dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Sponky hlásí velký comeback

Přidat na Seznam.cz
Tápete nad tím, čím oživit váš jarní outfit? A co takhle výrazné sponky do vlasů? Pamatujete si je z dětství? Sponky hlásí velký comeback, tak se pojďte inspirovat! 

Probouzíte se a v tom slyšíte švitoření malých ptáčků, skrze záclony se do pokoje derou první ranní paprsky a teploměr ukazuje po dlouhé době příznivou teplotu. Konečně můžeme prohlásit: „Vítej, jaro.“

Slunečné počasí, rozkvetlé stromy, kvítka a vkrádající se vitamín D do pokožky přímo pobízí k tomu, sáhnout do svého šatníku po pastelových barvách, po něčem, co bude svěží tak jako příchod jara. A co takhle trendy doplněk? Barevné šátky, čelenky či výrazné náušnice jsou rutinou, ale co říkáte na výrazné sponky do vlasů? Pamatuje si ještě na ně?

Já si je tedy pamatuji více než je zdrávo, moje maminka mi je s oblibou dávala do vlasů na školní besídky, focení či rodinnou oslavu. Měla jsem krabičku plnou vlasových doplňků. Vzpomínám si na masivní sponky s kopretinou, růžové se třpytkami či na skřipečky s motýlky, ty jsem měla obzvlášť ráda. Měla jsem je vyskládané v jedné řadě uprostřed hlavy, která tvořila pomyslnou motýlkovou čelenku.

Motýlci dnes na pořadu dne nejsou, za to žhavým trendem jsou kovové sponky zahalené v perlovém reliéfu, masivní sponky s vypadajícím povrchem, jako je křišťál nebo kámen. Nešlápnete však vedle ani s pastelovými barvami v odstínu béžové, starorůžové, jemně tyrkysové či s leopardím vzorem. Ovšem první místo získávají spony s dary moře v podobě různých mušlí.

Mušle ostatně budou hitem letošního jara a léta!

Krásu sponek si také oblíbila návrhářka Božidara Richterová, které zdobily vlasy modelek na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Tip: Lehce si navlňte vlasy do volných ledabylých vln, pěšinku si učešte doprostřed hlavy a obě strany v oblasti nad ušima sepněte trendy sponkou.

Aneb malá věc dokáže mnohé.

 

Zdroj: zara.com, instagram @biellavintage, pinterest.com, archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOPŇKY A ŠPERKY DÁMSKÉ DOPLŇKY DOPLŇKY DO VLASŮ SPONKY BOŽIDARA RICHTEROVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 VLASY A ÚČESY SPONKY DO VLASŮ

Související články

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Herečka seriálu Ulice si v Paříži vyzkoušela práci vlasové modelky

Nedávno jsme vám psali, že se herečka Markéta Stehlíková společně s kadeřníkem Honzou Kořínkem chystají na velké finále kadeřnické soutěže do Francie. Jak to celé dopadlo?

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek