dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

Tatiana Kovaříková – exkluzivní rozhovor pro Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
Tatiana Kovaříková se dostává do povědomí stále širší veřejnosti

Společnost Tatiana vznikla v roce 1995 a je založena na tvorbě módní návrhářky Tatiany Kováříkové, jejím partnerem ve společnosti je Lucie Blažková. Činnost firmy je zaměřena na vytváření malosériových kolekcí a modelovou tvorbu. Základním stylem firmy jsou důraz na tvar a detail, jednoduchost, nadčasovost.

Boutique Tatina se nachází v Dušní ulici na Praze 1. Tatiana Kovaříková se kromě vytváření vlastních kolekcí podílí na filmové i divadelní kostýmní tvorbě, díky čemuž pod jejíma rukama prošly desítky, ne-li stovky kostýmů, které můžeme znát z televizních obrazovek či divadelního jeviště. A zde je rozhovor s Tatianou Kovaříkovou:

Jak dlouho pracujete jako módní návrhářka, co vás k tomu vlastně přivedlo?
Jako návrhářka pracuji již 15 let. Od mého dětství mne móda zajímala a vlastně jsem s ní byla spojena již odmalička. Jaká je vaše kolekce pro jaro 2007.

Čím se odlišuje od těch předchozích?
Bude inspirovaná 80. léty, široké pasy, korzety kolem pasu a zároveň uvolněnost a výraznější barevnost. V kolekci je více úpletových modelů a tunik než v té předchozí. Jako doplněk používám legíny. Celou kolekci prolínají zvýrazněné pasy, sukně v délce ke kolenům nebo úplně mini k velkému vršku.

S jakými barvami či materiály nejraději pracujete?
Každopádně mě v prvé řadě musí látka něčím oslovit, zaujmout, inspirovat. Mám ráda kvalitní materiály. Barvy si vybírám podle nabídky látek a podle toho, jak si kolekci představuji. Citově mám sice blízko k černobílé, ale letos mne inspiruje třeba i žlutá.

Je někdo ve světě módy, kdo vás inspiruje nebo kdo je vaším vzorem?
Nemám nikoho za vzor. Ráda se však podívám na kolekce Dior, Donna Karan, Gucci, Dolce&Gabbana.

Co považujete za největší úspěch ve vaší dosavadní kariéře módní návrhářky?
Za svůj největší úspěch považuji již to, že jsem módní návrhářkou a věnuji se práci, která mne moc baví. Jinak bych zmínila např. Kalendář pro Absolut, přehlídku ve Veletržním paláci VEL SATIS a spolupráci s firmou Renault, výstavu v New Yorku a Paříži.

Co je vaším profesním cílem? Máte nějaký sen, který byste si ráda splnila?
Ráda bych expandovala do zahraničí a vytvořila velkou ucelenou kolekci večerních šatů. A ráda bych se vrhla na kolekci doplňků z kůže.

Co plánujete do budoucna?
Připravuji kolekci na podzim / zimu 2007/08 a na přehlídky - Pražský fashion Week, přehlídku v Tróji a na další zahraniční výstavy.

Můžete pár slovy napovědět, jaká bude vaše kolekce pro podzim 2007?
Právě ji vytvářím, tak sama asi budu překvapená. Ale bude tam hodně úpletových modelů a nová barevnost.

Čtete náš internetový server Moda.cz (www.moda.cz)? Jak se vám líbí? 
Podívala jsem se na tento server díky vám. Moc se mi líbí a jsem ráda, že se takto věnujete i české módě, která mi připadá tak trochu opomíjená. Jen tak dál! 

 

Fotografie: Kateřina Faltýnková, Lukáš Koňařík © Moda.cz

Přidat na Seznam.cz
FASHION JARO MÓDA PODZIM ROZHOVOR MODA.CZ MODNI TATIANA KOVAŘÍKOVÁ

Související články

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

Exkluzivní minikolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Vans a Vivienne Westwood? Nenapadá nás lepší kombinace. Trocha klasiky, trocha rebelie. A na světě je minikolekce šesti párů nepřehlédnutelných tenisek.

Celý článek

Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL

Oblékněte se i při sportu do krásných jasných barev. Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL pro stylové a pozitivní holky, pro které je sport nedílnou součástí života! Vyzpovídali jsme zakladatelku společnosti Martinu Prokopovou, která se drží svého krásného motta:

 

 

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek