dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Sponky hlásí velký comeback

Přidat na Seznam.cz
Tápete nad tím, čím oživit váš jarní outfit? A co takhle výrazné sponky do vlasů? Pamatujete si je z dětství? Sponky hlásí velký comeback, tak se pojďte inspirovat! 

Probouzíte se a v tom slyšíte švitoření malých ptáčků, skrze záclony se do pokoje derou první ranní paprsky a teploměr ukazuje po dlouhé době příznivou teplotu. Konečně můžeme prohlásit: „Vítej, jaro.“

Slunečné počasí, rozkvetlé stromy, kvítka a vkrádající se vitamín D do pokožky přímo pobízí k tomu, sáhnout do svého šatníku po pastelových barvách, po něčem, co bude svěží tak jako příchod jara. A co takhle trendy doplněk? Barevné šátky, čelenky či výrazné náušnice jsou rutinou, ale co říkáte na výrazné sponky do vlasů? Pamatuje si ještě na ně?

Já si je tedy pamatuji více než je zdrávo, moje maminka mi je s oblibou dávala do vlasů na školní besídky, focení či rodinnou oslavu. Měla jsem krabičku plnou vlasových doplňků. Vzpomínám si na masivní sponky s kopretinou, růžové se třpytkami či na skřipečky s motýlky, ty jsem měla obzvlášť ráda. Měla jsem je vyskládané v jedné řadě uprostřed hlavy, která tvořila pomyslnou motýlkovou čelenku.

Motýlci dnes na pořadu dne nejsou, za to žhavým trendem jsou kovové sponky zahalené v perlovém reliéfu, masivní sponky s vypadajícím povrchem, jako je křišťál nebo kámen. Nešlápnete však vedle ani s pastelovými barvami v odstínu béžové, starorůžové, jemně tyrkysové či s leopardím vzorem. Ovšem první místo získávají spony s dary moře v podobě různých mušlí.

Mušle ostatně budou hitem letošního jara a léta!

Krásu sponek si také oblíbila návrhářka Božidara Richterová, které zdobily vlasy modelek na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Tip: Lehce si navlňte vlasy do volných ledabylých vln, pěšinku si učešte doprostřed hlavy a obě strany v oblasti nad ušima sepněte trendy sponkou.

Aneb malá věc dokáže mnohé.

 

Zdroj: zara.com, instagram @biellavintage, pinterest.com, archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOPŇKY A ŠPERKY DÁMSKÉ DOPLŇKY DOPLŇKY DO VLASŮ SPONKY BOŽIDARA RICHTEROVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 VLASY A ÚČESY SPONKY DO VLASŮ

Související články

Pihy všude kam se podíváš aneb proč jsou rusovlasí lidé výjimeční

Zrzavým lidem byla vždy věnovaná větší pozornost. Dříve se na ně nahlíželo jako na osoby s ďáblem v těle, dnes už víme, že jsou to pouze lidé s jinou barvou vlasů.

Celý článek

Trendy a jednoduché účesy na jakoukoliv příležitost

Čeká vás rodinná oslava, večírek nebo dokonce svatba? Plesová sezóna už začala a vy si lámete hlavu nad tím, jak vytvořit elegantní a krásný účes. Podívejte se na naše jednoduché tipy a návody.

Celý článek

Někdo to rád blond

Blond se zkrátka musí umět, o tom není třeba vést dlouhé diskuze. Když některý kadeřník ovládá kouzla, která stojí za vytvořením dokonalé blond pro její nositelku, stojí se na něj fronty. Doslova. Jednou z těchto kouzelníků je kadeřnice celebrit Lussi Bugnerová, která se s námi podělila hned o několik rad, jak být správná blondýnka.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Doplňky, které vám nesmí chybět v novém roce

Někdy za minulostí není potřeba udělat tlustou čáru. V roce 2019 totiž v módním světě zazářila spousta věcí, které budete potřebovat i v novém roce. Řeč bude o doplňcích. Vybrali jsme pro vás ty, které i letos budou na výsluní.

Celý článek

Kadeřnice celebrit Lussi Bugner: krásné vlasy v zimě nemusí být problém

Koloběh péče o vlasy vlastně nikdy nekončí. Na jaře a na podzim nám častěji padají, v létě dostávají zabrat od slunce a vody a v zimě na ně čekají nástrahy, o kterých jste možná ani netušila. Jak úspěšně udržet tempo se svými vlasy nám poradila kadeřnice celebrit Lussi Bugner.

Celý článek

Street style inspirace aneb kousky, které nikdy neomrzí

Váš šatník je spíše ukázka chaosu a zbytečností? Chcete tipy na stylové kousky pro každý den? Pojďte se s námi podívat na street fashion a nechte se inspirovat.

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek