dnes je 26.08.2019 a svátek má Luděk

Tip na výlet: Budapešť

Přidat na Seznam.cz
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet za hranice, jedním z našich redakčních typů je maďarská metropole Budapešť. Okouzlující hlavní město, které si zamilujete i vy.

Blíží se prázdniny nebo pár volných dnů v práci? A máte chuť vyrazit někam za poznáním? Naše redakce doporučuje jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.

Příští štace Budapešť

Jedním z dobrých důvodů, proč vyrazit právě sem, je naprosto jasný. My Češi to totiž máme vlastně kousek. Vyrazit i ze severu Čech do maďarské metropole není ani tak složité a finančně náročné. Letenky se dají šikovně pořídit za babku a mezi možnostmi se nachází i vlak či autobus, kterým to také dlouho netrvá. Autem s přítelem či přítelkyní nebo partou kamarádů, v tomto městě si najde zábavu snad každý!

Lázně, guláš, Budapešť

Můžete se svézt nejstarším metrem v Evropě k jednomu z nejlepších hudebních festivalů na světě. A pokud vám zbyde čas, navštívte krásné kavárny a odpočiňte si po maďarsku v lázních. 

Pro milovníky historie nabízí nádherné město ležící na Dunaji turistické toulky jak po straně budinské, tak i po té peštské. Jestli tedy vaše stopy zamíří do těchto krajin, nevynechejte krásnou neogotickou stavbu Rybářskou baštu a nezapomeňte se pokochat monumentalitou Parlamentu, který leží na břehu dunajské perly.

Za povšimnutí rozhodně stojí 123 termálních pramenů, kterými město oplývá. Naplánujte si aspoň půl dne i v nových Széchenyi či Gellért. Překrásně zdobené lázně majestátně propletené architekturou.

Rozmanitá Budapešť nabízí i skvělý noční život. Bary a kluby zde najdete především v centru v krásných podloubích mezi domy, které nabízejí nejen mnoho drinků, ale především zvláštní a jedinečný šarm.

A pokud si přejete něco většího, srpen je tu ve znamení hudebního festivalu Sziget, jeden z největších mládežnických festivalů v Evropě. 

Rozmanité město, ve kterém vás vždy něco překvapí. Lehce připomínající Prahu, lehce promenádu na exotické dovolené. Za krásné vzpomínky to v maďarském městě Budapešť opravdu stojí.

zdroj foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE TIP NA VÝLET BUDAPEŠŤ RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ TIPY REDAKCE

Související články

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Máme pro vás novinku: Videa

Nové reportáže, rozhovory s lidmi z módního oboru, vlogy ze zákulisí Fashion weeků i pozvánky na různé akce jsou jen špetkou z toho, co vám naše nová video rubrika společně s Agi Archer přinese…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek

Drobnosti, které vám na cestách nesmí chybět

Jestliže patříte mezi milovníky letního cestování a je jedno, jestli se vydáte po krásách České republiky, nebo za většími dálkami, vždy se vám bude hodit pár praktických vychytávek. Perfektní řešení najdete ve 100CLASS concept store.

 

Celý článek

Dokonalé obočí a jak ho dosáhnout

Dnešním trendem je přirozené a husté obočí. K jeho úpravě už tedy nepotřebujeme hlavně pinzetu, ale sérum na růst, tužku na zvýraznění a případně gel nebo řasenku na obočí. Hlavní je ale přirozenost a s tou vám teď poradíme.

Celý článek