dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Přidat na Seznam.cz
Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

1. Vánoce přicházejí

Klasickým použitím svíček jsou samozřejmě Vánoce, a to nejen z hlediska tradic, ale také z hlediska praktičnosti. Díky zkracujícím se dnům s příchodem zimy, lidé často doplňovali stůl svíčkami, a tak vznikla i tradice adventních věnců, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí Vánoc. Adventní věnce jsou krásnou domovní dekorací. Je to také příležitost pro ukázku zručnosti a šikovnosti. Není totiž nic lepšího, než si svůj věnec vyrobit doma a naladit se tak na vánoční atmosféru v doprovodu koled, vánočních pohádek či filmů. Pokud se rozhodnete pro jeho výrobu, pamatujte především na původní účel. Dle tradic měl adventní věnec symbolizovat bohatství a blahobyt rodiny, proto se také umisťuje doprostřed stolu při štědrovečerní večeři. Právě proto byste pro výrobu svého věnce měli využít především přírodní materiály a ladit jej do vánočních barev. Klasická kombinace červené, bílé a zelené je tedy nejlepší volbou. Svíčka jako taková je mimochodem také výborným neutrálním dárkem, který jistě potěší jako malá pozornost.

2. Vůně z celého světa

Můžete je sehnat jak ve skle, tak v krabičce, v alobalu či papírové tubě. Výrobci se už po léta předhánějí nejen v originálnosti variace vůní vonných svíček, ale také z hlediska jejich výdrže a velikosti. Vůně dokáže v člověku probudit emoce a navodí příjemnou atmosféru. Ať už zvolíte vůni pro povzbuzení - jablečná, citronová či limetková nebo vůni pro relaxaci - levandule, lesní plody či fialky. Můžete podpořit i atmosféru Vánoc s vánočními vůněmi. 

3. Svícny jako z pohádky

Chtěla byste se cítit jako princezna? Nezapomeňte na retro design domova - vysoké svícny. Svou velikostí a objemem budou středem designu vaší domácnosti. Vysoké svíčky se pomalu ale jistě dostávají zpět mezi oblíbené okrasy bytu. Svícny mohou být jak jednotlivé, tak spojené. Používají se především na okrasu stolu, ale krásně se budou vyjímat i na skříňkách či stolech se stejně barevně sladěnými prvky - designovým fotorámečkem, vinotékou či květinou. Zástupci hasičů však varují, že v případě svícnů se jedná o velmi otevřený oheň, a tak je doporučeno nenechávat svícny bez dozoru či v dosahu dětí.

4. Ve zdravém těle zdravý duch

Kromě vonných svíček, které se často používají kromě relaxace, o kterém bylo pojednáno v předchozích částech, i pro účely aromaterapií. Kromě nich ale existují i další svíčky, které mohou pomoci vašemu zdraví. Jednou z nich je například svíčka s výtažkem z rýmovníku, kterou si lze vyrobit i doma. Tato svíčka vám poslouží nejen jako posilovač imunity v chladných dnech, ale také jako krásná okrasa stolu či nočního stolku. Další zajímavou svíčkou jsou známé solné svíčky či solné lampy. Lampa je tvořena z krystalů soli a uživatel do ní pouze umístí čajovou svíčku, která po zapálení uvolňuje do okolí různé látky, a tak čistí vzduch.

5. Nezapomeňte také na své okolí

Pokud máte k dispozici zahradu, není nic krásnějšího než ji ozdobit poblikávajícími světýlky hořících knotů. Abyste nemuseli chodit plamínek kontrolovat, jsou pro tento účel vhodné především zahradní lampy, které díky rozličným tvarům a designům navodí romantickou atmosféru. A pokud nemáte k dispozici zahradu, mohou pro vás být naše rady užitečné alespoň jako inspirace pro vánoční dárek, těchto lampiček totiž není nikdy dost. Pokud však zahradu máte a nechcete si pořizovat přímo lampičky, máme pro vás ještě jeden tip. Účelu totiž poslouží i obyčejná zavařovací sklenice, do které vložíte buď celý svícen či čajovou svíčku. 

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE SVÍČKY VÁNOCE 2019 VÁNOCE DESIGN BYTOVÉ DEKORACE

Související články

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Tři tipy, kam v interiéru umístit designové křeslo

Proč si zamilovat designová křesla BONNIE & CLYDE už víme z předchozího článku. Pojďte s námi objevit způsoby, jak takovým kouskům vybrat ideální místo ve vašem interiéru.

Celý článek

Romantika na pražské Kampě

Umění vařit spojené s kvalitními surovinami přináší vynalézavost, která nám v kuchyni mnohdy chybí. Pokud máte chuť poznat jídla, která vás budou hýčkat, máme pro vás perfektní tip.

Celý článek

Co si obléct na rande na sv. Valentýna

Po roce je to tu zase - svátek sv. Valentýna, den lásky a milování. Pokud tento svátek slavíte, jistě se chystáte na romantickou večeři či jinou aktivitu s vaší drahou polovičkou, zkrátka rande. Mrkněte na valentýnské outfity roku 2020...

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek

BONNIE & CLYDE jsou křesla, která budou v interiéru náležitě obdivována

Napadlo vás někdy, že křesla mohou být víc než jenom praktickým doplňkem obývacího pokoje či pracovny? Že křesla mohou mít svůj příběh, vyzařovat odvážností a být ikonická? Jestli ne, pak vás o tom křesla BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška rychle přesvědčí.

 

Celý článek

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Celý článek