dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Stylové ulice newyorského týdne módy

Přidat na Seznam.cz
Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

První polovinu února se v nejznámějších lokacích pulzujícího velkoměsta sešly zástupy fanoušků módy - k vidění byly před i po přehlídkách, v jednotlivých ulicích, vystupující z taxíků či popíjející horkou kávu. Veškeré kouzlo, které s sebou tyto jednotlivé osobnosti přivezli, bylo zdokumentováno těmi nejtalentovanějšími fotografy pouličního stylu, jakými jsou například Phil Oh (Vogue), Adam Katz Sinding (W Magazine), Jeremy Kang (Fashionista) či Tyler Joe (Harper´s Bazaar).

Sedm dní na rušném Manhattanu doprovázel, jak už bývá zvykem, meteorologický mix - skákalo se přes kaluže, na vykonturované tváře dosedaly sněhové vločky a následující ráno se sluneční paprsky odrážely ve sklech rozmanitě tvarovaných brýlí.

Nekontrolovatelné výkyvy počasí naštěstí neměly naprosto žádný vliv na módní kreace, které byly během newyorského týdne módy k vidění. Dámy i pánové vytáhli ze svých skříní kousky v pastelových barvách, vyhrávala především růžová, zelená či tmavě modrá. Romanticky rozevláté sukně doplněné o kožené křiváky střídaly monochromatické kostýmky jdoucí ruku v ruce se sportovními bombery.

Nafouklé bundy a dlouhé kabáty končící těsně nad koleny byly často vyměněny za rozměrné roláky s vysokými stojáčky a široké kalhoty v kombinaci s výraznou obuví. Nechyběly třpytivé látky, zvířecí vzory a metalická psaníčka. Vrstvilo se, kombinovalo a soutěžilo, kdo dokáže svůj outfit dotáhnout do maximální (a často až šokující) dokonalosti.

New York nám všem zas a znovu dokázal, jak moc může být zimní garderoba zábavná, hravá a inspirativní, pokud přidáte lehký úsměv a vejdete se do hledáčku toho správného fotografa.

Jeremy Kang/Fashionista, Phil Oh/Vogue, Adam Katz Sinding/WMagazine, Tyler Joe/Harper´s Bazaar

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU NEW YORK FASHION WEEK STREET STYLE FASHION

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek

Revoluce v dámských plavkách - tyhle plavky sednou každé ženě!

Pro některé z nás je občas nakupování plavek na letní dovolenou noční můrou. Nová značka KITTY & VIBE však přišla s revolučními plavkami, které sednou ženám všech tvarů a velikostí.

Celý článek