dnes je 26.01.2020 a svátek má Zora

Tipy, které vám zaručeně prodlouží a zkvalitní život!

Přidat na Seznam.cz
Tajemství dlouhověkosti je prosté. Stačí žít zdravě. To se nám ale v dnešní uspěchané době daří stále méně často a s většími obtížemi. Málokdo si na sebe najde dostatek času a dopřeje svému tělu i mysli vše, co potřebují. Jen zdravý člověk, ale může žít déle. Myslete na to!

Základem zdravého způsobu života je pestrá strava, která obsahuje dostatečné množství zeleniny a ovoce. Vyhýbat se nezdravým, sladkým a tučným a vysoce kalorickým pokrmům je nevyhnutelné. V dnešní době je také žádoucí konzumovat co nejvíce biopotravin, které jsou k tělu šetrné a nezahlcují ho škodlivými látkami chemického původu.

O zdravém způsobu stravování musíte být přesvědčeni, jen tak vám bude přinášet radost. Důležitý je také pravidelný pohyb, ideálně na čerstvém vzduchu, to je pro vaše tělo i duši nejlepší. Čerstvý vzduch a správné dýchání dělá hodně. Je nezbytné provozovat sport a mít zájmy, které nás baví a naplňují. Nebo se stýkat jen s těmi lidmi, s kterými je nám dobře. Vnitřní vyrovnanost je nesmírně důležitá a přispívá k ní mnoho faktorů. Mimo jiné i to, jak moc se necháme ovlivnit lidmi. Nejen jejich názory, míněním či cíly, ale i negativními emocemi, řečmi či chováním. Lidé, kteří dosáhli sta let, jsou neuvěřitelně smíření se životem, neustále mají na tváři úsměv a stále rádi poznávají dosud nepoznané. Těší se z každého dne a ohlédnou-li se zpátky, vidí krásně strávený čas.

A co ještě vám zaručí dlouhověkost?
Spokojený rodinný život, tělesná práce, která nemusí být nutně zaměstnáním, ale i koníčkem (například práce na zahradě) a optimistický pohled na svět. Pozor si dejte na nadváhu, kouření, přespříliš alkoholu a stres.

 

Zdroj fotografií: Canstockphoto.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA ZELENINA OVOCE POHYB SPORT ALKOHOL STRES BIOPOTRAVINY

Související články

Jak si bezstarostně užít svátky

Období plné vůně vánočního cukroví, dětských besídek, originálních dárků ale také generálního úklidu. Jak si ty nejkrásnější svátky v roce užít v poklidu? Máme pro vás několik rad.

Celý článek

Jak udržet v kondici svou imunitu i přes přibývající věk?

Nic není věčné, ani imunita si nedokáže udržet svou obranyschopnost na plné obrátky po celý život. Existují však jednoduché metody, jak jí s tím můžeme pomoct.

 

Celý článek

Našli jsme ráj, kde je péče o sebe nanejvýš důležitá. Jmenuje se Boutique Sisley

Péče o své tělo, stejně jako o svou duši, by měly být jedním z hlavních bodů na vašem pravidelném programu. Ne vždy se poštěstí dopřát si tento luxus sama sobě, a tak je na místě, oddat se do rukou odborníků.

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Stylové a funkční outfity na sport

Podzim je tu s celou svou parádou. Teploty klesají, listy jsou jako z omalovánky a babí léto se střídá s deštěm. Co to znamená?

Celý článek

Pojďte se s námi zaposlouchat do vaší pleti

Každý den pro vás může být jiný. Každý den můžete vnímat aktuální potřeby své jedinečné pleti. A není k tomu potřeba nic extra složitého, pojďte do toho s námi…

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek

Značka Polo Ralph Lauren vytvořila unikátní ekologické dresy pro US Open 2019 a 2020

Ralph Lauren vytváří dresy na US Open již od roku 2005. Letošní a příští ročník však bude velmi unikátní. Ralph Lauren se totiž rozhodl držet krok s udržitelností. V roce 2020 budou dresy vyrobené z obalů na tenisáky, spotřebované v letošním turnaji.

Celý článek