dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Stylové ulice newyorského týdne módy

Přidat na Seznam.cz
Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

První polovinu února se v nejznámějších lokacích pulzujícího velkoměsta sešly zástupy fanoušků módy - k vidění byly před i po přehlídkách, v jednotlivých ulicích, vystupující z taxíků či popíjející horkou kávu. Veškeré kouzlo, které s sebou tyto jednotlivé osobnosti přivezli, bylo zdokumentováno těmi nejtalentovanějšími fotografy pouličního stylu, jakými jsou například Phil Oh (Vogue), Adam Katz Sinding (W Magazine), Jeremy Kang (Fashionista) či Tyler Joe (Harper´s Bazaar).

Sedm dní na rušném Manhattanu doprovázel, jak už bývá zvykem, meteorologický mix - skákalo se přes kaluže, na vykonturované tváře dosedaly sněhové vločky a následující ráno se sluneční paprsky odrážely ve sklech rozmanitě tvarovaných brýlí.

Nekontrolovatelné výkyvy počasí naštěstí neměly naprosto žádný vliv na módní kreace, které byly během newyorského týdne módy k vidění. Dámy i pánové vytáhli ze svých skříní kousky v pastelových barvách, vyhrávala především růžová, zelená či tmavě modrá. Romanticky rozevláté sukně doplněné o kožené křiváky střídaly monochromatické kostýmky jdoucí ruku v ruce se sportovními bombery.

Nafouklé bundy a dlouhé kabáty končící těsně nad koleny byly často vyměněny za rozměrné roláky s vysokými stojáčky a široké kalhoty v kombinaci s výraznou obuví. Nechyběly třpytivé látky, zvířecí vzory a metalická psaníčka. Vrstvilo se, kombinovalo a soutěžilo, kdo dokáže svůj outfit dotáhnout do maximální (a často až šokující) dokonalosti.

New York nám všem zas a znovu dokázal, jak moc může být zimní garderoba zábavná, hravá a inspirativní, pokud přidáte lehký úsměv a vejdete se do hledáčku toho správného fotografa.

Jeremy Kang/Fashionista, Phil Oh/Vogue, Adam Katz Sinding/WMagazine, Tyler Joe/Harper´s Bazaar

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU NEW YORK FASHION WEEK STREET STYLE FASHION

Související články

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Francouzská stylistka a editorka francouzské Vogue Géraldine Saglio vytvořila kolekci vzývající nómádky

Zavřete na chvíli oči a představte si divokou přírodu, vyprahlou a rozpálenou zem od slunce, tváře ošlehané větrem a nekonečno svobody, kterou vám tento pocit přináší. Pokud jste se do tohoto pocitu dokázala vžít, pak vám tahle móda uhrane.

Celý článek

14. ročník módního večera Fashion Stars Night nás upřímně oslovil

Pražská křižovatka kostel sv. Anny opět ožil módními přehlídkami. Přijali jsme pozvání a šli kouknout na nové kolekce čtyř designérů z Česka a Slovenska.  

Celý článek