dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Přidat na Seznam.cz
Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

zdroj: Valentino

Kreativní ředitel Valentino Pierpaolo Piccioli představil novou sezóní show svých výtvorů haute couture. Na přehlídce při tom bylo přítomno jen malé množství lokálních diváků. Akce se konala v Římě v areálu Cinecittà Studios, což je neznámější filmové studio v Evropě. Tvořily zde nejzvučnější jména evropské kinematografie - Fellini i Visconti. 

Zdroj:  Valentino

Více než o módě však gala show Valentino připomínala spíše francouzsko-italské artistické vystopení. Emoce i fyzicky náročné prvky, které předváděli umělci na pódiu, se mohly rovnat kdejakému akčnímu filmu. Modelky se s grácií vznášely sem a tam v temnotě jako víly ve větru. A aby tvůrci podtrhli dojem cirkusového artistické vystoupení, spustila se jedna z modelek z nicoty na kruzích a závěsných tyčích. 

Zdroj:  Valentino

Módní prvky si naopak pohrály s barvami a projektorem. Na bílé šaty s dlouhými vlečkami promítali tvůrci různé grafické prvky, které dodaly šatům třetí rozměr. Stejnou barevnou kombinaci dokonce použil zakladatel značky Valentino Garavani pro svou kolekci v roce 1968. Bílé šaty modelek pak dokreslovaly imaginaci bílého plátna, což vzhledem k prostorám přehlídky bylo velmi kreativní. 

Zdroj: Valentino

Na tiskové konfereci pak kreativní ředitel Valentina řekl, že to, jak byla kolekce pojata, byla reakce na pokřivenou realitu, které značka musí kvůli koronaviru čelit. Potíže jsou nejen s celkovým uzavřením společnosti, ale také s tvorbou textilu pro haute couture a grafických designů. Emoce a sny jsou vše, co couture móda potřebuje, řekl Piccoli.

Zdroj: Valentino

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VALENTINO FREDERICO FELLINI HAUTE COUTURE FALL

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek

Nová podzimní kolekce Atelier Versace je milostným dopisem k sebevědomí

Donatella Versace v nové podzimní a zimní kolekci 2020 oslavovala moderní ženy a muže. Při vytváření se inspirovala nejen lidmi kolem sebe, ale také přírodou a abstraktním uměním. 

Celý článek

Josefina Bakošová se inspirovala k nové kolekci triček na Šumavě

Novinky ve svém obchodě vyměnila Josefína Bakošová v době karantény za Šumavu. Díky tomu vznikla kolekce triček s názvem „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

Celý článek

Nová kolekce značky Marni se snaží najít krásu a odpoutat se od stereotypů

Co je to krása? Odpovědi na tuto otázku se snažil najít italský módní dům Marni prostřednictvím nejnovější resort kolekce 2021. 

Celý článek