dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Přidat na Seznam.cz
Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

zdroj: Valentino

Kreativní ředitel Valentino Pierpaolo Piccioli představil novou sezóní show svých výtvorů haute couture. Na přehlídce při tom bylo přítomno jen malé množství lokálních diváků. Akce se konala v Římě v areálu Cinecittà Studios, což je neznámější filmové studio v Evropě. Tvořily zde nejzvučnější jména evropské kinematografie - Fellini i Visconti. 

Zdroj:  Valentino

Více než o módě však gala show Valentino připomínala spíše francouzsko-italské artistické vystopení. Emoce i fyzicky náročné prvky, které předváděli umělci na pódiu, se mohly rovnat kdejakému akčnímu filmu. Modelky se s grácií vznášely sem a tam v temnotě jako víly ve větru. A aby tvůrci podtrhli dojem cirkusového artistické vystoupení, spustila se jedna z modelek z nicoty na kruzích a závěsných tyčích. 

Zdroj:  Valentino

Módní prvky si naopak pohrály s barvami a projektorem. Na bílé šaty s dlouhými vlečkami promítali tvůrci různé grafické prvky, které dodaly šatům třetí rozměr. Stejnou barevnou kombinaci dokonce použil zakladatel značky Valentino Garavani pro svou kolekci v roce 1968. Bílé šaty modelek pak dokreslovaly imaginaci bílého plátna, což vzhledem k prostorám přehlídky bylo velmi kreativní. 

Zdroj: Valentino

Na tiskové konfereci pak kreativní ředitel Valentina řekl, že to, jak byla kolekce pojata, byla reakce na pokřivenou realitu, které značka musí kvůli koronaviru čelit. Potíže jsou nejen s celkovým uzavřením společnosti, ale také s tvorbou textilu pro haute couture a grafických designů. Emoce a sny jsou vše, co couture móda potřebuje, řekl Piccoli.

Zdroj: Valentino

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VALENTINO FREDERICO FELLINI HAUTE COUTURE FALL

Související články

Eiffelova věž, Seina a Balmain. Nová přehlídka francouzské značky byla plná elegance a pravého couture

Kreativní ředitel Olivier Rousteing zvolil řeku Seinu jako molo pro představení nové couture kolekce na sezonu podzim a zima. Hravé modely hýřící všemi barvami, modré nebe s mraky a Paříž v pozadí vytvářely dohromady nezapomenutelnou atmosféru.

Celý článek

Haute couture kolekce módního domu Dior byla zasazena do pohádkového světa

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri představila novou couture kolekci domu Dior prostřednictvím krátkého filmu s názvem Mýtus o Diorovi. Chiuri novou podzimní a zimní sbírkou originálně vzdala hold vysokému krejčovství. 

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek