dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Přidat na Seznam.cz
Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

zdroj: Valentino

Kreativní ředitel Valentino Pierpaolo Piccioli představil novou sezóní show svých výtvorů haute couture. Na přehlídce při tom bylo přítomno jen malé množství lokálních diváků. Akce se konala v Římě v areálu Cinecittà Studios, což je neznámější filmové studio v Evropě. Tvořily zde nejzvučnější jména evropské kinematografie - Fellini i Visconti. 

Zdroj:  Valentino

Více než o módě však gala show Valentino připomínala spíše francouzsko-italské artistické vystopení. Emoce i fyzicky náročné prvky, které předváděli umělci na pódiu, se mohly rovnat kdejakému akčnímu filmu. Modelky se s grácií vznášely sem a tam v temnotě jako víly ve větru. A aby tvůrci podtrhli dojem cirkusového artistické vystoupení, spustila se jedna z modelek z nicoty na kruzích a závěsných tyčích. 

Zdroj:  Valentino

Módní prvky si naopak pohrály s barvami a projektorem. Na bílé šaty s dlouhými vlečkami promítali tvůrci různé grafické prvky, které dodaly šatům třetí rozměr. Stejnou barevnou kombinaci dokonce použil zakladatel značky Valentino Garavani pro svou kolekci v roce 1968. Bílé šaty modelek pak dokreslovaly imaginaci bílého plátna, což vzhledem k prostorám přehlídky bylo velmi kreativní. 

Zdroj: Valentino

Na tiskové konfereci pak kreativní ředitel Valentina řekl, že to, jak byla kolekce pojata, byla reakce na pokřivenou realitu, které značka musí kvůli koronaviru čelit. Potíže jsou nejen s celkovým uzavřením společnosti, ale také s tvorbou textilu pro haute couture a grafických designů. Emoce a sny jsou vše, co couture móda potřebuje, řekl Piccoli.

Zdroj: Valentino

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VALENTINO FREDERICO FELLINI HAUTE COUTURE FALL

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek