dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Tip na výlet: Budapešť

Přidat na Seznam.cz
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet za hranice, jedním z našich redakčních typů je maďarská metropole Budapešť. Okouzlující hlavní město, které si zamilujete i vy.

Blíží se prázdniny nebo pár volných dnů v práci? A máte chuť vyrazit někam za poznáním? Naše redakce doporučuje jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.

Příští štace Budapešť

Jedním z dobrých důvodů, proč vyrazit právě sem, je naprosto jasný. My Češi to totiž máme vlastně kousek. Vyrazit i ze severu Čech do maďarské metropole není ani tak složité a finančně náročné. Letenky se dají šikovně pořídit za babku a mezi možnostmi se nachází i vlak či autobus, kterým to také dlouho netrvá. Autem s přítelem či přítelkyní nebo partou kamarádů, v tomto městě si najde zábavu snad každý!

Lázně, guláš, Budapešť

Můžete se svézt nejstarším metrem v Evropě k jednomu z nejlepších hudebních festivalů na světě. A pokud vám zbyde čas, navštívte krásné kavárny a odpočiňte si po maďarsku v lázních. 

Pro milovníky historie nabízí nádherné město ležící na Dunaji turistické toulky jak po straně budinské, tak i po té peštské. Jestli tedy vaše stopy zamíří do těchto krajin, nevynechejte krásnou neogotickou stavbu Rybářskou baštu a nezapomeňte se pokochat monumentalitou Parlamentu, který leží na břehu dunajské perly.

Za povšimnutí rozhodně stojí 123 termálních pramenů, kterými město oplývá. Naplánujte si aspoň půl dne i v nových Széchenyi či Gellért. Překrásně zdobené lázně majestátně propletené architekturou.

Rozmanitá Budapešť nabízí i skvělý noční život. Bary a kluby zde najdete především v centru v krásných podloubích mezi domy, které nabízejí nejen mnoho drinků, ale především zvláštní a jedinečný šarm.

A pokud si přejete něco většího, srpen je tu ve znamení hudebního festivalu Sziget, jeden z největších mládežnických festivalů v Evropě. 

Rozmanité město, ve kterém vás vždy něco překvapí. Lehce připomínající Prahu, lehce promenádu na exotické dovolené. Za krásné vzpomínky to v maďarském městě Budapešť opravdu stojí.

zdroj foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE TIP NA VÝLET BUDAPEŠŤ RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ TIPY REDAKCE

Související články

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Chystáte se na Slovensko? Ubytujte se i v létě v Bešeňové, nebudete litovat!

Kdo by o Bešeňové neslyšel? Pramen energie v srdci Liptovského kraje vám dobije baterky a poskytne perfektní útočiště na pár dní volna. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži!

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Potřebujete ubytování v centru Prahy? Známe ideální místo na práci i odpočinek

Jen pár minut od Staroměstského náměstí se nachází hotel, ve kterém se snoubí místo pro odpočinek v blízkosti Staroměstského náměstí i ideální místo na dočerpání energie.

Celý článek
Přírodní kosmetika

Bez jakého kosmetického produktu se nedokážeme obejít?

Ženy a kosmetika. Never ending story. Opravdu potřebujeme všechny ty krémy na den, na noc, pod make-up? Nestačil by jeden? Bez jakého produktu opravdu nemůžete být? V redakci už v tom máme jasno! 

Celý článek

Desatero rad, jak rozpoznat rizikový e-shop

Nebezpečných online míst, které nabízejí fiktivní zboží v České republice, jen přibývá. Desítky webových stránek a e-shopů zkoušejí nalákat důvěřivé zákazníky. Máme pro vás 10 rad, které vám pomohou odhalit nekalé úmysly obchodů na internetu. 

Celý článek

Neexistuje nic lepšího než dobrý příběh, říká René Nekuda na svých kurzech kreativního psaní

Náš mozek strukturuje vzpomínky jako příběh, neumíme žít a myslet bez příběhu, protože neexistuje nic lepšího než dobrý příběh. Ano, vše je o PŘÍBĚHU a jeho světem vás provede René Nekuda.

Celý článek

Neplastuj! Pij zásaditou vodu ze skla!

Všichni jistě víme, že voda je základem života. Bez ní bychom dlouhodobě nepřežili a společně s ní v těle funguje vše, jak má. Zkuste pít vodu jinak než z plastů, ulevíte planetě, ale zejména sobě!

Celý článek