dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Přidat na Seznam.cz
Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Vertical Village II je projektem bydlení, které by mělo být postaveno v Göteborgu ve Švédsku. Jedná se o alternativní řadové domy, kde je upřednostněn zejména prostor pro zeleň. Tato vesnice bude součástí nového udržitelného okresu nazvaného Wendelstrand, které je plánované u jezera Landvetter.

Studio Tham & Videgård Arkitekter se podílelo při vývoji celého obydleného systému na charakteru zahradních měst. Metoda urbanistického konceptu byla sestavena Ebenezerem Howardem, který má vidinu samostatné komunity obklopené zelení. Výsledkem je schéma bydlení o rozloze 2.550 metrů čtverečních, které zahrnuje třípatrové domy obklopené zelení a vyznačuje se asymetrickými formami a velkými čtvercovými okny.

Každé obydlí ve Vertical Village II bude postaveno zejména ze dřeva a bude obklopeno soukromou zahradou, která zajistí, že návrh splňuje nejvyšší environmentální a energetické standardy a také, že podporuje místní biologickou rozmanitost.

Všech 17 domů má identické půdorysy, ale budou se lišit různou orientací vůči světovým stranám a také fasádami. Každý dům pak obsahuje kuchyň, obývací pokoj, jídelní kout, koupelnu a tři ložnice s výhledem na okolní krajinu a čtvrtou ložnici umístěnou v šikmém půdním prostoru.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN LIFESTYLE VERTICAL VILLAGE II ZAHRADNÍ DOMY

Související články

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Nezaměnitelný styl Grace Kelly

Americká herečka, držitelka Oscara a monacká kněžna, ale především žena, od které se můžeme učit sebevědomí, eleganci a jedinečnému módnímu stylu. Během svého života okouzlila kněžna Grace miliony mužů i žen. Co nás na ní tak láká?

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek