dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Přidat na Seznam.cz
Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

1. Vánoce přicházejí

Klasickým použitím svíček jsou samozřejmě Vánoce, a to nejen z hlediska tradic, ale také z hlediska praktičnosti. Díky zkracujícím se dnům s příchodem zimy, lidé často doplňovali stůl svíčkami, a tak vznikla i tradice adventních věnců, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí Vánoc. Adventní věnce jsou krásnou domovní dekorací. Je to také příležitost pro ukázku zručnosti a šikovnosti. Není totiž nic lepšího, než si svůj věnec vyrobit doma a naladit se tak na vánoční atmosféru v doprovodu koled, vánočních pohádek či filmů. Pokud se rozhodnete pro jeho výrobu, pamatujte především na původní účel. Dle tradic měl adventní věnec symbolizovat bohatství a blahobyt rodiny, proto se také umisťuje doprostřed stolu při štědrovečerní večeři. Právě proto byste pro výrobu svého věnce měli využít především přírodní materiály a ladit jej do vánočních barev. Klasická kombinace červené, bílé a zelené je tedy nejlepší volbou. Svíčka jako taková je mimochodem také výborným neutrálním dárkem, který jistě potěší jako malá pozornost.

2. Vůně z celého světa

Můžete je sehnat jak ve skle, tak v krabičce, v alobalu či papírové tubě. Výrobci se už po léta předhánějí nejen v originálnosti variace vůní vonných svíček, ale také z hlediska jejich výdrže a velikosti. Vůně dokáže v člověku probudit emoce a navodí příjemnou atmosféru. Ať už zvolíte vůni pro povzbuzení - jablečná, citronová či limetková nebo vůni pro relaxaci - levandule, lesní plody či fialky. Můžete podpořit i atmosféru Vánoc s vánočními vůněmi. 

3. Svícny jako z pohádky

Chtěla byste se cítit jako princezna? Nezapomeňte na retro design domova - vysoké svícny. Svou velikostí a objemem budou středem designu vaší domácnosti. Vysoké svíčky se pomalu ale jistě dostávají zpět mezi oblíbené okrasy bytu. Svícny mohou být jak jednotlivé, tak spojené. Používají se především na okrasu stolu, ale krásně se budou vyjímat i na skříňkách či stolech se stejně barevně sladěnými prvky - designovým fotorámečkem, vinotékou či květinou. Zástupci hasičů však varují, že v případě svícnů se jedná o velmi otevřený oheň, a tak je doporučeno nenechávat svícny bez dozoru či v dosahu dětí.

4. Ve zdravém těle zdravý duch

Kromě vonných svíček, které se často používají kromě relaxace, o kterém bylo pojednáno v předchozích částech, i pro účely aromaterapií. Kromě nich ale existují i další svíčky, které mohou pomoci vašemu zdraví. Jednou z nich je například svíčka s výtažkem z rýmovníku, kterou si lze vyrobit i doma. Tato svíčka vám poslouží nejen jako posilovač imunity v chladných dnech, ale také jako krásná okrasa stolu či nočního stolku. Další zajímavou svíčkou jsou známé solné svíčky či solné lampy. Lampa je tvořena z krystalů soli a uživatel do ní pouze umístí čajovou svíčku, která po zapálení uvolňuje do okolí různé látky, a tak čistí vzduch.

5. Nezapomeňte také na své okolí

Pokud máte k dispozici zahradu, není nic krásnějšího než ji ozdobit poblikávajícími světýlky hořících knotů. Abyste nemuseli chodit plamínek kontrolovat, jsou pro tento účel vhodné především zahradní lampy, které díky rozličným tvarům a designům navodí romantickou atmosféru. A pokud nemáte k dispozici zahradu, mohou pro vás být naše rady užitečné alespoň jako inspirace pro vánoční dárek, těchto lampiček totiž není nikdy dost. Pokud však zahradu máte a nechcete si pořizovat přímo lampičky, máme pro vás ještě jeden tip. Účelu totiž poslouží i obyčejná zavařovací sklenice, do které vložíte buď celý svícen či čajovou svíčku. 

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE SVÍČKY VÁNOCE 2019 VÁNOCE DESIGN BYTOVÉ DEKORACE

Související články

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek

Fashion must have: V září zazáříte s doplňky od českých značek a návrhářů

A samozřejmě nejenom od nich! Takový stylový pásek, kožená kabelka či ledvinka, originální náhrdelník nebo nadčasový svetřík unosíte nejenom tento měsíc nebo tuto sezónu. Poslouží vám totiž i na podzim, v zimě během jara či léta. A to už stojí za zvážení!

Celý článek

Malířka Kateřina Bohušíková své malby přenesla na povlečení i kabelky

Móda a umění jsou velmi často propojeny v jeden celek. Ne jinak je tomu u návrhů, které vznikají pod rukama české malířky Kateřiny Bohušíkové.

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

OBJEVTE NEJLEPŠÍ SLUNEČNÍ BRÝLE POD 3000 KČ S OPTIKOU VAŠEČOČKY

Kolekce slunečních brýlí na léto 2020 pod 3000 Kč? Pražská optika VašeČočky vám přináší průvodce trendy na letošní léto, které potěší vás i vaši peněženku. Objevte bestsellery, jako jsou Ray-Ban, Michael Kors nebo Vogue!  

Celý článek

Ušetřete místo v domácnosti pomocí praktických úložných prostorů

V domácnosti se často setkáváme s jedním velkým problémem. Nemáme dostatek místa na všechny naše věci. Problém nemusí být jen v jejich množství nebo v malých rozměrech bytu. Kamenem úrazu může být nesprávné využití místa. Namísto velkých a masivních skříní vyzkoušejte praktické úložné prostory.

Celý článek

Proč všichni milujeme retro plus sized šaty

Zdá se vám slovní spojení "návrat retra" jako otřepané sezónní klišé. Tak pozor! Toto retro nikdy nezmizelo a bude tu napořád. Řeč je o plus sized šatech v designu retra. Doba prostě přeje křivkám.

Celý článek