dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Svatební speciál: Díl první – žádost o ruku a výběr účesu

Přidat na Seznam.cz
Když se to konečně stane, málokterá žena tomu může v první chvíli uvěřit. Všechno uvědomění přichází teprve až s prvními přípravami. Mezi ně patří mimo jiné i volba správného svatebního účesu…

Randění je věc, která nás provází od brzké puberty. Stejně si ale již od mládí představujeme toho pravého. Prince na bílém koni, který přijede a bude nás bezmezně milovat. S dospíváním a realitou, která přichází a rozplývá naše představy jako mráčky na obloze vítr, jsme rozumnější, a i když přeci jen v hloubi duše doufáme a věříme na malý zázrak, vybíráme si již reálněji a skromně očekáváme alespoň dokonalost vztahu a manželství samotného.

Randění je vlastně taková zkouška. Jestliže se promění v žádost o ruku, znamená to, že vaše akcie stoupají. A přesně to se stalo loňského léta mně. Po několika letech randění a společného soužití se Vesmír usmyslel, že je načase, abych se i já provdala. A co si budeme vykládat, štěstím jsem skákala do vzduchu…

To hlavní teprve přišlo v následujících měsících. Výběr salónu, zda si šaty půjčím nebo nechám ušít, jaký budu mít účes, líčení, prstýnky, kde svatbu uspořádáme, kolik pozveme hostů… Mohlo by se zdát, že je to pěkná fuška, nicméně náš den D se blíží a vše se zařizuje „téměř“ samo. Ostatně víte, jak se to říká: Jestliže zjistíte, že jde vše podle plánu, někde se stala chyba!

Mně padl do oka salón La Queen v nedalekých Boskovicích. Přátelský přístup s ochotou vyjít všem mým požadavkům vstříc mě nadchl asi nejvíce. V kdejakém velkoměstě byste „teplo domova“ najít nemusela. Výběr šatů si však necháme až úplně nakonec a dnes si probereme základní body k výběru svatebního účesu.

Je to trošku klišé, ale právě vlasy jsou korunou celého stylingu. A to zejména ve svatební den. Jestliže tedy víte, jaké budete mít šaty, měla byste se vrhnout na výběr účesu, který vám bude maximálně lichotit.

Buďte realistická

Vyzkoušejte se svou kadeřnicí hned několik variant, abyste si byla jistá. Ideální je pokud si vytisknete fotky účesů z internetu, které se vám líbí, a pak je s kadeřnicí proberete. Přeci jen dopředu můžete experimentovat, jestliže se vám ale nebude účes zdát ve svatebním den, už s ním moc nenaděláte.

Máte-li opravdu jemné vlasy, nebo velmi krátké vlasy, musíte se smířit s tím, že pro váš účes existuje mnoho omezení a není třeba dávat genový fond za vinu svému stylistovi.

Buďte připraveny být flexibilní

Dobrý kadeřník vezme v potaz vaše šaty, vlasovou texturu, závoj, který případně budete mít, i to, že chcete ve vlasech květinu nebo ozdobnou sponku. Jde o podtrhnutí vaší osobnosti a vkusu, dejte si na všem záležet.

Pokud máte šaty, které obsahují spoustu detailů, korálků či kamínků, měla byste si uvědomit, že účes pouze podtrhne ústřední bod vás samotných, ale nebude dalším výrazným podnětem. V případě jednoduchých, hladkých šatů můžete naopak více experimentovat a nechat účes opravdu vyniknout. Nezacházejte však tak ani tak do velkých extrémů. Jestliže zvolíte účes, který je sice krásný, ale nevypovídá nic o vás samotných, pak se nebudete cítit ve své kůži a to by byla škoda.

Rezervujte si zkoušku účesu

Tento bod je mimořádně důležitý. To, že se váš kadeřník zaměřuje na svatební účesy ještě neznamená, že vám dokáže vytvořit účes ku libosti. Je tedy lepší se s ním sejít a vyzkoušet dopředu jeho šikovné ručičky, ať máte dostatek času na případnou změnu kadeřníka. Nezapomeňte, že ve kvalitním salónu za zkoušky účesu nic neplatíte, tak jako já v La Queen, v opačném případě berte nohy na ramena, protože se z vás budou snažit vytáhnout majlant…


 
Závoj – ano či ne?

Myšlenka závoje pro mnoho žen působí zastarale. Já osobně ho mít nebudu, ale je spousta matek a babiček, které své dcery a vnučky přesvědčují o tom, že bez závoje ani ránu. A je pravda, že závoj je velmi osobní záležitost plná nostalgie. Klasickou formu závoje můžete vyměnit za moderní verzi, která působí opravdu stylově…

O svatebním líčení si povíme v druhém díle našeho speciálu, prozatím nám můžete poslat fotky, jaký účes jste zvolila v den D vy...

 

Svatební salón: La Queen
Hairstyle: Gabriela Jeklová
Foto: monique-design.com
Ilustrační foto: pinterest.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
SVATBA SVATBA NA JAŘE SVATEBNÍ PŘÍPRAVY SVATEBNÍ ÚČES NEVĚSTA SVATEBNÍ SPECIÁL

Související články

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

I podzimní svatba má své kouzlo

Nejste milovníci velkého tepla, ale ani silné zimy? Pak je pro vás podzimní svatba to pravé. Krásně zbarvené listy, vítr a teplé tóny. Dokážete si to představit?

Celý článek

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek