dnes je 17.12.2018 a svátek má Daniel

Top 5 šatů s kapsami aneb jak se ženy vracejí k praktičnosti i ve svých šatnících

Říká se, že ženy jsou v některých věcech pragmatické bytosti, které na rozdíl od mužů přemýšlejí prakticky a věcně. A výjimkou není ani dámský šatník.

Pro praktickou moderní ženu jsou kapsy prostě nutností. Využije je jak matka v domácnosti, tak ředitelka transnacionální korporace. Zlaté kritérium prostě zní pohodlná látka, elegantní styl a praktické využití. V dnešní uspěchané době, která podporuje především digitalizaci jak pracovního, tak osobního života a přeje moderním technologiím, je člověk, který nevlastní smartphone, považován za podivína či dokonce raritu dnešní společnosti. 

Letos v dubnu byla v magazínu MIT Technology Review uveřejněna studie o tom, proč dnešní generace tzv. millenians /miléniánců/ je navyklá nosit mobilní telefony v ruce, i přesto, že je nepoužívá. Tato chůze dokonce získala i vlastní expertní terminologii - "phone walking" /chůze s telefonem/. Studie přišla s tím, že frekvence výskytu tohoto jevu se zásadně liší na základě pohlaví chodce. Jakpak by ne, když, přestože žijeme ve 21. století, je stále po ženách vyžadován jako oficiální oděv šaty či sukně. Ty však nemají kapsy a tak nutnosti jako je v dnešní době mobilní telefon musí žena přenášet především v rukách. Nemůžeme se divit, že nás ženy již omrzelo dlouhé přehrabování v kabelkách v honbě za tím, co zrovna potřebujeme. Nejedná se o feministický výmysl, nýbrž o nutnost pro fungování moderní ženy. To však očividně výzkum expertů z MIT nebral v potaz.

Z hlediska historie, přestože se v první polovině 20. století do Evropy dostal trend dámských kalhot původně z Ameriky a později z Itálie až na náš trh, mužské oděvy měly tradičně vždy více kapes většího objemu než ty ženské. Bylo tomu tak proto, že se automaticky předpokládalo, že muž u sebe má více peněžního obnosu než žena a toto opatření mělo odradit nebo zmást případné kapsáře. V dnešní době již ženy znovu objevují trend šatů s kapsami. Pojďte se s námi podívat na TOP 5, které můžete okamžitě zařadit i do svého šatníku.

1. Asos

Kapsa je nápadně umístěna v přední části sukně, proto jsou šaty svým způsobem unikátní, jelikož většina návrhářů dává přednost ukrývání kapes do švů tak, aby nepřekážely celkovému dojmu šatů.

2. O'Niell Laurel

Přestože minulé léto považovalo tyto stylové volné vzdušné šaty primárně jako trendy outfit na pláž a na volný čas obecně, letošek bude jiný, a tak i s těmito šaty dosáhnete elegance. Kapsy, do kterých se vejde nejedna potřebná věcička, jsou pak už jen třešničkou na dortu.

As

3. Romwe

Šaty, které se svým účelem netají. Koženkové kapsy však rozhodně neubírají eleganci, kterou proužkované šaty mají. Na běžný den v kanceláři nebo na zkoušku ve škole jsou prostě ideální.

4. Asos Curve

Pokud máte v oblibě škrobený dekolt, jenž zakryje i menší prohřešky v podobě občasných sladkostí. Toto je naprosto perfektní volba.

5. Denim

Těmito šaty Denim dokázal, že rozhodně vědí, co je trendy. S těmito džínovými šaty nemůžete šlápnout vedle.

Buzzfeed.com; Pinterest; TheWeek.com

DÁMSKÁ MÓDA DÁMSKÉ ŠATY KAPSA KAPSY DENIM STYL ASOS SMARTPHONE SMART CASUAL STYLE

Související články

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek

Nejen růžové tváře budou okouzlovat během svátků!

Růžová je barva volnosti a energie. Na oblečení a doplňcích působí jako něžné pohlazení. Svátky budou naplněny láskou a slavnostní náladou!

Celý článek

Skandinávský styl oblékání: Záchrana v mrazivém počasí

Královna zima vládne Skandinávii po celý rok a tamní lidé mají skvělé tipy na to, jak zůstat v teple každý den. Vyzrajte na mráz také!

 

Celý článek

Dokonalé prádlo i moderní legíny potěší na Vánoce každou ženu!

Základem ženského šatníku je dokonale padnoucí spodní prádlo. Kde ho koupit? A co třeba moderní sexy legíny? Máme skvělé tipy!

 

Celý článek

Obálka prosincového čísla české ELLE volá po sportovním duchu

Představte si jarní měsíce na jihu, někde daleko u moře. Opírající se sluníčko už má svou sílu, ale moře ještě dostatečně teplé není. Na pláž si vezmete kromě sportovních legín a topu i větrovku.

Celý článek

Třpytivá inspirace pro ženy, muže i ty nejmenší

Kvapem se blíží sváteční čas a s ním i mnoho společenských příležitostí. Právě v tento čas je důležité zazářit!

Celý článek

Zlato a stříbro jsou prosincové Must have

Vánoční koledy, třpytivé obchodní výlohy, oslavy konce roku i pravá vánoční atmosféra u sklenky svařeného vína jsou tím, co provází měsíc prosinec. K tomu nesmí chybět ani dostatek zlata a stříbra.

Celý článek