dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Topičův salon oslavuje výročí a Monika Immrová vystavuje svá díla

Přidat na Seznam.cz
Galerie V. Topičův salon slaví v roce 2017 výročí deset let od založení. Monika Immrová zde vystavuje své betonové práce.

Topičův salon vznikl v roce 1894 jako výstavní síň a prodejna Topičova nakladatelství. Dnes tento prostor najdete na Národní třídě. Od prvopočátku je salón veden velmi originálním způsobem a snaží se zachovat si určitou formu modernosti.

Novou podobu salonu, tu kterou známe dnes, si vzal na starosti Osvald Polívka v roce 1906. Už tehdy se zde konaly zajímavé výstavy a podobné umělecké akce, avšak majitelé salonu chtěli pojmout ještě větší škálu čtenářů a příznivců výtvarného umění, proto všechny činnosti probíhali v širokém rozpětí.

I v současnosti Topičův salon přináší zajímavé akce, aktuálně například výstavu prací Moniky Immrové. Jedná se o betonové a kartonové reliéfy, subtilní slepotisky a velkoformátové plastické betonové objemy. Za svou prací vám Monika Immrová nabízí zastavit se a zahledět do možností světelných účinků geometrizovaných ploch, čímž odkazuje do oblasti obrazového vjemu, nebo také do oblasti dimenze prostoru formovaného plasticitou, jak uvádí sama kurátorka Iva Mladičová na stránkách salonu.

topicuvsalon.cz

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN VÝSTAVA TOPIČŮV SALON MONIKA IMMROVÁ VÝSTAVA SOCH

Související články

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci účesů

Známý pražský kadeřník Honza Kořínek se nechal inspirovat tím nejčistším citem, který na světě je. Mateřskou láskou. Kolekci Pure Love nám ukazuje na čtyřech krásných a úspěšných ženách, které nás seznámí se svými neméně oslňujícími matkami a dcerami.

Celý článek
Bytové doplňky

Pokojovky: Uklidňující, módní a praktický bytový doplněk

Závěsná skleněná aerária zdobená dary moře a zeleným sukulentem patřila mezi žhavé trendy bytových dekorací minulého roku. Jaké jsou aktuální trendy mezi bytovými doplňky?

Celý článek

Značka Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek