Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

zdroj: Pexels.com

Situace ve světě i u nás je velmi komplikovaná. Poté co svět ochromil na začátku letošního roku koronavirus, ekonomika se zpomalila, lidé se uchýlili do svých domovů a společenské události byly s okamžitou platností rušeny. Dnes v Česku zažíváme postupné uvolňování a obnovení ekonomik. Epidemiologové se ale domnívají, že například na velké masové akce s několika set účastníky můžeme klidně zapomenout. Problémy měli maturitní plesy, politické kongresy i svatební obřady. Nařízení nošení roušek a počet do 10 účastníků zasáhlo i svatební obřady, naštěstí tenhle čas je u nás již zažehnán. Některé státy ale svatební obřady dočasně zakázaly. Pořadatelé i nastávající svatební páry tak hledají nejschůdnější způsoby, jak si v poklidu prožít svůj velký den, a přitom neporušit nařízení vlády. Jedním z možných řešení je svatba pod širým nebem - venkovní provedení. Pro milovníky přírody to může být naprostou idylkou, nehledě na vládní nařízení.

Takové pocity sdílí například Bára z Plzeňska, kterou čeká svatební den podle plánu v létě: "Já i partner milujeme přírodu. Je to to nejpřirozenější prostředí. Svatba v přírodě bylo to první, na čem jsme se dohodli."

zdroj: Freepik.com

Výhodou venkovní svatby může být například relativně nízká finanční náročnost. Za pronájem honosných a frekventovaných míst si mohou novomanželé připlatit v řádech stovek tisíců korun. Venkovní svatba na soukromé zahradě, u vodní plochy či v lese nemusí být vůbec finančně náročná, často stačí pouhé povolení vlastníka. Naopak největší nevýhodou je nepředvídatelnost počasí. I tento problém se ale dá snadno překonat. Pomoci mohou například vysoké zahradní stany s odepínatelnými bočními stranami, které uchrání svatebčany před deštěm i letním tropickým sluncem.

"O nepřízni počasí neuvažujeme, my i naši hosté věříme, že bude hezky," říká Bára, která se svým partnerem plánuje svatební obřad v lesním prostředí. 

zdroj: Freepik.com

K samotnému obřadu je přírodní krajina sama fantastickou dekorací. A tak mnohdy k okrášlení stačí málo. Ideální jsou například bílé jednoduché dekorace oltáře, svatební branky či židle pro svatebčany. Přírodní scenérie pak sama dopomůže k vytváření těch nejúžasnějších okamžiků, které oceníte především na svatebních fotografií s pozadím lesa, přehrady, pláže, moře či rozkvetlé louky.

zdroj: Freepik.com

V přírodě se samozřejmě může odehrávat nejen svatební obřad, ale také například hostina. V dnešní době si svatebčané moc nepotrpí na okázalé večeře v top restaurací, kde tříchodové menu může vyjít i na několik tisíc korun, dnes jsou trendem tzv. festival-style hostiny. Pod tímto pojmem si můžete představit hned několik forem například hromadné grilování, klasické opékání selete, které je v mnoha kulturách tradičním svatebním pokrmem nebo občerstvení formou švédských stolů. Úskalím tohoto trendu je hygienické skladování potravin v přírodním prostředí, které lze jednoduše vyřešit pomocí moderní techniky. Na takto neobvyklou formu hostiny by se však měli připravit nejen novomanželé, ale také svatebčané. Přírodní prostředí a svatba jako letní festival nejde ruku v ruce s ultra formálním oblečením. Proto nezapomeňte upozornit své okolí, aby své outfity volili tak, aby se cítili pohodlně.

zdroj: Pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram