dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Tatiana Kovaříková – exkluzivní rozhovor pro Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
Tatiana Kovaříková se dostává do povědomí stále širší veřejnosti

Společnost Tatiana vznikla v roce 1995 a je založena na tvorbě módní návrhářky Tatiany Kováříkové, jejím partnerem ve společnosti je Lucie Blažková. Činnost firmy je zaměřena na vytváření malosériových kolekcí a modelovou tvorbu. Základním stylem firmy jsou důraz na tvar a detail, jednoduchost, nadčasovost.

Boutique Tatina se nachází v Dušní ulici na Praze 1. Tatiana Kovaříková se kromě vytváření vlastních kolekcí podílí na filmové i divadelní kostýmní tvorbě, díky čemuž pod jejíma rukama prošly desítky, ne-li stovky kostýmů, které můžeme znát z televizních obrazovek či divadelního jeviště. A zde je rozhovor s Tatianou Kovaříkovou:

Jak dlouho pracujete jako módní návrhářka, co vás k tomu vlastně přivedlo?
Jako návrhářka pracuji již 15 let. Od mého dětství mne móda zajímala a vlastně jsem s ní byla spojena již odmalička. Jaká je vaše kolekce pro jaro 2007.

Čím se odlišuje od těch předchozích?
Bude inspirovaná 80. léty, široké pasy, korzety kolem pasu a zároveň uvolněnost a výraznější barevnost. V kolekci je více úpletových modelů a tunik než v té předchozí. Jako doplněk používám legíny. Celou kolekci prolínají zvýrazněné pasy, sukně v délce ke kolenům nebo úplně mini k velkému vršku.

S jakými barvami či materiály nejraději pracujete?
Každopádně mě v prvé řadě musí látka něčím oslovit, zaujmout, inspirovat. Mám ráda kvalitní materiály. Barvy si vybírám podle nabídky látek a podle toho, jak si kolekci představuji. Citově mám sice blízko k černobílé, ale letos mne inspiruje třeba i žlutá.

Je někdo ve světě módy, kdo vás inspiruje nebo kdo je vaším vzorem?
Nemám nikoho za vzor. Ráda se však podívám na kolekce Dior, Donna Karan, Gucci, Dolce&Gabbana.

Co považujete za největší úspěch ve vaší dosavadní kariéře módní návrhářky?
Za svůj největší úspěch považuji již to, že jsem módní návrhářkou a věnuji se práci, která mne moc baví. Jinak bych zmínila např. Kalendář pro Absolut, přehlídku ve Veletržním paláci VEL SATIS a spolupráci s firmou Renault, výstavu v New Yorku a Paříži.

Co je vaším profesním cílem? Máte nějaký sen, který byste si ráda splnila?
Ráda bych expandovala do zahraničí a vytvořila velkou ucelenou kolekci večerních šatů. A ráda bych se vrhla na kolekci doplňků z kůže.

Co plánujete do budoucna?
Připravuji kolekci na podzim / zimu 2007/08 a na přehlídky - Pražský fashion Week, přehlídku v Tróji a na další zahraniční výstavy.

Můžete pár slovy napovědět, jaká bude vaše kolekce pro podzim 2007?
Právě ji vytvářím, tak sama asi budu překvapená. Ale bude tam hodně úpletových modelů a nová barevnost.

Čtete náš internetový server Moda.cz (www.moda.cz)? Jak se vám líbí? 
Podívala jsem se na tento server díky vám. Moc se mi líbí a jsem ráda, že se takto věnujete i české módě, která mi připadá tak trochu opomíjená. Jen tak dál! 

 

Fotografie: Kateřina Faltýnková, Lukáš Koňařík © Moda.cz

Přidat na Seznam.cz
FASHION JARO MÓDA PODZIM ROZHOVOR MODA.CZ MODNI TATIANA KOVAŘÍKOVÁ

Související články

LV tenisky

LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

Louis Vuitton představuje novou verzi ikonických tenisek LV Trainer, které posouvají koncept udržitelnosti na zcela novou úroveň. 

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek
Vans obuv

VANS A PRETTY GUARDIAN SAILOR MOON VZDÁVÁ HOLD POPULÁRNÍMU ANIME

Vans a populární anime Pretty Guardian Sailor Moon představují společnou čtyřdílnou kolekci oslavující lásku a přátelství. 

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Plavky, které lichotí. Tohle léto se budete cítit sebevědomě

Budete letos trávit dovolenou na zahradě u bazénu nebo ve vyhlášeném letovisku s písečnou pláží? Ono je to jedno. V obou případech budete potřebovat plavky, které lichotí vašemu tělu.

Celý článek
Sportovní móda

PUMA A ZPĚVAČKA DUA LIPA PŘEDSTAVUJÍ POKRAČOVÁNÍ KOLEKCE FLUTUR

PUMA a globální popová superstar Dua Lipa představují v rámci spolupráce na kolekci Flutur její další část. Druhá kolekce je ve znamení unisexového oblečení ve stylovém oldschool designu.

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek