dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Přidat na Seznam.cz
Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Ivan Friščić, původně vystudovaný pedagog geografie a historie, se několik let živil stylingem slavných osobností. Jeho nejdůležitější klientkou byla chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitaričová, pro kterou pracoval více než rok jako její osobní stylista. Rozhodl se ale vytvořit svou vlastní značku a společně se Silvijou Trsinski vybudovali značku DeLight.

V jejich kolekci najdeme luxusní, nadčasové a elegantní kousky, které jsou určeny pro sebevědomé, silné a vášnivé ženy. Delight se účastní chorvatských fashion weeků a jejich tváří jsou nejslavnější chorvatské herečky a celebrity jako třeba Bojana Gregorić Vejzović. Pracují s nejkvalitnějšími materiály jako pravé hedvábí, angorská vlna nebo kašmír. Vyhýbají se polyestarovým látkám a základní myšlenkou je vytvářet oblečení, které má příběh, myšlenku a nikdy nebude vyhozeno.

V jejich aktuální kolekci najdeme několikery šaty určené na významné události, jakými mohou být reprezentativní akce nebo filmové premiéry. Ale jsou tu i šaty na běžnější nošení, které se nebojí asymetrie nebo použití různých vzorů. Šaty a halenky jsou z nejjemnějších látek a člověk skoro ani nepozná, že má něco oblečené, což ve zdějším horkém pásmu přijde vhod. Ale saka, kabátky a některé sukně jsou z materiálů, které by zahřály i na Sibiři. Kašmír a nejlepší vlny mají takové vlastnosti, že se na těle přizpůsobí vnějším teplotám. Nikdy se v nich nepotíte, protože tyto látky fungují jako druhá kůže a dýchají s vámi.

Samozřejmě se ceny pohybují mnohem výš než v běžných obchodech nebo buticích. Luxusní zboží je drahé kvůli přesnému zpracování kvalitních látek a platíte také za jedinečnost a originalitu. Ale západněji od Chorvatska se oblečení z takovýchto látek cení mnohem vyššími částkami. Zároveň je DeLight stále nová značka na trhu, takže než si vybuduje renomé, a jsme přesvědčeni, že to bude velice brzo, dá se říct, že zatím se prodávají téměř pod cenou. Takže pokud máte cestu okolo, neváhejte a vyrazte na adresu Vlaška 6, Záhřeb, Chorvatsko.

 

foto: Facebook/DeLight

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA LIFESTYLE MÓDNÍ NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHORVATSKO DELIGHT

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek