dnes je 31.10.2020 a svátek má Štěpánka

Těchto 5 otázek si položte při třídění šatníku

Přidat na Seznam.cz
Úklid šatníku se rozebírá často. Dnes si zkráceně projdeme pět základních otázek, které vám pomohou rozhodnout se, co si ponechat a co vyřadit.

1. JAK ČASTO TO NOSÍTE?

Průzkum tvrdí, že lidé nosí pouze 20 % z celého svého šatníku. Je to proto, že si lidé rádi zvykají, oblíbí si jedny džíny, bundu a boty a nemají důvod sahat po ničem jiném. Uvědomte si proto, které kousky téměř vůbec nenosíte, nebo jste si je dokonce ani nikdy neoblékla, ty patří pryč.

2. SEDÍ VÁM TO STÁLE?

Lidské tělo se mění na základě mnoha faktorů a vůbec to ženské. Nedržte si plnou skříň šatů, které jste nosila před pěti lety. To, co vám nesedí, není třeba schraňovat, podarujte takové kousky dál. Stejně tak nemá smysl kupovat a vlastnit oblečení, do kterého chcete zhubnout.

3. NENÍ TO ZNIČENÉ, ŠPINAVÉ NEBO DĚRAVÉ?

Nejčastěji se u oblíbených kousků stane, že na sebe vylijete kávu, zatrhnete se o hrubý povrch nebo si oblečení jinak poškodíte. To, co nejde vyprat případně zašít, vyhoďte. Špinavé nebo potrhané oblečení nezanechá dobrý dojem. 

4. REPEREZENTUJE TO VÁŠ STYL/JE TO V MÓDĚ?

Pokud jste svou skříň dlouho netřídila, může se stát, že zjistíte, že vám polovinu místa zabírá oblečení, které dávno není v módě nebo nenosíte zkrátka proto, že jste změnila styl oblékání. Vkus a potažmo styl většiny z nás se vyvíjí, proto by bylo ku podivu, nosit deset let to stejné oblečení. 

5. KOUPILA BYSTE SI TO ZNOVU?

Naprosto snadná otázka, jež vám napoví, zda danou část šatníku vytřídit, či si ji ponechat. Pokud je oblečení trendy, odpovídá vašemu stylu, je čisté, neonošené i vám padne, a přesto ho nenosíte, zeptejte se sama sebe, zda jste si ho náhodou nekoupila ve výprodeji nebo při špatné náladě a kdybyste ho potkala teď s čistou hlavou za plnou cenu, zda by znovu skončilo u vás doma?! 

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ŠATNÍK ORGANIZACE ŠATNÍKU OBLEČENÍ ÚKLID TIPY

Související články

STAY NEGATIVE v tričku z limitované kolekce značky Bohempia

Nadhled a humor jsou tím, co bychom si v těchto dnech rozhodně měli udržovat. Stejně přemýšlí i česká značka Bohempia, která přináší limitovanou kolekci triček, která říkají, že „zůstat negativní“ je novým „zůstat pozitivní“.

Celý článek

Nejlepší móda hipsterů

Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek

Svetry, které budete chtít nosit pořád

S letními kousky se pomalu ale jistě loučíme. Tedy některé nám poslouží i během podzimních měsíců, třeba právě v kombinaci se svetrem. A že není svetr jako svetr, se můžete přesvědčit v dnešním článku. Vybrali jsme totiž pro vás několik z nich, které budou letošní zimu hrát prim.

Celý článek

Fashion must have: říjen ve znamení osobitého designu

Říjnové plískanice svádí k tomu, abychom alespoň část měsíce strávili v pohodlí domova s knížkou v ruce. Pořiďte si k tomu stylovou knihovnu, fajn křeslo nebo pohodlné pončo a oddejte se chvílím jen pro sebe.

Celý článek