dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Přidat na Seznam.cz
Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Trápí vás akné? Je jedno jestli jste v pubertě, dospělosti nebo jiném věku. Je zapotřebí dodržovat několik následujících bodů v boji proti akné. Hlavním faktorem je strava, kosmetika, omezení stresu a další.

Proti čemu bojujete?

V první řadě si zjistíte, jakým akné trpíte. Zdali to jsou drobné pupínky nebo bolestivé a zanícené pupínky či hnisající hluboké záněty, které zanechávají jizvy. Každý se léčí trochu jinak, ale postup je podobný. Faktorů, které působí negativně na naši pleť je mnoho. Může to být nevyvážená strava, znečistěné ovzduší, hormonální změny, ale i stres.

zdroj: pixbay.com

Vyvážená strava

I když neexistuje žádná jednotná shoda ohledně vztahu potravin k akné, tak některé studie ukazují, že například mléčné výrobky, cukr nebo příliš zpracované produkty mají negativní vliv na vaši pokožku. Co z toho vyplývá? Jezte zdravě, dopřávejte tělu spoustu ovoce a zeleniny a nepřejídejte se sladkými nápoji, zákusky nebo tyčinkami. Vyvarujte se kouření i alkoholu. Zkuste doplňovat zinek a vitamin C, ty přispívají k normálnímu stavu pokožky.

zdroj: pixbay.com

Vhodná kosmetika

V neposlední řadě je výběr té správné kosmetiky, díky které hojení podpoříte tím správným směrem. I zde je výběr náročný, pokožka zasažená akné je většinou velmi citlivá a potřebuje kosmetiku pro problematickou pleť. Nesmí obsahovat agresivní složky s vysokým pH, tak myslete na její složení. Kosmetika by také neměla být příliš mastná a hutná, aby s ní pokožka neměla problémy. Pravidelně pleť čistěte, alespoň 2x denně a poté nezapomeňte hydratovat.

zdroj: pixbay.com

Prosím, nesahat!

Pokud máte akné, dotýkejte se kůže jen minimálně a nesahejte nebo si nevymačkávejte pupínky. Jen tím celý průběh zhoršíte. A pokud už musíte, pak si umyjte ruce a použijte kapesníček. Pokud máte ofinu na čele, i zde může být problém, protože se na vlasech zachycuje prach i nečistoty a kůže tak nemůže pořádně dýchat.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
AKNE BOJ PROTI AKNÉ KOSMETIKA JAK SE STARAT O PLEŤ PROBLEMATICKÁ PLEŤ ZRDAVÁ STRAVA PÉČE O PLEŤ

Související články

Jak na hebkou a opálenou pokožku v 5 krocích i bez dovolené u moře

O tom, že příliš sluníčka naší pokožce spíše škodí, jistě všichni víme, ale když s tou bronzovou pokožkou vše vypadá tak nějak lépe. Jak tedy docílit hebké a opálené pokožky zdravě a během chvilky?

Celý článek

7 tipů na dárky ke Dni otců

Den otců už se blíží, tak pokud chcete i vy překvapit a hlavně potěšit svého tátu, nechte se inspirovat tipy na dárky, které jsme vybrali.

Celý článek

Jak vybrat správnou řasenku podle vašich řas?

Řasenka patří mezi základní zkrášlovací vybavení každé ženy. Proto je nutné vybrat tu správnou řasenku přesně pro vás. Řasy a oči jsou na první pohled hned vidět. Jak správně postupovat při výběru řasenky?

Celý článek

Dodržujete ranní a noční rutinu pro krásnou pleť?

Není žádným tajemstvím, že pravidelná péče o vaši pleť přináší jasné benefity. Dodržujete ranní a noční rituály pro krásnou pleť? V dnešním článku se dozvíte vše, co potřebujete znát.

Celý článek

Co potřebuje zralá pleť? Seznamte se s novinkou značky Di Angelo Cosmetics

Už dávno si nemusíme lhát, protože všichni moc dobře víme, že nikdo z nás nemládne, bohužel. Ale zase už dávno není problém pleti pomoci a její stárnutí alespoň zpomalit.

Celý článek

I muži mají své rty. Jak o ně čeští muži pečují?

Nepotí se, nemají přirozenou ochranu a jde o jeden z nejcitlivějších orgánů, který máme na těle. Řeč je o rtech, které by stejně jako naše otisky prstů mohly sloužit kriminalistům k naší identifikaci.

Celý článek

Zbavte se snadno a rychle pih a znamének

Trápí vás nevzhledné znaménko, piha nebo jiný kožní nedostatek? Za pomocí nejmodernějších technologií za vás tento problém snadno a rychle vyřeší renomovaní specialisté v Petra Clinic!

Celý článek

Stoplist aneb kosmetika, kterou musíte vyhodit právě teď

Určitě to znáte. Kdo z nás si nekoupil krém, který nám nevyhovoval, nebo rtěnku, která po jednom použití skončila v zadní části skříňky? Po pár měsících nebo letech se nám najednou nahromadí velké množství přípravků, které vlastně vůbec nepotřebujeme.

Celý článek