dnes je 17.02.2019 a svátek má Miloslava

Téma března: Vyživit pleť!

Lucie Van Koten se tentokrát zaměřila na kosmetiku PRAVÁJÁ a Mokosh. Jak to dopadlo? 

Coco Chanel kdysi prohlásila, že obličej, se kterým se žena narodila, má ve dvaceti, kdežto v padesáti má obličej, který si zaslouží. Jak výstižně to dokázala říct a nic na tom nemění fakt, že ona sama byla léta závislá na opiu. V dnešním světě má náš obličej mnoho nepřátel – kromě hektického způsobu života mu ke kráse rozhodně nepřidávají vlivy životního prostředí, strava, agresivní klimatizace a bohužel často ani kosmetické výrobky, do nichž v dobré víře investujeme.

 

Smutnou pravdou je, že většinu konvenční kosmetiky bychom klidně mohli přirovnat k fastfoodovému jídlu – je plná alergenů, ničí základní obranyschopnost a správné fungování v tomto případě kožního filmu, je ve velkém chemicky konzervována, obsahuje množství syntetických barviv a vůní. Kvalitní suroviny bývají nahrazovány levnými náhražkami, kterými si huntujeme jak pleť, tak přírodu. Ve finále se pak dostaneme k chemickému koktejlu, který pleti nejen neprospívá, ba dokonce ji dokáže dlouhodobě narušit. Asi jako dlouhodobá konzumace rychlo-jídel...

Když se začneme pídit po tom, co by naší pleti skutečně pomohlo, musíme to vzít od základů a vědět, že je potřeba především posilovat kožní film, který nás chrání právě před nepříznivými vlivy životního prostředí i před agresivním slunečním zářením.

Není divu, že když si kožní film celoročně oslabujeme, je naše pleť náchylná a mnohem propustnější, než by být mohla. A měla. Následně se pak uchylujeme k opalovacím krémům se zbytečně vysokým SPF faktorem, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, jehož důsledkem může být jak předčasné stárnutí, tak například pigmentové skvrny.

100% přírodní čistá NON-TOXIC - péče, která vám zachrání kůži.
 

Petra Žaludová, šéfredaktorka: „Zamilovala jsem se do aromaterapeutických nadupaných olejů od PRAVÁJÁ, konkrétně do Tělového oleje Grapefruit/Cypřiš, neboli směs 8 vzácných olejů, čtyř rostlinných a čtyř éterických, které se rychle a bez pocitu mastnoty vstřebávají. Vydatný olej nanáším po koupeli ještě na vlhkou pokožku celého těla. Cypřiš reguluje krevní oběh, brání míšnímu městnání a tím tělo detoxikuje. Svěží grapefruit zase stimuluje psychiku, odstraňuje pocity napětí a frustrace, a nadto má pozitivní účinky na celulitidu. “

Lucie van Koten, redaktorka: „Já jedu v Pleťovém oleji Růže/Pelargonie, kde jde o dokonalou směs mimo jiné oleje z malinových i mrkvových semínek a mé milované pelargonie (geranium), která příznivě působí na pleť suchou i zánětlivou. Jde o bezvodý výrobek z prvotřídních ingrediencí, který díky své intenzitě a vysoké koncentraci výživných olejů nahradí denní péči kompletně, včetně krému i séra. Vůně je poměrně intenzivní, ale pokud – stejně jako já – nesnesete levanduli, můžete pelargonii použít i k celkovému zklidnění a uvolnění.“

Žaneta Mikušová, obchodní oddělení: „Tělové máslo Mokosh Vanilka a tymián. Tymián je jeden z nejvíce povzbudivých olejů, čímž výborně stimuluje i kapiláry, zlepšuje krevní oběh a zároveň dodává odvahu a překonává strach. Ve spojení s extraktem ze sušené kůry skořice, limetky a vanilky je máslo vynikajícím koktejlem antioxidantů a samozřejmě úžasně voní.“

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na to, co už dobře známe: na kvalitní zdravou stravu, na pitný režim, díky němuž dodáme pleti vláhu, na čerstvý vzduch a na deci červeného vína denně obsahující resveratrol. Ten je podle mnohých studií zodpovědný za to, že Francouzi, holdující právě červenému vínu, trpí mnohem méně kardiovaskulárními nemocemi než zbytek Evropy, ač si rádi dopřejí stravu plnou masa a tučných sýrů.

A na to my slyšíme!

 

PRAVÁ JÁ MOKOSH KRÁSA A ZDRAVÍ NON TOXIC LUCIE VAN KOTEN

Související články

Jak se udržují v kondici známé tváře

Pohyb je přirozenou součástí našeho života, jestli hledáte novou inspiraci na cvičení či udržení kondice, nechte se inspirovat známými kráskami. Ve zdravém těle zdravý duch.

Celý článek

Jak na krásné vlasy? Objevte kouzlo domácí péče!

Přírodní produkty dokážou zázraky. Mohou se vám po nich nádherně lesknout vlasy, zesílit a dokonce vyvolat růst. Jak na to, vám poradí staré ověřené metody!

 

Celý článek

Obočí v roce 2019: Přirozenost na prvním místě

Návrat k huňatému, přirozenému a objemnému obočí je patrný z líčení na všech přehlídkách. Jak docílit právě tohoto vzhledu?

Celý článek

Naomi Campbell je novou tváří kosmetické značky NARS

Pokud budeme mluvit o supermodelkách 90. let, jistě se i vám mezi prvními vybaví právě Naomi Campbell. Nová tvář jarní kampaně kosmetické značky Nars.

Celý článek

Organická kosmetika má v Česku čím dál větší úspěch

Posnídali jsme v Pařížské ulici v přítomnosti bio veganské kosmetiky a seznámili jsme se s příběhem majitelky Ladybio kterou si jednoznačně zamilují i mnozí z vás.

Celý článek

Střevíčky na vysokých platformách – hollywoodský trend = noční můra ortopedů

Pro někoho jsou ohyzdným trendem mladé generace, pro jiného top kousek v botníku. Řeč je o dámských lodičkách, sandálech či střevících, které mají jedno společné - ultra vysokou platformu a podpatek.

Celý článek

Průhledné gelové nehty boří Instagram - letní trend 2018

Léto je časem experimentů. Platí to i o módě a stylu jako takovém. Díky sociálním sítím se z těchto experimentů může snadno stát celosvětový trend.

Celý článek

Víme, jak nejlépe sladit odstíny laku s top sandály letošního léta

Léto je za dveřmi a s ním i otevřené boty, které nám zpříjemňují jak pobyt na písečné pláži, tak horký den v práci. Poradíme vám, co udělat, aby vaše nohy vypadaly božsky. 

Celý článek