dnes je 21.11.2018 a svátek má Albert

Téma března: Vyživit pleť!

Lucie Van Koten se tentokrát zaměřila na kosmetiku PRAVÁJÁ a Mokosh. Jak to dopadlo? 

Coco Chanel kdysi prohlásila, že obličej, se kterým se žena narodila, má ve dvaceti, kdežto v padesáti má obličej, který si zaslouží. Jak výstižně to dokázala říct a nic na tom nemění fakt, že ona sama byla léta závislá na opiu. V dnešním světě má náš obličej mnoho nepřátel – kromě hektického způsobu života mu ke kráse rozhodně nepřidávají vlivy životního prostředí, strava, agresivní klimatizace a bohužel často ani kosmetické výrobky, do nichž v dobré víře investujeme.

 

Smutnou pravdou je, že většinu konvenční kosmetiky bychom klidně mohli přirovnat k fastfoodovému jídlu – je plná alergenů, ničí základní obranyschopnost a správné fungování v tomto případě kožního filmu, je ve velkém chemicky konzervována, obsahuje množství syntetických barviv a vůní. Kvalitní suroviny bývají nahrazovány levnými náhražkami, kterými si huntujeme jak pleť, tak přírodu. Ve finále se pak dostaneme k chemickému koktejlu, který pleti nejen neprospívá, ba dokonce ji dokáže dlouhodobě narušit. Asi jako dlouhodobá konzumace rychlo-jídel...

Když se začneme pídit po tom, co by naší pleti skutečně pomohlo, musíme to vzít od základů a vědět, že je potřeba především posilovat kožní film, který nás chrání právě před nepříznivými vlivy životního prostředí i před agresivním slunečním zářením.

Není divu, že když si kožní film celoročně oslabujeme, je naše pleť náchylná a mnohem propustnější, než by být mohla. A měla. Následně se pak uchylujeme k opalovacím krémům se zbytečně vysokým SPF faktorem, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, jehož důsledkem může být jak předčasné stárnutí, tak například pigmentové skvrny.

100% přírodní čistá NON-TOXIC - péče, která vám zachrání kůži.
 

Petra Žaludová, šéfredaktorka: „Zamilovala jsem se do aromaterapeutických nadupaných olejů od PRAVÁJÁ, konkrétně do Tělového oleje Grapefruit/Cypřiš, neboli směs 8 vzácných olejů, čtyř rostlinných a čtyř éterických, které se rychle a bez pocitu mastnoty vstřebávají. Vydatný olej nanáším po koupeli ještě na vlhkou pokožku celého těla. Cypřiš reguluje krevní oběh, brání míšnímu městnání a tím tělo detoxikuje. Svěží grapefruit zase stimuluje psychiku, odstraňuje pocity napětí a frustrace, a nadto má pozitivní účinky na celulitidu. “

Lucie van Koten, redaktorka: „Já jedu v Pleťovém oleji Růže/Pelargonie, kde jde o dokonalou směs mimo jiné oleje z malinových i mrkvových semínek a mé milované pelargonie (geranium), která příznivě působí na pleť suchou i zánětlivou. Jde o bezvodý výrobek z prvotřídních ingrediencí, který díky své intenzitě a vysoké koncentraci výživných olejů nahradí denní péči kompletně, včetně krému i séra. Vůně je poměrně intenzivní, ale pokud – stejně jako já – nesnesete levanduli, můžete pelargonii použít i k celkovému zklidnění a uvolnění.“

Žaneta Mikušová, obchodní oddělení: „Tělové máslo Mokosh Vanilka a tymián. Tymián je jeden z nejvíce povzbudivých olejů, čímž výborně stimuluje i kapiláry, zlepšuje krevní oběh a zároveň dodává odvahu a překonává strach. Ve spojení s extraktem ze sušené kůry skořice, limetky a vanilky je máslo vynikajícím koktejlem antioxidantů a samozřejmě úžasně voní.“

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na to, co už dobře známe: na kvalitní zdravou stravu, na pitný režim, díky němuž dodáme pleti vláhu, na čerstvý vzduch a na deci červeného vína denně obsahující resveratrol. Ten je podle mnohých studií zodpovědný za to, že Francouzi, holdující právě červenému vínu, trpí mnohem méně kardiovaskulárními nemocemi než zbytek Evropy, ač si rádi dopřejí stravu plnou masa a tučných sýrů.

A na to my slyšíme!

 

PRAVÁ JÁ MOKOSH KRÁSA A ZDRAVÍ NON TOXIC LUCIE VAN KOTEN

Související články

Organická kosmetika má v Česku čím dál větší úspěch

Posnídali jsme v Pařížské ulici v přítomnosti bio veganské kosmetiky a seznámili jsme se s příběhem majitelky Ladybio kterou si jednoznačně zamilují i mnozí z vás.

Celý článek

Střevíčky na vysokých platformách – hollywoodský trend = noční můra ortopedů

Pro někoho jsou ohyzdným trendem mladé generace, pro jiného top kousek v botníku. Řeč je o dámských lodičkách, sandálech či střevících, které mají jedno společné - ultra vysokou platformu a podpatek.

Celý článek

Průhledné gelové nehty boří Instagram - letní trend 2018

Léto je časem experimentů. Platí to i o módě a stylu jako takovém. Díky sociálním sítím se z těchto experimentů může snadno stát celosvětový trend.

Celý článek

Víme, jak nejlépe sladit odstíny laku s top sandály letošního léta

Léto je za dveřmi a s ním i otevřené boty, které nám zpříjemňují jak pobyt na písečné pláži, tak horký den v práci. Poradíme vám, co udělat, aby vaše nohy vypadaly božsky. 

Celý článek

Aňa Geislerová namíchala limitovanou edici pleťového oleje

Známá česká herečka Aňa Geislerová vytvořila vlastní limitovanou řadu Denního oleje Inlight „Made by Aňa“.

Celý článek

Jarní výkyvy teplot? Se správnou péčí o pleť vás neohrozí

Zvládá vaše pleť časté výkyvy teplot v jarním období? Že ne? Může to být zapříčiněno hned několika faktory. Jak tedy o pleť v tomto počasí správně pečovat?

Celý článek

James Charles: Nový miláček YouTube. Sesadí kralujícího Jeffreeho?

James Charles si jako první mužská tvář Covergirl vysloužil značnou publicitu, a jeho popularita stále roste. Podaří se jeho kanálu předčít mistra Jeffreeho Stara?

Celý článek

Jak vám aromaterapie může pomoc po těle, na duši i v domácnosti!

Éterické oleje, z nichž mnohé můžeme označit za velice silná přírodní antibiotika, by měly patřit do přírodní lékárničky každé rodiny. Pojďte se s Lucií na některé podívat. 

Celý článek