dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Svezte se tento víkend v Praze novou vyhlídkovou tramvají

Přidat na Seznam.cz
Vyhlídková tramvaj T3 Coupé nabízí požitek nejen z jízdy po Praze v polootevřeném voze, ale poskytne zážitek ze stylového interiéru. Svezte se už tento víkend.

Na loňském Designbloku byla jízda touto tramvají pouze virtuální realitou. Letos už se v ní skutečně můžete svézt, a to právě během tohoto víkendu. Unikátní projekt vznikl před dvěma lety ve spolupráci studia Anny Marešové designers a Dopravního podniku hl. m. Prahy a.s. (DPP). Koncept výletní tramvaje navazuje na tradici legendárních vozů Tatra T3. Nový koncept a přitom respekt k jejímu autentickému vzhledu nabízí nový, a přesto lehce retro design.

„Vyhlídkové tramvaje mají v Praze svoji tradici, vždyť již v roce 1913 byl vyroben legendární otevřený vůz číslo 500, který je chloubou sbírky vozů v Muzeu MHD,“ uvedl Jan Šurovský, vedoucí jednotky Historická vozidla a manažer projektu T3 Coupé. Otevřená zadní část vozu a moderní technologie ukazují, že i MHD může poskytnout opravdový luxus.

Tramvaj vznikala v Opravně tramvají DPP v Praze Hostivaři. Na konceptu a návrhu pracovala Anna Marešová, Tomáš Chludila a grafický designér Jiří Toman. Výkresovou dokumentaci si vzala na starosti společnost VKV Praha s.r.o. pod vedením Ing. Jana Cmírala, který se podílel i na praktické realizaci přestavby tramvaje.

„Naše Opravna tramvají, navzdory současnému nedostatku pracovních sil, dokáže realizovat i takto unikátní kusovou výrobu. Bez zápalu našich zaměstnanců pro tento skvělý projekt by to rozhodně tak snadno nešlo,“ shrnul výrobu Milan Slunečko, vedoucí jednotky Správa vozidel Tramvaje.

Anna Marešová, šéfdesignérka, dodává: „Vážím si toho, že mě Dopravní podnik oslovil s tímto námětem. Těší mě, že něco nového a svěžího vzniklo. Spolupráce na tomto unikátním projektu byla zajímavá zkušenost jak pro mě, tak myslím i pro Dopravní podnik, a jsem ráda, že jsme projekt společně dotáhli do konce. Tramvaje jsou moje srdeční záležitost, T3 je legenda a Praha si zaslouží svoje ´kupátko´. Tak doufám, že se bude líbit nejen Pražanům.“

Během Designbloku, který právě probíhá, máte jedinečnou možnost svézt se touto tramvají. Ve dnech od 25. do 29. října probíhají jízdy v každou celou hodinu od 10:00 do 18:00. Projížďka trvá cca 35 minut a nástupiště je z konečné Výstaviště Holešovice (smyčka ve Stromovce). Vstupenky si zakoupíte na portálu GO OUT nebo přímo v infostánku Dopravního podniku na piazetě před Průmyslovým palácem.

Součástí budou i komentované projížďky se zajímavými hosty, jako je například módní návrhář Česlav Jaroš, který navrhl například uniformy pro Lesy ČR nebo uniformy pro řidiče a průvodčí T3 Coupé.

 

Foto: DPP – Petr Hejna

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE DESIGNBLOK VÝLETNÍ TRAMVAJ ČESLAV JAROŠ Anna marešová

Související články

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Celý článek

Designový speciál: Čím si usnadnit život v kuchyni

Napadlo vás někdy, kolik času trávíme každý den v kuchyni? Právě proto bychom se v ní měli cítit dobře. Jak si poradit s malým prostorem a co vám v kuchyni usnadní život?

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Must have kousky v bytovém textilu

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak důležité je cítit se doma dobře? Je to ten pocit, který po příchodu cítíte jako první. Ten pocit, na který se těšíte, už když jdete z práce domů. A víte, co tento pocit umocňuje? Krásný bytový textil.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek