dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Tip na výlet: Budapešť

Přidat na Seznam.cz
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet za hranice, jedním z našich redakčních typů je maďarská metropole Budapešť. Okouzlující hlavní město, které si zamilujete i vy.

Blíží se prázdniny nebo pár volných dnů v práci? A máte chuť vyrazit někam za poznáním? Naše redakce doporučuje jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.

Příští štace Budapešť

Jedním z dobrých důvodů, proč vyrazit právě sem, je naprosto jasný. My Češi to totiž máme vlastně kousek. Vyrazit i ze severu Čech do maďarské metropole není ani tak složité a finančně náročné. Letenky se dají šikovně pořídit za babku a mezi možnostmi se nachází i vlak či autobus, kterým to také dlouho netrvá. Autem s přítelem či přítelkyní nebo partou kamarádů, v tomto městě si najde zábavu snad každý!

Lázně, guláš, Budapešť

Můžete se svézt nejstarším metrem v Evropě k jednomu z nejlepších hudebních festivalů na světě. A pokud vám zbyde čas, navštívte krásné kavárny a odpočiňte si po maďarsku v lázních. 

Pro milovníky historie nabízí nádherné město ležící na Dunaji turistické toulky jak po straně budinské, tak i po té peštské. Jestli tedy vaše stopy zamíří do těchto krajin, nevynechejte krásnou neogotickou stavbu Rybářskou baštu a nezapomeňte se pokochat monumentalitou Parlamentu, který leží na břehu dunajské perly.

Za povšimnutí rozhodně stojí 123 termálních pramenů, kterými město oplývá. Naplánujte si aspoň půl dne i v nových Széchenyi či Gellért. Překrásně zdobené lázně majestátně propletené architekturou.

Rozmanitá Budapešť nabízí i skvělý noční život. Bary a kluby zde najdete především v centru v krásných podloubích mezi domy, které nabízejí nejen mnoho drinků, ale především zvláštní a jedinečný šarm.

A pokud si přejete něco většího, srpen je tu ve znamení hudebního festivalu Sziget, jeden z největších mládežnických festivalů v Evropě. 

Rozmanité město, ve kterém vás vždy něco překvapí. Lehce připomínající Prahu, lehce promenádu na exotické dovolené. Za krásné vzpomínky to v maďarském městě Budapešť opravdu stojí.

zdroj foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE TIP NA VÝLET BUDAPEŠŤ RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ TIPY REDAKCE

Související články

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek
Líčení v 5 minutách

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

The Carrie Diaries, móda teenagerů aneb co bylo před Sexem ve městě

Všechny ženy znají seriál Sex ve městě, ale víte, co bylo před ním? O tom se dozvíte v tomto prequelu o životě mladé Carrie Bradshaw a jejích módních začátcích. Můžete se těšit na velkou dávku zábavy a stylu.

Celý článek

Barevná akce plná stylu a zábavy INSTAX

Barevný dress code na každém kroku, zábava v podobě tvoření fotoalba, skvělá společnost, nápaditá výzdoba, tak v takové parádě proběhl křest nového Instax Mini 11, který z vás udělá selfie královnu! Vyzkoušet si ho na vlastní kůži, přišel Ben Cristovao či Sharlota.

Celý článek

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Celý článek
Neviditelné tričko

Jak vyřešit každodenní faux pas nejen v business světě

Pánské ochlupení na hrudi, nevzhledné propocené kruhy v podpaží či průsvitnost dámských podprsenek. Jak vyřešit tyto problémy, aby nebyly viditelné pod bílou košilí? Poradíme vám!

Celý článek