dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Toaletní stolek jako dámské království zažívá svoji renesanci

Přidat na Seznam.cz
Každá z nás si zaslouží nějaké své malé království

Jakmile si pořizujete nový větší byt nebo se stěhujete z bytu do domu, volnou místnost vždy zabaví muž. „Potřebuji pracovnu“ ? uslyšíte ve většině případů. A mužské „království“ je na světě. Pokud se volná místnost uvolní vám, tak jen proto, že vás chce manžel někam uklidit se žehlením a s nesloženým prádlem. Ale i vy si zasloužíte svůj koutek, kde se budete věnovat jen sama sobě. Věřte, že malé místo na toaletní stolek, který vám pomůže zůstat déle mladou a krásnou se najde i pro vás a i v tom nejmenším bytě.

Toaletní stolek neboli toaletka je součástí interiérů už po několik staletí. Svou největší popularitu si toaletní stolky získaly především v době renesance, kdy sloužily především šlechtě a nesměly chybět v žádném dámském pokoji. Toaletní stolky tehdy mnohdy tvořily základ pokoje a někdy dokonce stávaly jako solitér a svou nejen velikostí se staly dominantou celé místnosti. Postupem času byly více či méně důležitou součástí interiéru, v některém období se na ně dokonce. V dnešní době ale opět zažívají svoji renesanci. Proto se společně zaměříme na výhody toaletního stolky a třeba i vy po něm nekompromisně zatoužíte.

Ranní i večerní toaleta je každodenním procesem, který se většinou odehrává v koupelně. Proč však tento proces nepovznést trošku výš, nedopřát mu přímo část prostoru ložnice, kde se můžete v klidu a pohodlně usadit ke svému toaletnímu stolku a provést ranní toaletu mnohem dokonaleji a radostněji než v koupelně, kde tuto činnost provádíte obvykle ve stoje a ještě se musíte o prostor dělit s ostatními členy rodiny? U svého dokonalého toaletního stolku se můžete nalíčit, učesat a upravit do práce i pro večerní příležitost. Dopřát si tak chvilku jen sama pro sebe.

Jak by takový stolek měl vypadat? Co se stylu týká, výběr je jen na vás. Záleží na vašem vkusu a na interiéru, kam musí stolek zapadnout. Vybírat můžete mezi moderním designem, kde prim hraje plast, sklo a kov, nebo si naopak můžete zvolit jako základ přírodní dřevo, různé zdobení a nápadité tvary inklinující spíše k historickému stylu. Součástí toaletního stolku je také taburet neboli židle, která musí být pohodlná na sezení, abyste se pohodlně a nerušeně nalíčila. Samozřejmostí je veliké zrcadlo, mnohdy velmi oceníte také menší zvětšovací a nejlépe i polohovací zrcadlo. Každá kosmetická pomůcka a kosmetický přípravek musí mít své místo, kde se pohodlně bere a manipuluje s ním. Při výběru myslete tedy na dostatek úložného prostoru. Toaletní stolek by měl být umístěn na světlém místě, nejlépe ihned u okna, kde je zajištěný dostatek denního světla, které nezkresluje a umožní vám dokonale se nalíčit. Po umístění neboli výběru správného místa pro stolek je dalším důležitým bodem k zamyšlení také uspořádání stolku. Pokud si přejete stolek přesně na míru, můžete jej zadat truhláři a ten se postará, aby v něm nechyběla žádná přihrádka, šuplík, ani polička na veškeré vaše nezbytnosti. Stejně tak se postará o to, aby stolek padl přesně rozměrově a také zvolenými materiály, aby se hodil k ostatnímu nábytku v místnosti. Pokud tedy toužíte po svém vlastním prostoru, pokud nemáte dostatek klidu při přípravě na každý den v koupelně, je skutečně načase si dopřát své místo a čas jen pro sebe a zkrášlovat se u svého malého království zvaného toaletní stolek.

 

Zdroj fotografií: Ikea.cz, Gwine.info, Rothwell.cz, Casario.cz, Styltex.cz, Nicerent.com

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA SOLITÉR LOŽNICE DESIGN DŘEVO STYL ZRCADLO TOALETNÍ STOLEK LÍČENÍ

Související články

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

Celý článek

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

7 jednoduchých tipů pro dokonalé letní líčení

V horkých letních dnech se nikomu z nás nechce používat příliš mnoho make-upu, ale pokud už se nalíčíme, chceme vypadat dobře během celého dne. Vyzkoušejte několik jednoduchých triků na letní líčení. 

Celý článek

Kočičí, liščí nebo štěněčí linky: jaký typ líčení sedne vašim očím

Líčení v oblasti očí je letitou disciplínou mnoha kosmetických poradců a influencerů. Trendem v používání tekutých očních linek je líčení tzv. kočičích očí, liščích očí a štěněčích očí. Poradíme, jaký typ je vhodný právě pro vaše oči.

Celý článek

Fixační sprej: vychytávka, která udrží váš make-up na správném místě

Fixační sprej je tou největší zbraní v taštičce na make-up každého vizážisty. Zaručený způsob, jak zajistit, aby se váš zářivý make-up v létě do oběda neroztekl, ale naopak zůstal na svém místě

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek