dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Těchto 5 otázek si položte při třídění šatníku

Přidat na Seznam.cz
Úklid šatníku se rozebírá často. Dnes si zkráceně projdeme pět základních otázek, které vám pomohou rozhodnout se, co si ponechat a co vyřadit.

1. JAK ČASTO TO NOSÍTE?

Průzkum tvrdí, že lidé nosí pouze 20 % z celého svého šatníku. Je to proto, že si lidé rádi zvykají, oblíbí si jedny džíny, bundu a boty a nemají důvod sahat po ničem jiném. Uvědomte si proto, které kousky téměř vůbec nenosíte, nebo jste si je dokonce ani nikdy neoblékla, ty patří pryč.

2. SEDÍ VÁM TO STÁLE?

Lidské tělo se mění na základě mnoha faktorů a vůbec to ženské. Nedržte si plnou skříň šatů, které jste nosila před pěti lety. To, co vám nesedí, není třeba schraňovat, podarujte takové kousky dál. Stejně tak nemá smysl kupovat a vlastnit oblečení, do kterého chcete zhubnout.

3. NENÍ TO ZNIČENÉ, ŠPINAVÉ NEBO DĚRAVÉ?

Nejčastěji se u oblíbených kousků stane, že na sebe vylijete kávu, zatrhnete se o hrubý povrch nebo si oblečení jinak poškodíte. To, co nejde vyprat případně zašít, vyhoďte. Špinavé nebo potrhané oblečení nezanechá dobrý dojem. 

4. REPEREZENTUJE TO VÁŠ STYL/JE TO V MÓDĚ?

Pokud jste svou skříň dlouho netřídila, může se stát, že zjistíte, že vám polovinu místa zabírá oblečení, které dávno není v módě nebo nenosíte zkrátka proto, že jste změnila styl oblékání. Vkus a potažmo styl většiny z nás se vyvíjí, proto by bylo ku podivu, nosit deset let to stejné oblečení. 

5. KOUPILA BYSTE SI TO ZNOVU?

Naprosto snadná otázka, jež vám napoví, zda danou část šatníku vytřídit, či si ji ponechat. Pokud je oblečení trendy, odpovídá vašemu stylu, je čisté, neonošené i vám padne, a přesto ho nenosíte, zeptejte se sama sebe, zda jste si ho náhodou nekoupila ve výprodeji nebo při špatné náladě a kdybyste ho potkala teď s čistou hlavou za plnou cenu, zda by znovu skončilo u vás doma?! 

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ŠATNÍK ORGANIZACE ŠATNÍKU OBLEČENÍ ÚKLID TIPY

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek

Kolekci ZARA X NARCISO RODRIGUEZ v aerodynamických pózách nafotila ruská modelka Natalia Vodianova

Natalia Vodianova přezdívaná Supernova je ruskou modelkou, filantropkou a příležitostnou herečkou. Nyní se stala tváří aktuální kampaně amerického návrháře Narciso Rodrigueze ve spolupráci se značkou Zara.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek

Kolekce od 4F a Anny Lewandowské podtrhuje sílu ženskosti

Značka 4F představuje další spolupráci s Annou Lewandowskou - kolekci, která je výrazná jak formou, tak i použitím barev. Její univerzální charakter, který kombinuje sportovní komfort s módním nádechem, umožňuje tvořit neomezené množství outfitů.

Celý článek