dnes je 01.06.2020 a svátek má Laura

Tip na výlet: Budapešť

Přidat na Seznam.cz
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet za hranice, jedním z našich redakčních typů je maďarská metropole Budapešť. Okouzlující hlavní město, které si zamilujete i vy.

Blíží se prázdniny nebo pár volných dnů v práci? A máte chuť vyrazit někam za poznáním? Naše redakce doporučuje jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.

Příští štace Budapešť

Jedním z dobrých důvodů, proč vyrazit právě sem, je naprosto jasný. My Češi to totiž máme vlastně kousek. Vyrazit i ze severu Čech do maďarské metropole není ani tak složité a finančně náročné. Letenky se dají šikovně pořídit za babku a mezi možnostmi se nachází i vlak či autobus, kterým to také dlouho netrvá. Autem s přítelem či přítelkyní nebo partou kamarádů, v tomto městě si najde zábavu snad každý!

Lázně, guláš, Budapešť

Můžete se svézt nejstarším metrem v Evropě k jednomu z nejlepších hudebních festivalů na světě. A pokud vám zbyde čas, navštívte krásné kavárny a odpočiňte si po maďarsku v lázních. 

Pro milovníky historie nabízí nádherné město ležící na Dunaji turistické toulky jak po straně budinské, tak i po té peštské. Jestli tedy vaše stopy zamíří do těchto krajin, nevynechejte krásnou neogotickou stavbu Rybářskou baštu a nezapomeňte se pokochat monumentalitou Parlamentu, který leží na břehu dunajské perly.

Za povšimnutí rozhodně stojí 123 termálních pramenů, kterými město oplývá. Naplánujte si aspoň půl dne i v nových Széchenyi či Gellért. Překrásně zdobené lázně majestátně propletené architekturou.

Rozmanitá Budapešť nabízí i skvělý noční život. Bary a kluby zde najdete především v centru v krásných podloubích mezi domy, které nabízejí nejen mnoho drinků, ale především zvláštní a jedinečný šarm.

A pokud si přejete něco většího, srpen je tu ve znamení hudebního festivalu Sziget, jeden z největších mládežnických festivalů v Evropě. 

Rozmanité město, ve kterém vás vždy něco překvapí. Lehce připomínající Prahu, lehce promenádu na exotické dovolené. Za krásné vzpomínky to v maďarském městě Budapešť opravdu stojí.

zdroj foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE TIP NA VÝLET BUDAPEŠŤ RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ TIPY REDAKCE

Související články

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Celý článek

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek

Skateboard: Koníček pro děti nebo sexy sport pro muže?

Časy se mění a s tím přicházejí i různé trendy. Dříve jsme viděli malé kluky pobíhat se skateboardem v ruce a nyní o tento druh sportu jeví zájem především muži 30+. 

Celý článek