dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Tento trend je nazýván „brooklynským“, avšak rozšířil se až do Toronta, kde vznikl tento malý pracovní „ateliér“. Zakladatel architektonické firmy Six Four Five A, Oliver Dang, postavil na konci zahrady malý, dřevěný pracovní prostor.

Nejenom toto studio uvažuje nad skutečností, že máte možnost odejít na chvíli z domu, vypnout sféru „domácnost a děti“ a pustit se plně do práce. Máte to však hned po ruce, kdyby bylo cokoliv potřeba. Ušetříte tak spoustu peněz za drahé nájmy a nemusíte jezdit desítky ani stovky kilometrů daleko.

Využití úzkého prostoru uprostřed zahrady tak přišlo jako dokonalé řešení celé situace. Stále vám zůstane využitelná plocha zahrady, ale také prostor, kam se „zašít“. V tomto případě je malá pracovna obklopena vysokým plotem, který dopřává naprosté soukromí a dále je zasazena mezi letité stromy.

Pro stavbu bylo využito cedrové dřevo, kterým bylo i obloženo celých sto metrů čtverečních malé pracovny. Velké okno a prosklené dveře s bílým rámem perfektně ladí se světlým dřevem. V tomto případě majiteli patří i okolní, zatím neopracovaná zahrada a tento prostor má využitý vyloženě pro pracovní účely. „Tvar ateliéru je navržen tak, aby zdůraznil profil javoru, který se pne za ním, ale také úhel vůči jižnímu slunci pro maximální přístup světla,“ vyjádřil se Oliver Dang, autor projektu.

Uvnitř je využitý každý centimetr místa. „Výsledný design je světlý, vznešený a funkční kancelářský prostor, který je také vizuálně a prostorově propojen s domem a dvorem," řekl Dang. „Vzhledem k tomu, že klienti dali přednost tomu, aby mohli trávit, co nejvíce času společně jako rodina, postavili jsme studio, které dovoluje práci v soukromém prostoru, ale také umožňuje příležitosti pro improvizované pikniky a hraní.“

foto: Ashlea Wessel

DESIGN ATELIÉR PRACOVNA PRACOVNÍ PROSTOR ZAHRADNÍ ATELIÉR

Související články

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek

Picasso, deprese a umělecký projekt Feeling Blue

Feeling Blue je projekt, který vytvořila česká fotografka a režisérka Eliška Kyselková a italská verze Vogue ji publikovala jako hlavní editorial. Tleskáme.

Celý článek

Tyhle barvy vládnou interiérům v roce 2019

V minulém roce upřednostňovali designéři interiérů teplé barvy, letos je všechno trošku jinak. Vedou totiž barevné trendy založené na živé přírodě kolem nás.

Celý článek

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Celý článek

Fotografie odhalující „Tajný život tužek“

Alex Hammond a Mike Tinney se rozhodli pomocí fotek představit 500 let starý kreslicí nástroj a jeho význam v dnešním, stále více technologicky zaměřeném světě.

Celý článek

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Celý článek