dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Studenti VOŠON vytvořili kalendář zobrazující jejich nejlepší modely navržené pro Pietro Filipi

Přidat na Seznam.cz
Modely „Students for Pietro Filipi“ zaplnily nový kalendář Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze s názvem COLLECTION 2015.

Studenti 3.V Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze spolu s Pietro Filipi vydávají kalendář s názvem COLLECTION 2015, v kterém najdete to nejlepší z jejich poslední tvorby.

Modely „Students for Pietro Filipi“ vznikly v rámci projektu OPPA-ESF Kreativní ateliér, pod výtvarným vedením akademického malíře Česlava Jaroše a technickým dozorem Evy Fischerové. Poprvé jste je mohli spatřit 20. 10. - 4. 11. 2014 v Arkádách, kde byla prezentována celá módní kolekce vytvořena studenty VOŠON pro prestižní značku Pietro Filipi. Sami designéři Pietro Filipi ze všech návrhů a modelů vybrali ty nejúspěšnější a spolu se studenty tak vytvořili unikátní módní kolekci, kterou od jara naleznete v prodejnách Pietro Filipi pod názvem Collection.

Vybrané modely z kolekce těchto nadaných studentů se staly také hlavním tématem kalendáře VOŠON. Kalendář skvěle nafotil Lukáš Hausenblas. Krásné fotografie zachycují modely plné mladistvé energie, nekonvenční avšak stylové, romantické a vždy maximálně chic.

Do čistého minimalismu se položila Šárka Musilová, autorka modelu na obálce a modelu pro březen. Leden ovládla fantazie Ludmily Šalingové, v únoru zavládla elegantní nekonvenčnost Ariny Taylashevy. Trošku roztomilosti nám v dubnu dopřála Delie Štastná. Filip Pavloski ukázal, že i muž ví, po čem ženy v módě touží a nechal měsíc květen rozkvést v asijském duchu. Lucie Bendlová, Benjamin Ethan a Sára Voříšková se vrátili do houpavých šedesátek s lehce retro modely, kterým nechybí ani dávka extravagance. Nadežda Bernkopfová se nechala inspirovat trendem transformujícím uniformy na módní kousky a na svou uvolněnou osobitost vsadila Kristýna Khinová.


Zdroj: VOŠON
Foto kalendáře: Lukáš Hausenblas

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA VOŠON KALENDÁŘ PIETRO FILIPI ČESLAV JAROŠ MLADÍ NÁVRHÁŘI STUDENTI

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek