dnes je 24.03.2019 a svátek má Gabriel

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Přidat na Seznam.cz
Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Marc Jacobs je návrhář, který stále ví, jak okouzlit široké publikum. Svou poslední prací vyslal módní zprávu, kterou nelze ignorovat. Za nás se mu podzimní kolekce vydařila víc než perfektně.

I když v ní najdeme spoustu extrémních módních výstřelků, v celku působí naprosto fantasticky. Výrazná ramena, vysoké úzké pasy, kalhoty ala pytel i krky zahalené do širokých šátků, šál či mašlí.

To, co Jacobse v určitém smyslu ovlivnilo, byl duch renesance. Těžké látky i maxi velikosti připomínají kousek minulosti. V provedení tohoto návrháře však volají po naprosté jedinečnosti a originalitě.

Velké klobouky zakrývaly tváře modelek a dodávaly tak potřebnou špetku tajemna. A když už obličej občas vykoukal, byl upraven speciální barvou. Jen poslední modely si zasloužily odkrýt tvář i vlasy modelek, ty rovněž barevně sladěné se šaty. Ruku na srdce, kolik z vás si při pohledu na první kousky z kolekce vzpomnělo na Zoro – tajemnou tvář?

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS READY TO WEAR PODZIM 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek