dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Přidat na Seznam.cz
Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

zdroj: Vogue.com

Když se po několika měsících izolace rozhodl Tom Ford letos v létě vrátit do práce a připravit novou kolekci, šel do toho s jistým odhodláním a s nadějí. Nechtěl vytvořit depresivní sbírku, která by zrcadlila ty měsíce, které strávil Ford kvůli koronavirové pandemii doma. Místo toho se rozhodl pro jiný a mnohem lepší směr.  

„Poslední věc, kterou chci vidět, je vážné oblečení. Myslím, že potřebujeme utéci. Potřebujeme se usmívat. Vím, že to, co se ve světě momentálně děje, moc radostné není. Proto jsem se rozhodl vytvořit tzv. hopeful kolekci, která vás přinutí k úsměvu,” řekl Tom Ford pro americkou mutaci magazínu Vogue.

Kolekce je opravdu hravá a plná radosti. Inspiraci Ford našel v dokumentu o módním ilustrátorovi  Antoniu Lopezovi, který v sedmdesátých letech nakreslil známé modelky Pat Cleveland a Donnu Jordan. Celý sedmdesátkový bezstarostný mood tak Ford přetransformoval do nynější doby. Současné mladé modelky představovaly právě již zmíněnou Pat a Donnu. Modelky na sobě měly oděvy s květinovými a zvířecími potisky, které byly velmi odvážně zkombinované. Nechybělo ani extravagantní líčení. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD MÓDNÍ KOLEKCE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO / LÉTO 2021

Související články

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek