dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Svatby v zimě jako v pohádce

Přidat na Seznam.cz
Svatba. Jeden z nejdůležitějších dnů každé ženy. Přemýšlíte nad svatbou a vaše oblíbené místo je už obsazené? Tak uspořádejte svatbu v zimě! Bude to jako v kouzelné pohádce.

Nejvíce svateb se koná na přelomu jara a léta, podstatně menší procento se pak odehrává na podzim. Ale co v zimě? Většina lidí tvrdí, že zima je nejkrásnějším obdobím v roce, tak proč je v těchto měsících tak málo svateb? V zimě vidíme kouzelný potenciál, který je třeba využít. Podívejte se s námi na pár módních i praktických tipů.

Výhody a nevýhody

Jasnou výhodou je nádherná romantická atmosféra a bezkonkurenční ceny, neboť majitelé nemají hlavní sezónu. Dále jsou volnější termíny jak pro fotografy, tak pro různá vysněná místa, kde svatbu chcete pořádat. Při pomyšlení na bílé svíčky, kožešiny a girlandy roztaje i každá neromantická duše.

Mezi menší zádrhely patří například nepředvídatelné počasí, problémy s dopravou nebo „teplejší“ svatební šaty, které nejsou tak běžné. Ale žádná svatba se neobejde bez nějakých komplikací.

Nevěsta a ženich

Nevěsta musí myslet na to, že je přece jen zima, takže lehké šaty nejsou vhod. Vybírat si musí ze zimní kolekce a k tomu mít i teplé (bílé) punčocháče a boty. Nejoblíbenějším kouskem se asi stává svatební kožíšek nebo kabátek, který celkovému zimnímu vzhledu dodá tu pravou jiskru. Ženich to bude mít snadnější, přece jen může vrstvit oblečení a mít pod sakem i funkční prádlo.

Místo

Zimní svatbu můžete pořádat na horách, v horském hotelu, parku, statku, farmě či kostele. Domluvte si místnost, kde je krb a útulné prostředí. K zimní klasice patří kombinace bílé a modré, ale můžete sáhnout i po bordó, zlaté nebo růžové. Dekorace sladíte k barvám a můžete si vyhrát se svíčkami, svícny, vločkami, světýlky, jehličím, třpytkami, prostě vše, co vás jen napadne.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
NETRADIČNÍ SVATBY ZIMA ZIMNÍ SVATBA ORGANIZACE SVATBY SVATEBNÍ ŠATY INSPIRACE SVATEBNÍ DEKORACE SVATBY

Související články

5 instagramových fitness účtů, které vám pomůžou udržet se v kondici

Také jste přišli na to, že udržet se v dobré náladě a kondici zvládnete i doma? Nebo se některý den hned po tom, co vstanete z postele, toužíte protáhnout?

Celý článek

Těhotenská móda: kde sehnat pohodlné, ale přesto stylové kousky?

Pokud se ráno přistihnete u otevřené skříně a přemýšlíte, co si dnes obléknete, v těhotenství je to snad ještě horší. To nám dá za pravdu asi každá nastávající maminka. 

Celý článek

Trendy kousky, které máte doma, ale netušíte, že společně budou fungovat

Nenechte se strhnout vlnou nákupní absence a bezmyšlenkovitě neutrácejte. Zkuste se nejprve porozhlédnout, co vlastně všechno ve svém šatníku máte.

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek