dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Přidat na Seznam.cz
Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Ivan Friščić, původně vystudovaný pedagog geografie a historie, se několik let živil stylingem slavných osobností. Jeho nejdůležitější klientkou byla chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitaričová, pro kterou pracoval více než rok jako její osobní stylista. Rozhodl se ale vytvořit svou vlastní značku a společně se Silvijou Trsinski vybudovali značku DeLight.

V jejich kolekci najdeme luxusní, nadčasové a elegantní kousky, které jsou určeny pro sebevědomé, silné a vášnivé ženy. Delight se účastní chorvatských fashion weeků a jejich tváří jsou nejslavnější chorvatské herečky a celebrity jako třeba Bojana Gregorić Vejzović. Pracují s nejkvalitnějšími materiály jako pravé hedvábí, angorská vlna nebo kašmír. Vyhýbají se polyestarovým látkám a základní myšlenkou je vytvářet oblečení, které má příběh, myšlenku a nikdy nebude vyhozeno.

V jejich aktuální kolekci najdeme několikery šaty určené na významné události, jakými mohou být reprezentativní akce nebo filmové premiéry. Ale jsou tu i šaty na běžnější nošení, které se nebojí asymetrie nebo použití různých vzorů. Šaty a halenky jsou z nejjemnějších látek a člověk skoro ani nepozná, že má něco oblečené, což ve zdějším horkém pásmu přijde vhod. Ale saka, kabátky a některé sukně jsou z materiálů, které by zahřály i na Sibiři. Kašmír a nejlepší vlny mají takové vlastnosti, že se na těle přizpůsobí vnějším teplotám. Nikdy se v nich nepotíte, protože tyto látky fungují jako druhá kůže a dýchají s vámi.

Samozřejmě se ceny pohybují mnohem výš než v běžných obchodech nebo buticích. Luxusní zboží je drahé kvůli přesnému zpracování kvalitních látek a platíte také za jedinečnost a originalitu. Ale západněji od Chorvatska se oblečení z takovýchto látek cení mnohem vyššími částkami. Zároveň je DeLight stále nová značka na trhu, takže než si vybuduje renomé, a jsme přesvědčeni, že to bude velice brzo, dá se říct, že zatím se prodávají téměř pod cenou. Takže pokud máte cestu okolo, neváhejte a vyrazte na adresu Vlaška 6, Záhřeb, Chorvatsko.

 

foto: Facebook/DeLight

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA LIFESTYLE MÓDNÍ NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHORVATSKO DELIGHT

Související články

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek

Skateboard: Koníček pro děti nebo sexy sport pro muže?

Časy se mění a s tím přicházejí i různé trendy. Dříve jsme viděli malé kluky pobíhat se skateboardem v ruce a nyní o tento druh sportu jeví zájem především muži 30+. 

Celý článek

Košilové šaty jsou must-have letošního jara a léta

Kdo by si v těchto dnech nechtěl udělat alespoň malou radůstku v podobě oživení šatníku. O košilových šatech jste už určitě slyšeli. Tento kousek vás totiž dostane do módní formy zvláště v teplých dnech, které nás teprve čekají. Zde je pár rad, jak si vybrat ty správné.

Celý článek