dnes je 19.10.2021 a svátek má Michaela

Téma března: Vyživit pleť!

Přidat na Seznam.cz
Lucie Van Koten se tentokrát zaměřila na kosmetiku PRAVÁJÁ a Mokosh. Jak to dopadlo? 

Coco Chanel kdysi prohlásila, že obličej, se kterým se žena narodila, má ve dvaceti, kdežto v padesáti má obličej, který si zaslouží. Jak výstižně to dokázala říct a nic na tom nemění fakt, že ona sama byla léta závislá na opiu. V dnešním světě má náš obličej mnoho nepřátel – kromě hektického způsobu života mu ke kráse rozhodně nepřidávají vlivy životního prostředí, strava, agresivní klimatizace a bohužel často ani kosmetické výrobky, do nichž v dobré víře investujeme.

 

Smutnou pravdou je, že většinu konvenční kosmetiky bychom klidně mohli přirovnat k fastfoodovému jídlu – je plná alergenů, ničí základní obranyschopnost a správné fungování v tomto případě kožního filmu, je ve velkém chemicky konzervována, obsahuje množství syntetických barviv a vůní. Kvalitní suroviny bývají nahrazovány levnými náhražkami, kterými si huntujeme jak pleť, tak přírodu. Ve finále se pak dostaneme k chemickému koktejlu, který pleti nejen neprospívá, ba dokonce ji dokáže dlouhodobě narušit. Asi jako dlouhodobá konzumace rychlo-jídel...

Když se začneme pídit po tom, co by naší pleti skutečně pomohlo, musíme to vzít od základů a vědět, že je potřeba především posilovat kožní film, který nás chrání právě před nepříznivými vlivy životního prostředí i před agresivním slunečním zářením.

Není divu, že když si kožní film celoročně oslabujeme, je naše pleť náchylná a mnohem propustnější, než by být mohla. A měla. Následně se pak uchylujeme k opalovacím krémům se zbytečně vysokým SPF faktorem, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, jehož důsledkem může být jak předčasné stárnutí, tak například pigmentové skvrny.

100% přírodní čistá NON-TOXIC - péče, která vám zachrání kůži.
 

Petra Žaludová, šéfredaktorka: „Zamilovala jsem se do aromaterapeutických nadupaných olejů od PRAVÁJÁ, konkrétně do Tělového oleje Grapefruit/Cypřiš, neboli směs 8 vzácných olejů, čtyř rostlinných a čtyř éterických, které se rychle a bez pocitu mastnoty vstřebávají. Vydatný olej nanáším po koupeli ještě na vlhkou pokožku celého těla. Cypřiš reguluje krevní oběh, brání míšnímu městnání a tím tělo detoxikuje. Svěží grapefruit zase stimuluje psychiku, odstraňuje pocity napětí a frustrace, a nadto má pozitivní účinky na celulitidu. “

Lucie van Koten, redaktorka: „Já jedu v Pleťovém oleji Růže/Pelargonie, kde jde o dokonalou směs mimo jiné oleje z malinových i mrkvových semínek a mé milované pelargonie (geranium), která příznivě působí na pleť suchou i zánětlivou. Jde o bezvodý výrobek z prvotřídních ingrediencí, který díky své intenzitě a vysoké koncentraci výživných olejů nahradí denní péči kompletně, včetně krému i séra. Vůně je poměrně intenzivní, ale pokud – stejně jako já – nesnesete levanduli, můžete pelargonii použít i k celkovému zklidnění a uvolnění.“

Žaneta Mikušová, obchodní oddělení: „Tělové máslo Mokosh Vanilka a tymián. Tymián je jeden z nejvíce povzbudivých olejů, čímž výborně stimuluje i kapiláry, zlepšuje krevní oběh a zároveň dodává odvahu a překonává strach. Ve spojení s extraktem ze sušené kůry skořice, limetky a vanilky je máslo vynikajícím koktejlem antioxidantů a samozřejmě úžasně voní.“

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na to, co už dobře známe: na kvalitní zdravou stravu, na pitný režim, díky němuž dodáme pleti vláhu, na čerstvý vzduch a na deci červeného vína denně obsahující resveratrol. Ten je podle mnohých studií zodpovědný za to, že Francouzi, holdující právě červenému vínu, trpí mnohem méně kardiovaskulárními nemocemi než zbytek Evropy, ač si rádi dopřejí stravu plnou masa a tučných sýrů.

A na to my slyšíme!

 

Přidat na Seznam.cz
PRAVÁ JÁ MOKOSH KRÁSA A ZDRAVÍ NON TOXIC LUCIE VAN KOTEN

Související články

Písecký víkend módy a designu

Pokud jste velkými zastánci módy a rádi podpoříte menší tvůrce Písecký víkend módy a designu stojí rozhodně za návštěvu. Tento víkend módy a designu proběhne dne 25. a 26. září 2021

Celý článek

FOLBEUR: pro všechna ženská tajemství

V Praze proběhl event české značky kožených kabelek a doplňků značky FOLBEUR v prostorech butiku STARS LOVERS & FRIENDS. Hlavní hvězdou akce byly FOLBEURky – nadčasové a stylové kabelky dostupné v široké paletě barev a velikostí. 

 

Celý článek

S láskou ke svému tělu

Den svatého Valentýna, svátek, který oslavuje ty nejčistší city, které chováme k našim milovaným. Ruku na srdce. chováte se stejně hezky k sobě a především ke svému tělu? Obzvlášť v této době, kdy na nás ze všech stran útočí nejen viry, ale i neúprosné statistiky, bychom neměli zapomínat sami na sebe.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinová představuje svůj nový projekt

Další projekt, jehož iniciátorkou je Lilia Khousnoutdinová, nese název Jsem žena #jsemevropa. Lilia v něm oslavuje celkem třináct inspirativních žen. Z celého projektu vznikl kalendář, jehož výtěžek bude věnován na charitu.

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Celý článek

Vykročte tím správným směrem s Fit PROTEIN

Leden – měsíc novoročních předsevzetí je už dávno za námi! První dny nového roku většinou bývají spojeny jen s těmi nejčistšími úmysly – zdravěji jíst, pravidelně se hýbat, najet na správnou životosprávu.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek