byly v kontrastu s celkovým kouskem oděvu, a tak se pozornost strhávala často právě na tyto barevné detaily. Barevná obuv krásně doladila celkový styl a souzněla s hravými vzory.

Žena na správném místě

Designérka kromě pastelových odstínů vsadila i na zářivě tyrkysově modrou. Celou kolekcí se tato výrazná barva nesla s grácií. Byla komplimentem béžové, světle růžové, hnědé a modré. Promyšlené geometrické tvary místy na oděvech byly vítaným zpestřením krejčovsky zajímavě zpracovaných modelů. Asymetrické lemy, délky a zapínání v podobě kroužku upozornilo na přitažlivou ženskou siluetu. Freire je také úspěšnou návrhářkou pro Zara Basic a ženou na správném místě. Její autorská kolekce byla elegantním řešením šatníku pro mladé profesionální ženy. 

Zdroj: mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MBPFW 2019 MELANIE FREIRE

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek