dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Přidat na Seznam.cz
Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Trápí vás akné? Je jedno jestli jste v pubertě, dospělosti nebo jiném věku. Je zapotřebí dodržovat několik následujících bodů v boji proti akné. Hlavním faktorem je strava, kosmetika, omezení stresu a další.

Proti čemu bojujete?

V první řadě si zjistíte, jakým akné trpíte. Zdali to jsou drobné pupínky nebo bolestivé a zanícené pupínky či hnisající hluboké záněty, které zanechávají jizvy. Každý se léčí trochu jinak, ale postup je podobný. Faktorů, které působí negativně na naši pleť je mnoho. Může to být nevyvážená strava, znečistěné ovzduší, hormonální změny, ale i stres.

zdroj: pixbay.com

Vyvážená strava

I když neexistuje žádná jednotná shoda ohledně vztahu potravin k akné, tak některé studie ukazují, že například mléčné výrobky, cukr nebo příliš zpracované produkty mají negativní vliv na vaši pokožku. Co z toho vyplývá? Jezte zdravě, dopřávejte tělu spoustu ovoce a zeleniny a nepřejídejte se sladkými nápoji, zákusky nebo tyčinkami. Vyvarujte se kouření i alkoholu. Zkuste doplňovat zinek a vitamin C, ty přispívají k normálnímu stavu pokožky.

zdroj: pixbay.com

Vhodná kosmetika

V neposlední řadě je výběr té správné kosmetiky, díky které hojení podpoříte tím správným směrem. I zde je výběr náročný, pokožka zasažená akné je většinou velmi citlivá a potřebuje kosmetiku pro problematickou pleť. Nesmí obsahovat agresivní složky s vysokým pH, tak myslete na její složení. Kosmetika by také neměla být příliš mastná a hutná, aby s ní pokožka neměla problémy. Pravidelně pleť čistěte, alespoň 2x denně a poté nezapomeňte hydratovat.

zdroj: pixbay.com

Prosím, nesahat!

Pokud máte akné, dotýkejte se kůže jen minimálně a nesahejte nebo si nevymačkávejte pupínky. Jen tím celý průběh zhoršíte. A pokud už musíte, pak si umyjte ruce a použijte kapesníček. Pokud máte ofinu na čele, i zde může být problém, protože se na vlasech zachycuje prach i nečistoty a kůže tak nemůže pořádně dýchat.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
AKNE BOJ PROTI AKNÉ KOSMETIKA JAK SE STARAT O PLEŤ PROBLEMATICKÁ PLEŤ ZRDAVÁ STRAVA PÉČE O PLEŤ

Související články

Zakoupením charitativní pohlednice uděláte hned trojnásobnou radost

Protipandemická opatření se rozvolňují, v centru mediální pozornosti se ocitají nejen covidová témata, mimořádná vlna solidarity a empatie se zvolna rozpouští v proudu všednodenních starostí. Ovšem stále existují lidé, kteří potřebují pomoc a podporu.

Celý článek

Nemůžete se zbavit akné? Možná děláte základní chybu

Doufali jsme, že se s pubertou vypaří jako pára nad hrncem, ale ejhle… náhle je nám přes 20, 30, 40 a pupínky se nás za žádnou cenu nechtějí pustit. Co s tím?

Celý článek

Tipy na rychlé líčení i v domácí karanténě

Lehký, rychlý a přesto efektní make-up dokáže divy, a proto pro vás máme několik tipů, jak hravě a během několika málo minut vykouzlit jednoduché líčení, které pozvedne vaše sebevědomí. 

Celý článek

NOŠENÍ ROUŠKY ZHORŠUJE KVALITU PLETI. NAUČTE SE O NI PEČOVAT SPRÁVNĚ A V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH.

Změny, v kterých teď momentálně žijeme, mění náš pohled na svět i naše chování. Nošení roušky, omezení pohybu a zastavení provozu téměř všech služeb se výrazně dotýkají také každodenní péče o pleť.

Celý článek

Oleje, krémy nebo séra? Co si vybrat?

Není snadné vybrat produkt, který bude přesně odpovídat požadavkům vaší pleti a zároveň nebude za hříšné peníze. Znáte rozdíly mezi krémy, oleji a séry? Která volba je nejlepší a proč?

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Vánoční dárky na poslední chvíli aneb když chybí inspirace

Pokud hledáte inspiraci na dárky, tak je ten nejvyšší čas. Začíná kolotoč nákupního šílenství a slev. Vymýšlení toho správného dárku není snadné, proto jsme vám sepsali některé základní body.

Celý článek