dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Přidat na Seznam.cz
Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Vertical Village II je projektem bydlení, které by mělo být postaveno v Göteborgu ve Švédsku. Jedná se o alternativní řadové domy, kde je upřednostněn zejména prostor pro zeleň. Tato vesnice bude součástí nového udržitelného okresu nazvaného Wendelstrand, které je plánované u jezera Landvetter.

Studio Tham & Videgård Arkitekter se podílelo při vývoji celého obydleného systému na charakteru zahradních měst. Metoda urbanistického konceptu byla sestavena Ebenezerem Howardem, který má vidinu samostatné komunity obklopené zelení. Výsledkem je schéma bydlení o rozloze 2.550 metrů čtverečních, které zahrnuje třípatrové domy obklopené zelení a vyznačuje se asymetrickými formami a velkými čtvercovými okny.

Každé obydlí ve Vertical Village II bude postaveno zejména ze dřeva a bude obklopeno soukromou zahradou, která zajistí, že návrh splňuje nejvyšší environmentální a energetické standardy a také, že podporuje místní biologickou rozmanitost.

Všech 17 domů má identické půdorysy, ale budou se lišit různou orientací vůči světovým stranám a také fasádami. Každý dům pak obsahuje kuchyň, obývací pokoj, jídelní kout, koupelnu a tři ložnice s výhledem na okolní krajinu a čtvrtou ložnici umístěnou v šikmém půdním prostoru.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN LIFESTYLE VERTICAL VILLAGE II ZAHRADNÍ DOMY

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Jaké nové módní knihy byste si neměli nechat ujít?

Módní knihy jsou skvělou inspirací. Pokud se i vy chcete něco nového dozvědět, ale zároveň se podívat na spoustu zajímavých fotografií, určitě investujte do některé z těchto knižních novinek. Zaručeně vás nadchnou tak, jako nás.

Celý článek

Představujeme vám chytré hodinky. Pojďte si s námi o jedny zasoutěžit!

Prémiová kolekce chytrých hodinek Armodd Candywatch vás zaujme krásným a módním designem, který má minimalistický řemínek a unikátní ciferník. Vyhrajte jedny takové hodiny právě vy!

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek