dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Těchto 5 otázek si položte při třídění šatníku

Přidat na Seznam.cz
Úklid šatníku se rozebírá často. Dnes si zkráceně projdeme pět základních otázek, které vám pomohou rozhodnout se, co si ponechat a co vyřadit.

1. JAK ČASTO TO NOSÍTE?

Průzkum tvrdí, že lidé nosí pouze 20 % z celého svého šatníku. Je to proto, že si lidé rádi zvykají, oblíbí si jedny džíny, bundu a boty a nemají důvod sahat po ničem jiném. Uvědomte si proto, které kousky téměř vůbec nenosíte, nebo jste si je dokonce ani nikdy neoblékla, ty patří pryč.

2. SEDÍ VÁM TO STÁLE?

Lidské tělo se mění na základě mnoha faktorů a vůbec to ženské. Nedržte si plnou skříň šatů, které jste nosila před pěti lety. To, co vám nesedí, není třeba schraňovat, podarujte takové kousky dál. Stejně tak nemá smysl kupovat a vlastnit oblečení, do kterého chcete zhubnout.

3. NENÍ TO ZNIČENÉ, ŠPINAVÉ NEBO DĚRAVÉ?

Nejčastěji se u oblíbených kousků stane, že na sebe vylijete kávu, zatrhnete se o hrubý povrch nebo si oblečení jinak poškodíte. To, co nejde vyprat případně zašít, vyhoďte. Špinavé nebo potrhané oblečení nezanechá dobrý dojem. 

4. REPEREZENTUJE TO VÁŠ STYL/JE TO V MÓDĚ?

Pokud jste svou skříň dlouho netřídila, může se stát, že zjistíte, že vám polovinu místa zabírá oblečení, které dávno není v módě nebo nenosíte zkrátka proto, že jste změnila styl oblékání. Vkus a potažmo styl většiny z nás se vyvíjí, proto by bylo ku podivu, nosit deset let to stejné oblečení. 

5. KOUPILA BYSTE SI TO ZNOVU?

Naprosto snadná otázka, jež vám napoví, zda danou část šatníku vytřídit, či si ji ponechat. Pokud je oblečení trendy, odpovídá vašemu stylu, je čisté, neonošené i vám padne, a přesto ho nenosíte, zeptejte se sama sebe, zda jste si ho náhodou nekoupila ve výprodeji nebo při špatné náladě a kdybyste ho potkala teď s čistou hlavou za plnou cenu, zda by znovu skončilo u vás doma?! 

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ŠATNÍK ORGANIZACE ŠATNÍKU OBLEČENÍ ÚKLID TIPY

Související články

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

14 tipů jak se zabavit, když musíte být v době covidové doma

Asi se všichni shodneme na tom, že je otravné sedět stále doma. Zavřené kavárny, hospody, obchody a jakákoliv kultura. Nemáme moc na výběr, proto se na situaci musíme dívat alespoň trochu pozitivně. Jak se zabavit?

Celý článek

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek