dnes je 26.06.2019 a svátek má Adriana

Topičův salon oslavuje výročí a Monika Immrová vystavuje svá díla

Přidat na Seznam.cz
Galerie V. Topičův salon slaví v roce 2017 výročí deset let od založení. Monika Immrová zde vystavuje své betonové práce.

Topičův salon vznikl v roce 1894 jako výstavní síň a prodejna Topičova nakladatelství. Dnes tento prostor najdete na Národní třídě. Od prvopočátku je salón veden velmi originálním způsobem a snaží se zachovat si určitou formu modernosti.

Novou podobu salonu, tu kterou známe dnes, si vzal na starosti Osvald Polívka v roce 1906. Už tehdy se zde konaly zajímavé výstavy a podobné umělecké akce, avšak majitelé salonu chtěli pojmout ještě větší škálu čtenářů a příznivců výtvarného umění, proto všechny činnosti probíhali v širokém rozpětí.

I v současnosti Topičův salon přináší zajímavé akce, aktuálně například výstavu prací Moniky Immrové. Jedná se o betonové a kartonové reliéfy, subtilní slepotisky a velkoformátové plastické betonové objemy. Za svou prací vám Monika Immrová nabízí zastavit se a zahledět do možností světelných účinků geometrizovaných ploch, čímž odkazuje do oblasti obrazového vjemu, nebo také do oblasti dimenze prostoru formovaného plasticitou, jak uvádí sama kurátorka Iva Mladičová na stránkách salonu.

topicuvsalon.cz

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN VÝSTAVA TOPIČŮV SALON MONIKA IMMROVÁ VÝSTAVA SOCH

Související články

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Minnie Driver designérkou: představujeme vám její kolekci nábytku a doplňků

Pokud hledáte inspiraci, jak zvelebit váš domov, pak vás určitě zaujme neobvyklá spolupráce herečky Minnie Driver a One Kings Lane.

Celý článek