dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Tatiana Kovaříková – exkluzivní rozhovor pro Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
Tatiana Kovaříková se dostává do povědomí stále širší veřejnosti

Společnost Tatiana vznikla v roce 1995 a je založena na tvorbě módní návrhářky Tatiany Kováříkové, jejím partnerem ve společnosti je Lucie Blažková. Činnost firmy je zaměřena na vytváření malosériových kolekcí a modelovou tvorbu. Základním stylem firmy jsou důraz na tvar a detail, jednoduchost, nadčasovost.

Boutique Tatina se nachází v Dušní ulici na Praze 1. Tatiana Kovaříková se kromě vytváření vlastních kolekcí podílí na filmové i divadelní kostýmní tvorbě, díky čemuž pod jejíma rukama prošly desítky, ne-li stovky kostýmů, které můžeme znát z televizních obrazovek či divadelního jeviště. A zde je rozhovor s Tatianou Kovaříkovou:

Jak dlouho pracujete jako módní návrhářka, co vás k tomu vlastně přivedlo?
Jako návrhářka pracuji již 15 let. Od mého dětství mne móda zajímala a vlastně jsem s ní byla spojena již odmalička. Jaká je vaše kolekce pro jaro 2007.

Čím se odlišuje od těch předchozích?
Bude inspirovaná 80. léty, široké pasy, korzety kolem pasu a zároveň uvolněnost a výraznější barevnost. V kolekci je více úpletových modelů a tunik než v té předchozí. Jako doplněk používám legíny. Celou kolekci prolínají zvýrazněné pasy, sukně v délce ke kolenům nebo úplně mini k velkému vršku.

S jakými barvami či materiály nejraději pracujete?
Každopádně mě v prvé řadě musí látka něčím oslovit, zaujmout, inspirovat. Mám ráda kvalitní materiály. Barvy si vybírám podle nabídky látek a podle toho, jak si kolekci představuji. Citově mám sice blízko k černobílé, ale letos mne inspiruje třeba i žlutá.

Je někdo ve světě módy, kdo vás inspiruje nebo kdo je vaším vzorem?
Nemám nikoho za vzor. Ráda se však podívám na kolekce Dior, Donna Karan, Gucci, Dolce&Gabbana.

Co považujete za největší úspěch ve vaší dosavadní kariéře módní návrhářky?
Za svůj největší úspěch považuji již to, že jsem módní návrhářkou a věnuji se práci, která mne moc baví. Jinak bych zmínila např. Kalendář pro Absolut, přehlídku ve Veletržním paláci VEL SATIS a spolupráci s firmou Renault, výstavu v New Yorku a Paříži.

Co je vaším profesním cílem? Máte nějaký sen, který byste si ráda splnila?
Ráda bych expandovala do zahraničí a vytvořila velkou ucelenou kolekci večerních šatů. A ráda bych se vrhla na kolekci doplňků z kůže.

Co plánujete do budoucna?
Připravuji kolekci na podzim / zimu 2007/08 a na přehlídky - Pražský fashion Week, přehlídku v Tróji a na další zahraniční výstavy.

Můžete pár slovy napovědět, jaká bude vaše kolekce pro podzim 2007?
Právě ji vytvářím, tak sama asi budu překvapená. Ale bude tam hodně úpletových modelů a nová barevnost.

Čtete náš internetový server Moda.cz (www.moda.cz)? Jak se vám líbí? 
Podívala jsem se na tento server díky vám. Moc se mi líbí a jsem ráda, že se takto věnujete i české módě, která mi připadá tak trochu opomíjená. Jen tak dál! 

 

Fotografie: Kateřina Faltýnková, Lukáš Koňařík © Moda.cz

Přidat na Seznam.cz
FASHION JARO MÓDA PODZIM ROZHOVOR MODA.CZ MODNI TATIANA KOVAŘÍKOVÁ

Související články

Proč mít ve skříni alespoň jedny maxišaty?

Maxišaty jsou letním must-have, který ve svém šatníku nesmíte zanedbat. Univerzálnost a praktické sladění s vašimi doplňky jsou jasnými důvody, proč si jedny, nebo raději hned dvoje maxišaty na tuto sezónu pořídit.

Celý článek

Nová pánská kolekce Givenchy Jaro 2020 odhaluje tajemství korejského undergroundu

První plně pánská kolekce od návrhářky Clare Waight Keller - to je kolekce Givenchy jaro 2020. Společným jmenovatelem byl styl v devadesátkách v korejské módě a designu.

Celý článek

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní paprsky v plážovém lookbooku značky Queens

Tým profíku z Queensu si pro nás tentokrát připravil letní novinky, které využijete nejenom na pláži v Chorvatsku. Prohlédněte si aktuální trendy plavek, slunečních brýlí i plážových pantoflí.

Celý článek