dnes je 24.09.2020 a svátek má Jaromír

Tipy, které vám zaručeně prodlouží a zkvalitní život!

Přidat na Seznam.cz
Tajemství dlouhověkosti je prosté. Stačí žít zdravě. To se nám ale v dnešní uspěchané době daří stále méně často a s většími obtížemi. Málokdo si na sebe najde dostatek času a dopřeje svému tělu i mysli vše, co potřebují. Jen zdravý člověk, ale může žít déle. Myslete na to!

Základem zdravého způsobu života je pestrá strava, která obsahuje dostatečné množství zeleniny a ovoce. Vyhýbat se nezdravým, sladkým a tučným a vysoce kalorickým pokrmům je nevyhnutelné. V dnešní době je také žádoucí konzumovat co nejvíce biopotravin, které jsou k tělu šetrné a nezahlcují ho škodlivými látkami chemického původu.

O zdravém způsobu stravování musíte být přesvědčeni, jen tak vám bude přinášet radost. Důležitý je také pravidelný pohyb, ideálně na čerstvém vzduchu, to je pro vaše tělo i duši nejlepší. Čerstvý vzduch a správné dýchání dělá hodně. Je nezbytné provozovat sport a mít zájmy, které nás baví a naplňují. Nebo se stýkat jen s těmi lidmi, s kterými je nám dobře. Vnitřní vyrovnanost je nesmírně důležitá a přispívá k ní mnoho faktorů. Mimo jiné i to, jak moc se necháme ovlivnit lidmi. Nejen jejich názory, míněním či cíly, ale i negativními emocemi, řečmi či chováním. Lidé, kteří dosáhli sta let, jsou neuvěřitelně smíření se životem, neustále mají na tváři úsměv a stále rádi poznávají dosud nepoznané. Těší se z každého dne a ohlédnou-li se zpátky, vidí krásně strávený čas.

A co ještě vám zaručí dlouhověkost?
Spokojený rodinný život, tělesná práce, která nemusí být nutně zaměstnáním, ale i koníčkem (například práce na zahradě) a optimistický pohled na svět. Pozor si dejte na nadváhu, kouření, přespříliš alkoholu a stres.

 

Zdroj fotografií: Canstockphoto.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA ZELENINA OVOCE POHYB SPORT ALKOHOL STRES BIOPOTRAVINY

Související články

Jak na detox? Hodně pít, vyhýbat se syrovým jídlům při únavě a večer hlavně - pořádně žvýkat!

Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví.

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Připravte sebe a svou pleť na teplé dny

Každý z nás si nejspíš vzpomíná, jak nás maminka s babičkou natíraly krémy na opalování, abychom se na slunci nespálili. Neustálé patlání krému na obličej i tělo nám šlo krkem, ale mělo to svůj důvod.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek