dnes je 17.02.2019 a svátek má Miloslava

Svatební plánování - guestlist a pozvánky

Plánujete svatbu, ale ještě nemáte hotový guestlist? Máme pro vás několik tipů, jak vytvořit seznam hostů a jaké vybrat pozvánky.

Svatba je jedním z nejkrásnějších dnů v našich životech. Každý, kdo ji plánuje, tajně doufá, že právě ta jeho bude nejlepší, nejpovedenější, no prostě dokonalá. Tomu krásnému dnu však předchází mnoho zařizování, starostí a bohužel i nervů. Přinášíme vám pokračování naší minisérie Svatební plánování. V minulých článcích jsme se vám rozepsali například o Volbě svatebního stylu ale také o 10 nejkrásnějších svatebních místech v Čechách. Dnes se zaměříme už na některé konkrétnější věci.

Bude to guestlist a výběr pozvánek, což je jeden z kroků, který je potřeba udělat hned ze začátku. Vymýšlení seznamu hostů je jednou z nejnáročnějších věcí vůbec, protože ji ovlivňuje celá řada věcí. Vedle reálných problémů, jako je limitovaná kapacita vybraného prostoru nebo velká vzdálenost pro hosty (když se rozhodnete pro tu vysněnou svatbu na pláži), setkáváme se i se zádrhely, které si často způsobujeme my sami. Mnoho z nás se často dostane do pozice (ač nechtěně), kdy přemýšlí, jestli se někdo neurazí, protože nebyl pozván, nebo naopak nedorazí proto, že jsou na svatbu pozváni pro něho nežádoucí osoby. Vy si pak můžete lámat hlavu, co s tím. Odpověď je jednoduchá; je to váš den, tudíž máte svaté právo pozvat, koho budete chtít. Nemějte výčitky z toho, že se někdo urazí, ono je to zase brzy přejde! Soustřeďte se hlavně na to, aby na svatbě nechyběli lidé, se kterými byste váš velký den chtěli sdílet.

Pokud si stále nevíte rady nebo pochybujete nad některými lidmi, položte si otázky: Vídáme se často? Byli jsme v posledním roce v kontaktu? Naštvu se, pokud mě jednou nepozve na svoji svatbu? Jsou se svou drahou polovičkou dlouho na to, abych je společně pozvala?

Pokud máte ve svém okruhu lidi, které na svatbu zvát nebudete, ale chcete jim dát vědět, že se budete brát, můžete to udělat formou nějakého stylového oznámení. Můžete tam napsat čas a místo obřadu (v případě že se koná na veřejných místech, jako jsou radnice nebo kostel) nebo stačí uvést jen datum. Pokud nejste zastánci klasických oznámení, můžete si trochu pohrát nejen s obsahem ale i s formátem.

Pozvánka je jednou z prvních věcí, kterou navážete kontakt s hosty a přiblížíte jim tak, v jakém stylu se bude svatba odehrávat. Měla by být stručná, jasná a věcná, aby se hosté bez delšího bádání dozvěděli ty nejdůležitější informace. Dnes už neplatí, že by pozvánka měla obsahovat nějakou krátkou svatební básničku a všechny informace na jedné malé kartičce. Všude kolem nás je spoustu inspirace a my se tak můžeme rozhodnout, jestli pozvánky pojmeme formou leporela, několika různých kartiček nebo vytvoříme webové stránky, kde každý z pozvaných potvrdí svoji účast.

Samotný design pozvánky je určitě důležitý, větší dojem však uděláte nějakou nápaditou, vtipnou pozvánkou. Můžete také trochu zapojit své hosty a část kartičky udělat tak, aby vám ji lidé museli poslat zpět; zkuste se jich dotázat na píseň, kterou by na svatbě rádi slyšeli nebo jim dejte na výběr z různých variant obědového menu (tím vám trochu mohou i pomoc s rozhodováním).

pinterest.com, silkbeau.com

SVATBA RADY REDAKCE SVATEBNÍ PLÁNOVÁNÍ POZVÁNKY GUESTLIST

Související články

Oblékněte se podle Audrey

Velké temné pronikavé oči, ve kterých se utopil nejeden muž, jemná dokonalá pleť, štíhlá postava, éterická bytost. Řeč je o Audrey Hepburn, ženě s velkým Ž.

Celý článek

Sedmero čajů nejen pro krásnou pleť

Chcete, aby vaše pokožka a tělo byly v dobré kondici? Dopřejte si víc než jeden šálek čaje z přírodních léčiv a brzy uvidíte pozitivní změny.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek

Nemáte s kým slavit Valentýna? Kupte si dárek sama pro sebe

Svatý Valentýn se blíží, pokud však nejste ve vztahu, nezoufejte. Oslavte si ho i vy sama. Udělejte si radost! Pár tipů, které vás inspirují...

Celý článek

Valentýn se blíží! Outfity pro každý typ oslavy

Ach ten Valentýn. Je jedno, jestli jdete na večeři pro dva, s kamarády ven nebo budete koukat večer doma na film se svým čtyřnohým parťákem. Pojměte tento večer v oslavách jakékoliv formy lásky stylově.

Celý článek

Jak nejlépe utratit peníze, které jste našli pod stromečkem?

Dostali jste pod stromeček místo dárku obálku s penězi nebo dárkovou kartu? Víme, jak je utratit!

Celý článek

Předsevzetí pro rok 2019: Zbavit se plastů!

K plovoucí mase plastů v Tichém oceánu přispěl bezmála každý z nás. Tato odpadková skvrna odpovídá přibližně čtyřnásobku rozlohy Německa. Pojďme se zamyslet nad tím, jak předejít zahubení naší krásné planety.

Celý článek

Korálové fashion must have velí lednu

Barvou roku 2019 je korálová, to už víme. Poohlédli jsme se proto ke konci roku po trendech v tomto odstínu růžové a už teď víme, že vládnout bude nejenom prvnímu měsíci nového roku.

Celý článek