dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Studenti VOŠON opět představili své kreace

Přidat na Seznam.cz
Studenti VOŠON a SPŠO společně se svými francouzskými kolegy naposledy představili svou tvorbu na závěrečné konferenci v rámci projektu OPPA –ESF.

16. 3. se v prostorách hotelu Olšanka uskutečnila pod záštitou Ing. Mgr. Ireny Ropkové, radní hlavního města Praha, závěrečná konference v rámci projektu OPPA -ESF Kreativní ateliér- inkubátor všestranných návrhářů.

Zde měla odborná veřejnost unikátní možnost shlédnout výstavu fotografií a módní přehlídku modelů, které vytvořili studenti VOŠON společně se svými kolegy z lycée Pasteur v Nice. 

Ke slovu se zde dostal guru nové vlny mladých designerů a zkušení pedagogové, kteří pak prezentovali jednotlivé aktivity na téma: tvorba obuvi od A do Z, aplikace signálních prvků v oděvu, jak uspět s návrhem pro sériovou výrobu, příprava a realizace módní fotografie včetně výběru a stylizace modelek.

Závěrem samotné konference došlo i na zhodnocení dlouholeté spolupráce české a francouzské strany, kterého se ujal zástupce Francouzského institutu v Praze a jazykový atašé pan Gérard Enjorlas, který také všechny přítomné pozval na zahájení Francouzského týdne v Praze dne 1. 6. 2015, které se bude konat v Rezidenci primátorky hl. Města Praha s módní přehlídkou na téma Tradice.

Na tu se naše redakce těší nejvíce, a proto si ji nenecháme ujít. Vy se tak již nyní můžete těšit na další barvitou reportáž.

 

 

 

Zdroj: VOŠON a SPŠO

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MLADÍ NÁVRHÁŘI VOŠON

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek