dnes je 16.12.2018 a svátek má Albína

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Marc Jacobs je návrhář, který stále ví, jak okouzlit široké publikum. Svou poslední prací vyslal módní zprávu, kterou nelze ignorovat. Za nás se mu podzimní kolekce vydařila víc než perfektně.

I když v ní najdeme spoustu extrémních módních výstřelků, v celku působí naprosto fantasticky. Výrazná ramena, vysoké úzké pasy, kalhoty ala pytel i krky zahalené do širokých šátků, šál či mašlí.

To, co Jacobse v určitém smyslu ovlivnilo, byl duch renesance. Těžké látky i maxi velikosti připomínají kousek minulosti. V provedení tohoto návrháře však volají po naprosté jedinečnosti a originalitě.

Velké klobouky zakrývaly tváře modelek a dodávaly tak potřebnou špetku tajemna. A když už obličej občas vykoukal, byl upraven speciální barvou. Jen poslední modely si zasloužily odkrýt tvář i vlasy modelek, ty rovněž barevně sladěné se šaty. Ruku na srdce, kolik z vás si při pohledu na první kousky z kolekce vzpomnělo na Zoro – tajemnou tvář?

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS READY TO WEAR PODZIM 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Vzory, barvy i motivy křičí z kolekce pre-fall 2019 značky Versace

Na přehlídkovém mole při příležitosti představení Versace kolekce byla ukázána různorodost střihů, barev, materiálů, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek