dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Přidat na Seznam.cz
Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

1. Vánoce přicházejí

Klasickým použitím svíček jsou samozřejmě Vánoce, a to nejen z hlediska tradic, ale také z hlediska praktičnosti. Díky zkracujícím se dnům s příchodem zimy, lidé často doplňovali stůl svíčkami, a tak vznikla i tradice adventních věnců, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí Vánoc. Adventní věnce jsou krásnou domovní dekorací. Je to také příležitost pro ukázku zručnosti a šikovnosti. Není totiž nic lepšího, než si svůj věnec vyrobit doma a naladit se tak na vánoční atmosféru v doprovodu koled, vánočních pohádek či filmů. Pokud se rozhodnete pro jeho výrobu, pamatujte především na původní účel. Dle tradic měl adventní věnec symbolizovat bohatství a blahobyt rodiny, proto se také umisťuje doprostřed stolu při štědrovečerní večeři. Právě proto byste pro výrobu svého věnce měli využít především přírodní materiály a ladit jej do vánočních barev. Klasická kombinace červené, bílé a zelené je tedy nejlepší volbou. Svíčka jako taková je mimochodem také výborným neutrálním dárkem, který jistě potěší jako malá pozornost.

2. Vůně z celého světa

Můžete je sehnat jak ve skle, tak v krabičce, v alobalu či papírové tubě. Výrobci se už po léta předhánějí nejen v originálnosti variace vůní vonných svíček, ale také z hlediska jejich výdrže a velikosti. Vůně dokáže v člověku probudit emoce a navodí příjemnou atmosféru. Ať už zvolíte vůni pro povzbuzení - jablečná, citronová či limetková nebo vůni pro relaxaci - levandule, lesní plody či fialky. Můžete podpořit i atmosféru Vánoc s vánočními vůněmi. 

3. Svícny jako z pohádky

Chtěla byste se cítit jako princezna? Nezapomeňte na retro design domova - vysoké svícny. Svou velikostí a objemem budou středem designu vaší domácnosti. Vysoké svíčky se pomalu ale jistě dostávají zpět mezi oblíbené okrasy bytu. Svícny mohou být jak jednotlivé, tak spojené. Používají se především na okrasu stolu, ale krásně se budou vyjímat i na skříňkách či stolech se stejně barevně sladěnými prvky - designovým fotorámečkem, vinotékou či květinou. Zástupci hasičů však varují, že v případě svícnů se jedná o velmi otevřený oheň, a tak je doporučeno nenechávat svícny bez dozoru či v dosahu dětí.

4. Ve zdravém těle zdravý duch

Kromě vonných svíček, které se často používají kromě relaxace, o kterém bylo pojednáno v předchozích částech, i pro účely aromaterapií. Kromě nich ale existují i další svíčky, které mohou pomoci vašemu zdraví. Jednou z nich je například svíčka s výtažkem z rýmovníku, kterou si lze vyrobit i doma. Tato svíčka vám poslouží nejen jako posilovač imunity v chladných dnech, ale také jako krásná okrasa stolu či nočního stolku. Další zajímavou svíčkou jsou známé solné svíčky či solné lampy. Lampa je tvořena z krystalů soli a uživatel do ní pouze umístí čajovou svíčku, která po zapálení uvolňuje do okolí různé látky, a tak čistí vzduch.

5. Nezapomeňte také na své okolí

Pokud máte k dispozici zahradu, není nic krásnějšího než ji ozdobit poblikávajícími světýlky hořících knotů. Abyste nemuseli chodit plamínek kontrolovat, jsou pro tento účel vhodné především zahradní lampy, které díky rozličným tvarům a designům navodí romantickou atmosféru. A pokud nemáte k dispozici zahradu, mohou pro vás být naše rady užitečné alespoň jako inspirace pro vánoční dárek, těchto lampiček totiž není nikdy dost. Pokud však zahradu máte a nechcete si pořizovat přímo lampičky, máme pro vás ještě jeden tip. Účelu totiž poslouží i obyčejná zavařovací sklenice, do které vložíte buď celý svícen či čajovou svíčku. 

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE SVÍČKY VÁNOCE 2019 VÁNOCE DESIGN BYTOVÉ DEKORACE

Související články

Užijte si ještě pohodlnější a udržitelnější nakupování a méně času v obchoďáku

Už nemusíte složitě plánovat, jestli budete mít čas skočit na nákup a už vůbec se nemusíte tlačit ve frontách v obchoďáku! Objevte svět nakupování bez obav za skvělé ceny a užijte si báječný sortiment na jednom místě. Tak hoďte starosti za hlavu a užijte si více času s vašimi blízkými. Jsou tady Rohlik síly!

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek