dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

Svěží závan módy od studentů Liběny Rochové

Přidat na Seznam.cz
V úterý 11. 6. proběhla fashion show ateliéru Design oděvu a obuvi pražské UMPRUM, kde byly představeny klauzurní kolekce studentů návrhářky a pedagožky Liběny Rochové. A rozhodně bylo na co koukat!

Na známé adrese Bubenská 1, v klubu Podnik, v jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb, byla k vidění neotřelá móda s nápadem.

Studenti prvního ročníku představili své kolekce na téma "Reflexe tradic" a každý ze studentů ostatních ročníků představil vlastní kolekci na téma "Moje značka".

Návrhářka Lenka Vacková svou kolekci shrnuje takto: „Měď se proti vnějším vlivům chrání vytvářením měděnky na povrchu, člověk nosí ze stejného důvodu oblečení“.

K vidění byla i nová kolekce Michaely Čapkové, tvořící pod značkou ,,michaela capkova", která je inspirovaná propojením městské ženy a surové přírody.

Jedna z kolekcí, která byla prezentována, byla od značky Plove Pavlíny Miklasové. Tato značka se zaměřuje na výrobu plavek, pyžam a županů. S kolekcí Plove si na své přijde zákaznice aktivní i líná, ale především požitkářská, která má ráda osobitý styl a váží si krásy okamžiků strávených nejen pod vodou a peřinou.

Značka Pulse, za kterou se skrývá Barbora Procházková, představila sportovní oděvy, ve kterých se ale nemusíte bát vyrazit i do společnosti.

Na přehlídce se představili i stážisté, například Agáta Zapotilová z ČVUT, která se inspirovala mosty.

K vidění byla tvorba těchto návrhářů:

Anet Jarmoliková
Alena Jakubová
Agáta zapotilová /stáž
Clémentine Le Goic /stáž
Michaela Čapková /michaela capkova
Barbora Procházková /PULSE
Pavlína Miklasová /plove
Karolína Karpíšková /Narnish
Sára Beránková /Narnish
Magdaléna Urgelová /MAGDALENA URGELA
Ondřej Kinský /DUTO
Lenka Vacková
Antonín Šimon /ANTONIN SIMON

 

Zdroj: Facebook Atelier design oděvu a obuvi Umprum, plove.cz

Přidat na Seznam.cz
UMPRUM ATELIER DESIGN ODĚVU A OBUVI LIBĚNA ROCHOVÁ DOMÁCÍ TVORBA MLADÍ NÁVRHÁŘI STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek