dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

STINAK na MBPFW 2014

Přidat na Seznam.cz
Buch buch, buch buch. Těmito zvuky odstartovala kolekce Vladimíra Staňka a jeho značky STINAK. Rozjela se stejně jako samotné bušení a vyvrcholila v naše velké uznání. ,,Design je cesta," říká Vladimír. Ano, pro něj určitě ano.

Vladimíra Staňka a jeho značku STINAK jsme měli možnost vidět na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu již potřetí. Až člověka zarazí, jak je Vladimír mladý a energický, přeci jen toho za tu dobu, co působí na české designérské scéně, stihl už hodně. Od studií na zahraničních univerzitách po práci na pánských kolekcích v Pietro Filipi si Vladimír pomalu utvářel své místo na českém trhu. Co je ale momentálně nejdůležitější, je tvorba pro jeho značku STINAK.

Nejdůležitější proto, že je velkým přínosem pro českou módu. Vladimír se věnuje výlučně pánskému oděvu, což ho řadí do té menšiny našich designérů, kteří jsou stejně úzce zaměření. My jsme ale rádi, že u nás někoho takového, jako je Vladimír Staněk, máme. Jeho nová kolekce je totiž jednou z těch, které velmi zaujaly.

V kolekci naleznete celý pánský šatník. K tomu spoustu energie, mladistvosti a i otisk dnešní doby. Vladimír Staněk nekomplikuje pánům to, co mají nosit. Káže jim pohodlné oblečení, jednoduché potisky v podobě hashtagů, stejné čmáranice, jež pro kolekci vytvořil, a motivu ptáka. To ho dělá zajímavým. Jeho nová řada působí, že tomu, co muži chtějí nosit, skutečně rozumí a dokáže přání a tužby pánské části publika velmi dobře odhadnout.

Z hlediska barevné palety se Vladimír držel nesmrtelné kombinace černé a bílé. Oživil ji sytou zelenou, a to hlavně u ponožek. Někdy ponožky i obul do pantoflí, jindy pánové chodili naboso.

Zdroj foto:Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Přidat na Seznam.cz
VLADIMÍR STANĚK STINAK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND

Související články

I čeští designéři mají své místo na italském Milan Design Week

Od 9. do 14. dubna 2019 můžete v Miláně spatřit díla českých designérů. Prezentují se zde šikovné české ručičky i to, kam se náš design posunul.

Celý článek

Czech design week přináší důraz na opravdovost

Právě odstartoval čtvrtý ročník nezávislé designové scény a vy byste u toho neměli chybět.

Celý článek

LASSEVO - Designed by Vladimir Stanek!

Nová česká značka konečně nabídne kvalitní pánské plavky, jaké by muži pohledali.

Celý článek

MBPFW 2016 – Are you ready?

Již tuto středu začíná pravidelná kulturní a společenská událost, jež každým rokem představuje formou přehlídek tvorbu našich nejlepších módních návrhářů. Těšíte se, co letošní ročník přinese?

Celý článek

Svatební kolekce TIQE by Petra Balvínova

Značka TIQE návrhářky Petry Balvínové představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2015 v jedné kolekci hned 3 svatební řady.

Celý článek

Přehlídka pietro filipi na MBPFW

Pietro filipi představilo svou kolekci pro sezónu Podzim/Zima 2015-2016. Je minimalistická, nositelná a nás uchvátily především kratší šaty, večerní róby a pánská řada.

Celý článek

Rozhovor: Lookbook ke kolekci Isolation Vladimíra Staňka

Móda.cz přináší rozhovor s českým návrhářem Vladimírem Staňkem. Vladimír ke své nejnovější kolekci Isolation fotil lookbook a my jsme byli u toho!

Celý článek

Zuzana Kubíčková na MBPFW 2014

Módní přehlídka Zuzany Kubíčkové zaujala nejen odlišnou choreografií, ale i prezentovanými modely, které byly opět velmi ženské a elegantní, ale zároveň nápadité a trendy.

Celý článek