dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Takhle doopravdy vypadají zahraniční Fashion Weeky

Přidat na Seznam.cz
Pokud si držíte v hlavě, že se jedná o půvabnou společenskou událost, máte pravdu jen zčásti. Dnes ukážeme i to, o čem se jindy tiše mlčí...

Fotograf Phill Taylor se rozhodl vystoupit z řady a zahraniční Fashion Week ukázat prostřednictvím svých snímků lidem z druhé strany.
Z té, která se většinou schovává za fotografovy zády.

1. Šílené davy lidí

Když si prohlížíte fotky pouličního stylu během týdnů módy, většinou vidíte jednu ženu v inspirativním oblečení a za ní širé volné prostranství. Ve skutečnosti ji ale rozhodně nezachytil jen náhodně jeden fotograf, ale objektivů na ní mířily hned desítky...  


2. Zajímavé dopravní prostředky

Vzhledem k velkému množství přehlídek a doprovodných akcí, lidé, kteří jich potřebují stihnout co nejvíce, jsou v pěkném stresu, aby se všude dostali. Přehlídky sice začínají později, ale to nic nemění na tom, že města bývají zacpaná auty, a proto se občas ukáže jako vhodný dopravní prostředek třeba kolo nebo skateboard. A někdy to ve spojitosti s vysoce elegantním outfitem působí komicky.


3. Očekávání nečekaného

O tom jsou Fashion Weeky. Že potkáte růžovou čivavu nebo overal Pikachu není nic neobvyklého a v městech jako je New York, Milano nebo Londýn to s přehledem můžete čekat. 


4. Ráj pro turisty

Že zejména asijští turisté fotí vše, je všem známo. Na Fashion Weecích se tato jejich schopnost jen stupňuje, protože, co kdyby náhodou vyfotili někoho známého, že? Pro návštěvníky metropolí spadají týdny módy k událostem, které se hodí přidat do své cestovatelské sbírky. 

5. Na počasí nesejde

Někdy dokáže počasí pozlobit, pro to je typický třeba Londýn, Paříž nebo New York. A tak se čas od času stane, že máte na sobě crop top, když zrovna sněží, a nebo je boj o obyčejné igelitové pytlíky - fotografové si do nich schovávájí své sta tisícové foťáky. 


whowhatwear.com ; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FASHION WEEK STREET STYLE TÝDEN MÓDY

Související články

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek