dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Trendy cvičení a fitness pro rok 2015

Přidat na Seznam.cz
Ano, i cvičení podléhá trendům. Pilates vystřídal kickbox, zumba a následně jóga. Letos ovšem přichází něco úplně jiného! Kruhové tréninky, práce s vlastní váhou i gymnastika.

V dnešní době moderní techniky, kdy se nám těla bortí u počítačů, je naprosto každý pohyb a dobře provedený pohyb nesmírně důležitý. A pokud jste se právě rozhodli získat kondičku a vytvarovat si postavu, nebo jen vyzkoušet něco nového, máme pro vás hned několik tipů – nejaktuálnější a neoblíbenější způsoby zlepšování kondice a trénování těla.

Tyto nové cvičební programy, v nichž se dnes „jede“ opravdu ve velkém, mají jednu společnou věc: zaměření na kondici a zpevnění celého těla. Proto většina z nich staví na stejném základu cviků a gymnastických prvků.

CrossFit
Největším hitem ve fitness se momentálně stává CrossFit trénink. CrossFit neboli kruhový trénink je zaměřen právě na kondičku, svalstvo, koordinaci a především zpevnění středu těla, tzv. core. V běžném životě si vůbec neuvědomujeme, jak moc jsou vnitřní svaly v okolí břicha důležité. Tvoří jakousi převodovku mezi horní a dolní částí těla, díky které stojíme a chodíme rovně, jsme pevnější a celkově silnější.

Velice intenzivní, zároveň barvité a rozhodně nemonotónní cvičení CrossFit vymyslel v devadesátých letech v Americe bývalý gymnasta Greg Glassman. Kombinuje techniky různých tréninkových metod, takže se určitě nudit nebudete! Na jednotlivých stanovištích v tělocvičně či posilovně střídavě skáčete přes překážky, přes švihadlo, děláte kliky, výpady, dřepy, zvedáte medicinbal a venku třeba běháte nebo veslujete.

CrossFit může mít nespočet druhů. Co trenér, to jiný styl. Celý trénink spolu s rozcvičkou netrvá déle než hodinu. Kruhový trénink je v podstatě reakcí na dnešní uspěchanou dobu, kdy chceme skvělé výsledky za co nejkratší dobu. Připravte se, že se skutečně zapotíte. CrossFit je fyzicky hodně náročný a je třeba být během cvičení opatrní, nespěchat, postupně přidávat stupeň zátěže a především se na začátku pořádně rozcvičit!

Chytrá aplikace
Naprostou revolucí v domácím cvičení je aplikace společnosti Nike Training Club, kterou jsme vám představili již začátkem roku. V rámci aplikace si můžete vybrat způsob cvičení dle vlastního uvážení a zaměřit jej třeba na kardio, zpevnění, silový trénink, nebo cvičení podle celebrit.

Pavigym
Další novinka také vychází z kruhového tréninku. Cvičení ovšem probíhá na speciální podlaze Pavigym 3.0 složené ze čtverců, kterými rozpohybujete celé vaše tělo. Zde máte možnost s trenérem vybrat program přesně odpovídající vašim potřebám – slabé/problémové partie a jiné.  Na vás pak je ve stanoveném čase na čtvercích například opakovat výkopy, dřepy či skákat na čtverce podle toho, jak se rozsvěcí. Současně si procvičíte přesnost i koordinaci a jistě se také skvěle pobavíte.

Animal flow
V tělocvičnách a posilovnách se v současnosti stále více objevuje trend práce s vlastním tělem. Místo posilovacích strojů je cvičení zaměřeno na různá fyzio-cvičení využívající také dechová cvičení, které nás učí nejen správně dýchat, ale také posilovat jádro a tím získávat rovnováhu. Často se tak během Animal flow dostanete k jakýmsi zvířecím pohybům, což začíná být hodně populární. Animal flow pracuje s vlastní váhou, využívá prvky z gymnastiky, akrobacie i breakdance. Tento zajímavý styl cvičení se k nám zřejmě ještě nedostal. Prozatím nám budou muset stačit instruktážní videa sdílená na youtube.com.

TRX
Jestliže se vám zdá Animal flow nevšední, co potom TRX? Opět se pracuje s vlastní hmotností a navíc i s gravitací. Jedná se o cvičení na závěsném systému popruhů, které nabízí nepřeberné možnosti. Například si do popruhů zavěsíte nohy a děláte kliky. TRX komplexně procvičuje svaly celého těla a velice příjemně protáhne a uvolní kostru.

Další inspiraci, jak se dostat do formy, naleznete například u samotných nositelek krásné postavy, světově nejžádanějších modelek.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA FITNESS TREND 2015 CVIČENÍ KONDICE POSTAVA KRÁSNÁ POSTAVA

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

Restart pro unavenou podzimní pleť

Také se poslední dobou cítíte unavené a zrcadlo vám vrací odraz ženy, která vypadá mnohem starší, než ukazuje její rodný list? Pak je nejvyšší čas dopřát vám i vaší pleti podzimní restart. Chcete přeci zářit na vánočních večírcích i u stromečku.

Celý článek

Víkendový workshop s WIM HOF METODOU

Sportoviště města Sušice pořádají v termínu od 25. do 27. listopadu 2022 víkendový workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody Filipem Zemanem.

Celý článek

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek