dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Přidat na Seznam.cz
Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

foto: Steven Miesel / se svolením FENDANCE

 „Je to spíš výměna než spolupráce, ale především jde o přátelství. Je to krása společně trávených chvil po době odloučení a oslava žen, které mě tolik inspirovaly,“ řekl Kim Jones, umělecký ředitel Fendi pro haute couture a dámské kolekce.

Auto zastaví, vystoupíš. V dálce je slyšet hudba a všude jsou lidé. Na uvítanou pošleš vzdušné polibky přátelům a namíříš si to rovnou na začátek fronty. Jak zní heslo? To je jasné – Fendace. Vítej v exkluzivním nočním klubu Fendace, kde se píše historie módy a kde na tebe čekají přátelé i spousta zábavy. Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků, v jejímž průběhu Kim Jones se Silvií Venturini Fendi vnášejí svůj úhel pohledu do tvorby značky Versace a Donatella Versace přetváří práci značky Fendi k obrazu svému. Duch této kreativní svobody a impulzivní přehlídky módy, kterou bylo loni v září zahájeno spojení značek Fendi a Versace, jsou zřejmé i v reklamní kampani Fendace, z níž srší úžasná zábava a odvážná bezprostřednost.

„Z kampaně vyzařuje stejný duch přátelství a energie, které jsme pociťovali při práci na kolekci. Kim je vizionářský návrhář a inovátor. Pro mě bude Fendace navždy znamenat lásku,“ svěřila se Donatella Versace, generální kreativní ředitelka módního domu Versace.

 

Kampaň zachytil ikonický fotograf Steven Meisel a speciální videa vytvořil renomovaný filmový tvůrce Alex Maxwell. Kolekce je prezentována ve dvou oslavných videích s hvězdným obsazením. Supermodelky Adut Akech, Amar Akway, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam a Lina Zang se v nich přišly odvázat do nočního klubu Fendace v úžasných modelech Fendace. Nejprve však musí projít kolem obávaných vyhazovaček: Naomi Campbell a Kristen MacMenamy.

foto: Steven Miesel / se svolením FENDANCE

Jednotlivé modely skutečně potvrzují společnou vizi obou značek – koncepce odívání Very Versace, čili„více je více“, je kombinována s promyšleným přístupem k doplňkům a řemeslné kvalitě, typických pro značku Fendi. Na první pohled zaujmou výrazné, jasné a emotivní potisky a barvy, ale i třpytivé ozdobné doplňky vykládané drahými kameny a šperky, ve kterých se střetávají charakteristické prvky značek Fendi a Versace. Kolekce tak jasně dává najevo, že vznikl jedinečný design, který zásadně respektuje oba módní domy.

Kolekce byla uvedena 12. května 2022 v různých pop-upech a na doprovodných akcích po celém světě, které mají ztělesnit dekadentnost zážitku Fendace. Pouze na těchto místech bude možné zakoupit celou kolekci a jednotlivé části kolekce budou dostupné v internetových a kamenných buticích Fendi a Versace. Oba módní domy budou nabízet minikolekci společných modelů pod značkou Fendace.

Prohlédněte si více looků z kolekce v naší galerii.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI VERSACE FENDI FENDACE DONATELLA VERSACE KIM JONES

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek