dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Trendy v interiérech v roce 2022

Přidat na Seznam.cz
Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Fotografie od uživatele Vecislavas Popa ze služby Pexels

Barva Veri Peri 

Barvou roku 2022 se stala Veri Peri. Co si pod tímto odstínem máte představit? Jedná se o kombinaci fialové a modré s podtónem červené. Symbolizuje změnu, vizi, zvědavost, sebevědomí a vděčnost. Sama o sobě je velmi výrazná, proto použití barvy v interiéru nepřehánějte. Kombinujte ji s neutrálními tóny bílé, šedé nebo béžové. Hodí se například i ke žluté, ale s ní opatrně.

Barva olivově šedá 

Druhou barvou roku 2022 je olivově šedá. Tato barevná kombinace je všestranná a často se vyskytuje v přírodě. Pohled na ni je uklidňující. Hodí se do pracovny v kombinaci s dřevěným nábytkem, vynikne na kuchyňské lince i na dekorativních polštářcích. 

Přírodní materiály a udržitelnost

Trendem roku 2022 budou přírodní materiály a především udržitelnost. V interiérech se setkáme především se dřevem, bambusem nebo lnem. Taktéž barvy těchto materiálů budou inspirované přírodou. Chcete-li být in, pořiďte si do bytu nábytek v hnědé, béžové, červené, šedé nebo tmavě zelené. Přesně těmito barvami hýří listí v lese. Přírodní odstíny ve vás navodí pocit klidu, bezpečí a uzemnění. 

Plné tvary a oblé linie

Přírodní tvary a barvy ovlivňují celý rok 2022. Plynulé a oblé tvary, které často potkáme v přírodě, se nyní přenášejí i do našich domovů. Tento trend vnáší do interiéru útulnost, pohodlí a bezpečí. Pořiďte si například kulaté měkké křeslo, do kterého se uložíte s knihou a hrnkem čaje. Nebo ozdobte roh místnosti kulatou lampou s dřevěným stojanem. 

Kárované látky 

Útulnost, bezpečí, pocit domova. Přesně tyto pocity vnímáme, když trávíme léto na chatě. Rok 2022 v nás pocit lásky k domovu bude podněcovat ještě více. Jak? Například prostřednictvím materiálů a vzorů, které se hodí do moderního i tradičního interiéru. Útulný styl s nádechem nostalgie a venkovského ducha budou charakterizovat dřevěné parkety, kárované ubrusy, odhalené trámy nebo holé cihly. 

Osvětlení jako umělecké dílo 

Světlo v interiéru vytváří tu správnou atmosféru. Správně nastavené osvětlení se tak lehce stane uměleckým dílem, které upoutá pozornost. Velmi zajímavé jsou například křišťálové lustry, barevné žárovky nebo RGB žárovky. U nich vyberete barevnou intenzitu pohodlně například z aplikace v telefonu. 

Ložnice jako místo odpočinku 

Během pandemie se naše byty změnily na kanceláře, školky a studijní prostory. Nyní se už vše vrací pomalu do normálu. Každá místnost by měla sloužit svému účelu. Odstraňte proto z ložnice počítače, papíry a vše, co ke klidnému spánku nepřispívá. Pusťte do místnosti čerstvý vzduch, na noční stolek umístěte sklenici s vodou a knihu. Vraťte spánku klid a harmonii. 

Barevné kuchyně

S příchodem nové naděje a pozitivity přichází do našich interiérů také veselé barvy, které rozzáří každou domácnost. Osvěžte kuchyň barevným spotřebičem, například toustovačem. Pořiďte si barevné prostírání, utěrky nebo ubrus. Ideální barvou je žlutá, oranžová nebo červená. Ty vám dodají chuť k jídlu a zvednou náladu.

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN BYTOVÉ DEKORACE NÁKUPY A OBCHOD DOPLŇKY DO KUCHYNĚ UDRŽITELNOST

Související články

Podzimní dekorace? Inspiraci hledejte v přírodě

Dnešní děti rozhodně netráví tolik času v přírodě, jako tomu bylo v generaci jejich rodičů. Zatímco ti běhali venku, šplhali po stromech nebo rozbíjeli sousedům okna fotbalovým míčem, dnešní generace dětí se zdržuje spíše doma. Proto by stálo za to připomenout jim, že příroda může být zajímavější, než surfování po internetu. A podzim k pobytu venku vyloženě vybízí.

Celý článek

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

Celý článek

Nemáte rádi překvapení? Pošlete Ježíškovi nápovědu a najděte pod stromečkem to, co si skutečně přejete

Vánoce klepou na dveře! Vybíráte dárky pro své blízké nebo jste dostali za úkol vybrat třpytivou pozornost pro vás samotné? Poradíme vám, po čem sáhnout. Právě šperky jsou nesmrtelnými dárky, kterými potěšíte malé slečny i ženy.

Celý článek

Staňte se nejúspěšnějším Ježíškem letošních Vánoc!

Vánoce se neodkladně blíží a s nimi i každoroční rozhodování, co komu pod stromeček. Letos pro vás máme řešení v podobě produktů značky WMF, které potěší jak babičky, rodiče, tak i přátele a známé.

Celý článek

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek

VŽDY PŘIPRAVEN, VŽDY PERFEKTNÍ, VŽDY ČISTÝ & BEZPEČNÝ! 

Značka KRUPS získala certifikaci nezávislé světově uznávané společnosti TÜV Rheinland dokládající vysokou kvalitu a bezpečnost pro všechny plnoautomatické kávovary řady KRUPS INTUITION Preference, Preference+ a KRUPS EVIDENCE.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek

PANDORA: KOLEKCE INSPIROVANÁ DÍLEM KEITHA HARINGA

Kolekce, která bude představena trhu ve čtvrtek 29. září 2022, byla inspirována průkopnickými zásadami Keitha Haringa, jeho všeobjímající láskou a ikonickým uměním.

Celý článek