dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Přidat na Seznam.cz
Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Tento trend je nazýván „brooklynským“, avšak rozšířil se až do Toronta, kde vznikl tento malý pracovní „ateliér“. Zakladatel architektonické firmy Six Four Five A, Oliver Dang, postavil na konci zahrady malý, dřevěný pracovní prostor.

Nejenom toto studio uvažuje nad skutečností, že máte možnost odejít na chvíli z domu, vypnout sféru „domácnost a děti“ a pustit se plně do práce. Máte to však hned po ruce, kdyby bylo cokoliv potřeba. Ušetříte tak spoustu peněz za drahé nájmy a nemusíte jezdit desítky ani stovky kilometrů daleko.

Využití úzkého prostoru uprostřed zahrady tak přišlo jako dokonalé řešení celé situace. Stále vám zůstane využitelná plocha zahrady, ale také prostor, kam se „zašít“. V tomto případě je malá pracovna obklopena vysokým plotem, který dopřává naprosté soukromí a dále je zasazena mezi letité stromy.

Pro stavbu bylo využito cedrové dřevo, kterým bylo i obloženo celých sto metrů čtverečních malé pracovny. Velké okno a prosklené dveře s bílým rámem perfektně ladí se světlým dřevem. V tomto případě majiteli patří i okolní, zatím neopracovaná zahrada a tento prostor má využitý vyloženě pro pracovní účely. „Tvar ateliéru je navržen tak, aby zdůraznil profil javoru, který se pne za ním, ale také úhel vůči jižnímu slunci pro maximální přístup světla,“ vyjádřil se Oliver Dang, autor projektu.

Uvnitř je využitý každý centimetr místa. „Výsledný design je světlý, vznešený a funkční kancelářský prostor, který je také vizuálně a prostorově propojen s domem a dvorem," řekl Dang. „Vzhledem k tomu, že klienti dali přednost tomu, aby mohli trávit, co nejvíce času společně jako rodina, postavili jsme studio, které dovoluje práci v soukromém prostoru, ale také umožňuje příležitosti pro improvizované pikniky a hraní.“

foto: Ashlea Wessel

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ATELIÉR PRACOVNA PRACOVNÍ PROSTOR ZAHRADNÍ ATELIÉR

Související články

Designer Elie Saab pracuje na projektu mrakodrapu v Dubaji

Tato spolupráce přinese nový rezidenční komplex v luxusním plážovém rezortu Emaar Beachfront v Dubaji. Módní návrhář Elie Saab se tak stane hlavním projektantem celého projektu.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

5 trendů slunečních brýlí pro rok 2019

Přiznejte se, také patříte mezi ty, kteří nedokáží po většinu roku udělat bez brýlí ani krok? My ano. Proto vám přinášíme pět trendů, které si ihned zamilujete.

Celý článek

I čeští designéři mají své místo na italském Milan Design Week

Od 9. do 14. dubna 2019 můžete v Miláně spatřit díla českých designérů. Prezentují se zde šikovné české ručičky i to, kam se náš design posunul.

Celý článek

Textile Mountain je český projekt, který vdechne život nevyužitým materiálům

Nakoupit textilie a galanterii nyní můžete v ekologické variantě. Designérka Lenka Vacková založila společnost Textile Mountain, která dává druhou šanci nevyužitým skladovým zásobám výrobních firem i jednotlivců.

Celý článek

Tohle si na Milan Design Week rozhodně nenechte ujít

Každoročně se v Miláně potkávají slavní i méně známí designéři a milovníci designu jako takového, aby zde představili a zároveň našli svou novou inspiraci. Které umělce si nesmíte letos nechat ujít?

Celý článek

Drew Barrymore představila svou kolekci nábytku

Jste fanouškem herečky Drew Barrymore? Pak se vám určitě zalíbí i její nová kolekce nábytku a bytových doplňků. Všechny kousky navíc s rozumnou cenovkou...

Celý článek

LAFORMELA na MBPFW 2019 přinesla městský styl

LAFORMELA je značkou návrhářského DUA (původně TRIA), která představila v neděli svou dámskou kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Celý článek