dnes je 25.04.2018 a svátek má Marek

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Marc Jacobs je návrhář, který stále ví, jak okouzlit široké publikum. Svou poslední prací vyslal módní zprávu, kterou nelze ignorovat. Za nás se mu podzimní kolekce vydařila víc než perfektně.

I když v ní najdeme spoustu extrémních módních výstřelků, v celku působí naprosto fantasticky. Výrazná ramena, vysoké úzké pasy, kalhoty ala pytel i krky zahalené do širokých šátků, šál či mašlí.

To, co Jacobse v určitém smyslu ovlivnilo, byl duch renesance. Těžké látky i maxi velikosti připomínají kousek minulosti. V provedení tohoto návrháře však volají po naprosté jedinečnosti a originalitě.

Velké klobouky zakrývaly tváře modelek a dodávaly tak potřebnou špetku tajemna. A když už obličej občas vykoukal, byl upraven speciální barvou. Jen poslední modely si zasloužily odkrýt tvář i vlasy modelek, ty rovněž barevně sladěné se šaty. Ruku na srdce, kolik z vás si při pohledu na první kousky z kolekce vzpomnělo na Zoro – tajemnou tvář?

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS READY TO WEAR PODZIM 2018 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Návrhář John Targon opustil po velmi krátké době značku Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs potvrdila, že kreativní ředitel John Targon, který na svou pozici nastoupil v únoru, opustil ve středu jejich společnost.

Celý článek

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Celý článek

Nenechte si ujít žhavé kousky z jarní kolekce Victoria's Secret

Co přínáší nová kolekce oblíbené značky spodního prádla Victoria's Secret? Dočkáme se romantiky i dravosti.

Celý článek

Wendelborn přichází s novou kolekcí jeanů

Kate Wendelborn před pár dny představila novou kolekci černých a bílých džínů. Stanou se jedním z největších hitů tohoto roku?

Celý článek

Oslavte život spolu s jarní kolekcí 2018 Jaroslavy Procházkové

Mramorový sál pražské Lucerny má za sebou další z přehlídek české návrhářky Jaroslavy Procházkové. Ta je určena pro letošní jaro a léto.

Celý článek

Nová Burberry kampaň "The trench reimagined" jako oslava ikonického trenčkotu

Burberry ve své nejnovější kampani oslavuje svůj nejikoničtější kousek aneb trenchcoat 10x jinak a stále stylově.

Celý článek

Kolekce Chanel 2018 reflektuje Lagerfeldovu lásku k podzimu

Zamilovat se do podzimu asi není vůbec těžké. A zamilovat se do Chanel? S tím už se člověk snad i narodí. Prohlédněte si, jak se láska pojí s láskou. 

Celý článek

Nejlepší pouliční modely ze Šanghajského týdne módy

Soudě podle vzhledu jednotlivých modelů, většina návštěvníků Šanghaj fashion weeku se přizpůsobila tématu a vyrazila v podzimních modelech.

Celý článek