dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Téma března: Vyživit pleť!

Přidat na Seznam.cz
Lucie Van Koten se tentokrát zaměřila na kosmetiku PRAVÁJÁ a Mokosh. Jak to dopadlo? 

Coco Chanel kdysi prohlásila, že obličej, se kterým se žena narodila, má ve dvaceti, kdežto v padesáti má obličej, který si zaslouží. Jak výstižně to dokázala říct a nic na tom nemění fakt, že ona sama byla léta závislá na opiu. V dnešním světě má náš obličej mnoho nepřátel – kromě hektického způsobu života mu ke kráse rozhodně nepřidávají vlivy životního prostředí, strava, agresivní klimatizace a bohužel často ani kosmetické výrobky, do nichž v dobré víře investujeme.

 

Smutnou pravdou je, že většinu konvenční kosmetiky bychom klidně mohli přirovnat k fastfoodovému jídlu – je plná alergenů, ničí základní obranyschopnost a správné fungování v tomto případě kožního filmu, je ve velkém chemicky konzervována, obsahuje množství syntetických barviv a vůní. Kvalitní suroviny bývají nahrazovány levnými náhražkami, kterými si huntujeme jak pleť, tak přírodu. Ve finále se pak dostaneme k chemickému koktejlu, který pleti nejen neprospívá, ba dokonce ji dokáže dlouhodobě narušit. Asi jako dlouhodobá konzumace rychlo-jídel...

Když se začneme pídit po tom, co by naší pleti skutečně pomohlo, musíme to vzít od základů a vědět, že je potřeba především posilovat kožní film, který nás chrání právě před nepříznivými vlivy životního prostředí i před agresivním slunečním zářením.

Není divu, že když si kožní film celoročně oslabujeme, je naše pleť náchylná a mnohem propustnější, než by být mohla. A měla. Následně se pak uchylujeme k opalovacím krémům se zbytečně vysokým SPF faktorem, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, jehož důsledkem může být jak předčasné stárnutí, tak například pigmentové skvrny.

100% přírodní čistá NON-TOXIC - péče, která vám zachrání kůži.
 

Petra Žaludová, šéfredaktorka: „Zamilovala jsem se do aromaterapeutických nadupaných olejů od PRAVÁJÁ, konkrétně do Tělového oleje Grapefruit/Cypřiš, neboli směs 8 vzácných olejů, čtyř rostlinných a čtyř éterických, které se rychle a bez pocitu mastnoty vstřebávají. Vydatný olej nanáším po koupeli ještě na vlhkou pokožku celého těla. Cypřiš reguluje krevní oběh, brání míšnímu městnání a tím tělo detoxikuje. Svěží grapefruit zase stimuluje psychiku, odstraňuje pocity napětí a frustrace, a nadto má pozitivní účinky na celulitidu. “

Lucie van Koten, redaktorka: „Já jedu v Pleťovém oleji Růže/Pelargonie, kde jde o dokonalou směs mimo jiné oleje z malinových i mrkvových semínek a mé milované pelargonie (geranium), která příznivě působí na pleť suchou i zánětlivou. Jde o bezvodý výrobek z prvotřídních ingrediencí, který díky své intenzitě a vysoké koncentraci výživných olejů nahradí denní péči kompletně, včetně krému i séra. Vůně je poměrně intenzivní, ale pokud – stejně jako já – nesnesete levanduli, můžete pelargonii použít i k celkovému zklidnění a uvolnění.“

Žaneta Mikušová, obchodní oddělení: „Tělové máslo Mokosh Vanilka a tymián. Tymián je jeden z nejvíce povzbudivých olejů, čímž výborně stimuluje i kapiláry, zlepšuje krevní oběh a zároveň dodává odvahu a překonává strach. Ve spojení s extraktem ze sušené kůry skořice, limetky a vanilky je máslo vynikajícím koktejlem antioxidantů a samozřejmě úžasně voní.“

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na to, co už dobře známe: na kvalitní zdravou stravu, na pitný režim, díky němuž dodáme pleti vláhu, na čerstvý vzduch a na deci červeného vína denně obsahující resveratrol. Ten je podle mnohých studií zodpovědný za to, že Francouzi, holdující právě červenému vínu, trpí mnohem méně kardiovaskulárními nemocemi než zbytek Evropy, ač si rádi dopřejí stravu plnou masa a tučných sýrů.

A na to my slyšíme!

 

Přidat na Seznam.cz
PRAVÁ JÁ MOKOSH KRÁSA A ZDRAVÍ NON TOXIC LUCIE VAN KOTEN

Související články

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek
Barbora Fialová

Fashion Storm: Opava zažije módní bouři, jejíž hlavní hvězdou je současná tvář módního domu Gucci

Opavou se na podzim prožene módní bouře, velkolepá módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude atypická česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Celý článek

Jedlá krása. Ano, čtete dobře

Jedlá krása: Edible Beauty na českém trhu – kosmetika, která je tak dobrá, že by se dala i jíst.

 

 

Celý článek

Samoopalovací přípravky pro krásné opálení

Počasí nám stále nepřeje, ale nebudeme zoufat, protože ono se to brzo zlomí, a abychom byly dokonale připravené na sezónu sukní a letních šatiček, pomůžeme si prozatím těmi nejlepšími samoopalovacími přípravky. 

Celý článek

Stylové make-up taštičky nejen na cestování

Chcete oživit svojí make-up rutinu? Pořiďte si některou z top trendy kosmetických taštiček. Nádherné kousky, které vás osloví...

Celý článek

Jarní líčení: to musíte mít 4 báječnosti Ere Perez

Že o dekorativní kosmetice Ere Perez dnes slyšíte poprvé? To vám málem unikla možnost obohatit svou zkrášlující rutinu o báječné kousky líčidel a make-upů.

Celý článek

5 voňavých hitovek, které ve vás probudí jaro

Pár teplých dnů nás nalákalo, abychom konečně vytáhli tenisky, jarní šaty i kabátky. První jarní paprsky zlepšují náladu a dodávají nám chuť zkoušet něco nového. Probuďte se ze zimního spánku díky nové přírodní vůni. Máme pro vás 5 voňavých hitovek letošního jara.

 

Celý článek

Barvení vlasů - jak na barvu snů

 Přírodní barvení zatím není tak rozšířené jako ostatní biokosmetika nebo třeba přírodní šampony na vlasy. Poradíme vám jak na to. 

Celý článek