dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Sponky hlásí velký comeback

Přidat na Seznam.cz
Tápete nad tím, čím oživit váš jarní outfit? A co takhle výrazné sponky do vlasů? Pamatujete si je z dětství? Sponky hlásí velký comeback, tak se pojďte inspirovat! 

Probouzíte se a v tom slyšíte švitoření malých ptáčků, skrze záclony se do pokoje derou první ranní paprsky a teploměr ukazuje po dlouhé době příznivou teplotu. Konečně můžeme prohlásit: „Vítej, jaro.“

Slunečné počasí, rozkvetlé stromy, kvítka a vkrádající se vitamín D do pokožky přímo pobízí k tomu, sáhnout do svého šatníku po pastelových barvách, po něčem, co bude svěží tak jako příchod jara. A co takhle trendy doplněk? Barevné šátky, čelenky či výrazné náušnice jsou rutinou, ale co říkáte na výrazné sponky do vlasů? Pamatuje si ještě na ně?

Já si je tedy pamatuji více než je zdrávo, moje maminka mi je s oblibou dávala do vlasů na školní besídky, focení či rodinnou oslavu. Měla jsem krabičku plnou vlasových doplňků. Vzpomínám si na masivní sponky s kopretinou, růžové se třpytkami či na skřipečky s motýlky, ty jsem měla obzvlášť ráda. Měla jsem je vyskládané v jedné řadě uprostřed hlavy, která tvořila pomyslnou motýlkovou čelenku.

Motýlci dnes na pořadu dne nejsou, za to žhavým trendem jsou kovové sponky zahalené v perlovém reliéfu, masivní sponky s vypadajícím povrchem, jako je křišťál nebo kámen. Nešlápnete však vedle ani s pastelovými barvami v odstínu béžové, starorůžové, jemně tyrkysové či s leopardím vzorem. Ovšem první místo získávají spony s dary moře v podobě různých mušlí.

Mušle ostatně budou hitem letošního jara a léta!

Krásu sponek si také oblíbila návrhářka Božidara Richterová, které zdobily vlasy modelek na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Tip: Lehce si navlňte vlasy do volných ledabylých vln, pěšinku si učešte doprostřed hlavy a obě strany v oblasti nad ušima sepněte trendy sponkou.

Aneb malá věc dokáže mnohé.

 

Zdroj: zara.com, instagram @biellavintage, pinterest.com, archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOPŇKY A ŠPERKY DÁMSKÉ DOPLŇKY DOPLŇKY DO VLASŮ SPONKY BOŽIDARA RICHTEROVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 VLASY A ÚČESY SPONKY DO VLASŮ

Související články

Připravte své vlasy na podzimní radovánky

Vrátily jste se z letní dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim dopřát zaslouženou péči.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Skřipce a sponky do vlasů, žhavý trend a všestranný doplněk

Jestli existuje nějaký vlasový trend, který je praktický i stylový zároveň, pak jsou to vlasové sponky, gumičky a skřipce. Využijete je nejen při každodenní praktické úpravě svých vlasů, ale také pro dokonalé vlasové kreace při mimořádných příležitostech.

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek