dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Přidat na Seznam.cz
Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Tento trend je nazýván „brooklynským“, avšak rozšířil se až do Toronta, kde vznikl tento malý pracovní „ateliér“. Zakladatel architektonické firmy Six Four Five A, Oliver Dang, postavil na konci zahrady malý, dřevěný pracovní prostor.

Nejenom toto studio uvažuje nad skutečností, že máte možnost odejít na chvíli z domu, vypnout sféru „domácnost a děti“ a pustit se plně do práce. Máte to však hned po ruce, kdyby bylo cokoliv potřeba. Ušetříte tak spoustu peněz za drahé nájmy a nemusíte jezdit desítky ani stovky kilometrů daleko.

Využití úzkého prostoru uprostřed zahrady tak přišlo jako dokonalé řešení celé situace. Stále vám zůstane využitelná plocha zahrady, ale také prostor, kam se „zašít“. V tomto případě je malá pracovna obklopena vysokým plotem, který dopřává naprosté soukromí a dále je zasazena mezi letité stromy.

Pro stavbu bylo využito cedrové dřevo, kterým bylo i obloženo celých sto metrů čtverečních malé pracovny. Velké okno a prosklené dveře s bílým rámem perfektně ladí se světlým dřevem. V tomto případě majiteli patří i okolní, zatím neopracovaná zahrada a tento prostor má využitý vyloženě pro pracovní účely. „Tvar ateliéru je navržen tak, aby zdůraznil profil javoru, který se pne za ním, ale také úhel vůči jižnímu slunci pro maximální přístup světla,“ vyjádřil se Oliver Dang, autor projektu.

Uvnitř je využitý každý centimetr místa. „Výsledný design je světlý, vznešený a funkční kancelářský prostor, který je také vizuálně a prostorově propojen s domem a dvorem," řekl Dang. „Vzhledem k tomu, že klienti dali přednost tomu, aby mohli trávit, co nejvíce času společně jako rodina, postavili jsme studio, které dovoluje práci v soukromém prostoru, ale také umožňuje příležitosti pro improvizované pikniky a hraní.“

foto: Ashlea Wessel

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ATELIÉR PRACOVNA PRACOVNÍ PROSTOR ZAHRADNÍ ATELIÉR

Související články

Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek

Designérka Bea Dušková je truhlář, lakýrník i čalouník v jednom

Stará křesla nevnímá jen jako kus nábytku k vyhození. Renovuje je, aby jim vdechla novou duši. Stejně tak tvoří nová, vlastní a moc jí to baví. Kdo je Bea Dušková a co všechno umí? Přečtěte si náš rozhovor.

Celý článek