dnes je 20.07.2018 a svátek má Ilja

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Marc Jacobs je návrhář, který stále ví, jak okouzlit široké publikum. Svou poslední prací vyslal módní zprávu, kterou nelze ignorovat. Za nás se mu podzimní kolekce vydařila víc než perfektně.

I když v ní najdeme spoustu extrémních módních výstřelků, v celku působí naprosto fantasticky. Výrazná ramena, vysoké úzké pasy, kalhoty ala pytel i krky zahalené do širokých šátků, šál či mašlí.

To, co Jacobse v určitém smyslu ovlivnilo, byl duch renesance. Těžké látky i maxi velikosti připomínají kousek minulosti. V provedení tohoto návrháře však volají po naprosté jedinečnosti a originalitě.

Velké klobouky zakrývaly tváře modelek a dodávaly tak potřebnou špetku tajemna. A když už obličej občas vykoukal, byl upraven speciální barvou. Jen poslední modely si zasloužily odkrýt tvář i vlasy modelek, ty rovněž barevně sladěné se šaty. Ruku na srdce, kolik z vás si při pohledu na první kousky z kolekce vzpomnělo na Zoro – tajemnou tvář?

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS READY TO WEAR PODZIM 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Návrhářka Jitka Klett představila v podzimní kolekci ženský půvab

Kolekce GRACE pro podzim/zimu 2018-19 nafocená při měsíčním svitu uprostřed divoké přírody  vyzdvihuje tóny červené, modré i černé barvy.

Celý článek

Alexander McQueen kolekce Jaro 2019 připomíná slavného figurativního malíře

Značka Alexander McQueen se snaží navracet ke svým britským kořenům. Kolekce na jaro 2019 totiž stojí a padá na ostrých elegantních rysech a vnitřní rozvrácenosti mužské povahy a na  osudovém příběhu významného britského umělce.

Celý článek

Roberto Cavalli prosadil v jarní pánské kolekci zvířecí potisky

Pánský Fashion Week je úspěšně za námi. Jednu z hlavních kolekcí předvedl módní návrhář Roberto Cavalli a postavil ji na zvířecích potiscích.

Celý článek

Adam Kost reprezentoval českou módu v Madridu

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid navštívil český návrhář Adam Kost, který zde ukázal pánskou kolekci inspirovanou mládím.

Celý článek

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Celý článek

Krásná Eva Herzigová v podzimní kampani Zadig & Voltaire

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, Eva Herzigová, se stala tváří podzimní kampaně francouzské značky Zadig & Voltaire.

Celý článek

Podzimní Haute Couture Zuhair Murad inspirované ruskou carevnou

Velkolepé Rusko v rukách mocných vládců - tak právě do této doby vás s elegancí zanese nová podzimní kolekce Zuhair Murad Haute Couture 2018.

Celý článek

Do ulic New Yorku s podzimní Coach kampaní

Jak podle značky Coach vypadají podzimní newyorské ulice? Jsou plné vintage, boho a rockově laděných outfitů.

Celý článek