dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Tři způsoby, jak vám chytré hodinky pomůžou s fyzickým i duševním zdravím

Přidat na Seznam.cz
Kdo by to byl třeba před deseti lety řekl, že nám zrovna hodinky budou pomáhat s fyzičkou a péčí o zdraví, včetně toho duševního.

A skutečně je to tak, podle nedávné studie IPSOS provedené pro společnost HUAWEI ve střední a východní Evropě, věří 35 % Čechů, že jim chytré hodinky pomohou vylepšit fyzické zdraví a 37 %, že jim pomůžou s duševní pohodou. Jaké funkce hodinek Češi nejčastěji používají a jak konkrétně smartwatch pomáhají?

Sledování sportovních aktivit: vede trackování chůze

Z průzkumu vyplynulo, že více než 60 % Evropanů má potřebu jej zlepšit. Péče o fyzický vzhled znamená pro každého něco jiného, ale je zřejmé, že všechny země nyní věnují větší pozornost svému zdraví než dříve. Například 47 % Čechů má v plánu zhubnout. Pokud vám zdravotní stav dovoluje sportovat, je to nejlepší způsob jak zhubnout a udržet se fit. Většina funkcí na chytrých hodinkách je také zaměřena na sport a zdraví. HUAWEI Watch 3 mají až 100 různých cvičících režimů, mezi které kromě tradičního běhání a jízdy na kole najdete třeba i jógu nebo golf. A jaké funkce sportovních aktivit nejčastěji využívají Češi? Je to krokoměr, který kromě turistické chůze nebo svižné kondiční vycházky dokáže trackovat i běžné denní pochůzky, a to úplně automaticky. 

Stres i spánek pod kontrolou

Duševní zdraví si zaslouží stejnou pozornost jako zdraví fyzické. Za poslední rok se Čechům zhoršilo duševní zdraví o 27 %. Většina dotazovaných lidí si stěžovala na větší úroveň stresu o 36 %, která způsobovala problémy se spánkem, zhoršení vztahů s přáteli a rodinou, nutnost zrušení naplánované dovolené a většiny volnočasových aktivit. Všechny tyto aspekty ovlivnily psychiku lidí natolik, že se návštěvnost psychologů zvedla o polovinu (z 6 % na 13 %). Naši duševní pohodu dokáže zlepšit řada věcí včetně trávení více času venku, objevování nového koníčku nebo komunikace s blízkými. Nápomocné k tomu mohou být nové technologie a přístroje, dle studie si 32 % lidí myslí, že jim chytré hodinky pomohou snížit úroveň stresu. Důležitý je kvalitní spánek a také hlídat si rozumnou hladinu stresu. S chytrými hodinkami jako třeba HUAWEI Watch 3, znáte svůj spánkový cyklus a možná vás překvapí, jak kvalitně či naopak nekvalitně v noci spíte. Sledování hodnot spánku a kvality dechu během něj dokáže také upozornit na případné zdravotní problémy. Hodinky také kontinuálně monitorují hladinu stresu. 


HUAWEI WATCH 3 Pro Classic - 10999 Kč

Přehled o zdraví 24/7

Někdo má rád přehled o svém zdraví čistě ze zvědavosti, a proto, že si libuje v moderních technologiích a jejich funkcích, pro jiného je to nutnost ať už proto, že je zrovna v tréninku, hubne nebo se potýká se zdravotními problémy. Ať už patříte ke kterékoliv skupině, chytré hodinky umí zajistit nepřetržitý monitoring srdečního tepu, měření povrchové teploty kůže a také hladinu kyslíku v krvi, čili SpO2. Měření hladiny kyslíku v krvi je u současných hodinek poměrně běžnou funkcí, kontinuální měření ale zase tak časté není. Obvykle je nutné funkci spustit ručně. Huawei Watch 3 series umí okysličení krve měřit na pozadí v průběhu celého dne i noci. V rámci této funkce lze nastavit alarm, který upozorní na příliš nízké hodnoty SpO2 (85, 80 nebo 75 %). 

Něco, na co se můžete vždy spolehnout

Za poslední rok se změnilo hodně věcí, většina k horšímu ale existuje něco, na co se můžete vždy spolehnout – baterie v zařízeních Huawei. Nezáleží na tom, zda se jedná o telefon, chytré hodinky či náramek, které vám pomohou vrátit se do starých kolejí, vždy se budete moct spolehnout na výdrž baterie Huawei a mít tak jistotu, že s vámi veškerá zařízení udrží krok. Podívejte se na chytré hodinky a další zařízení, které vám mohou pomoci získat motivaci a sledovat svůj pokrok. 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD CHYTRÉ HODINKY HUAWEI HUAWEI WATCH 3 PRO

Související články

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Oslavte sváteční chvíle s novinkami od značek Moët a Hennessy

Šampaňský dům Moët&Chandon a značka prémiového koňaku Hennessy si pro nadcházející oslavy vánočních svátků a nového roku přichystaly hned několik novinek, díky kterým budou letošní Vánoce o něco kouzelnější!

Celý článek

GLOBUS K OSLAVĚ SVÉHO 25. VÝROČÍ NAPEKL BOHATÉ DORTY A ZDOBENÉ CHLEBY

K narozeninové oslavě rozhodně patří dort. V této společnosti se však slaví i chlebem, který je pokladem národa. Podívejte se společně s námi na oslavy 25. roku hypermarketů Globus na českém trhu.

Celý článek

Víte, jaký střih zimního kabátu sedne vaší postavě nejlépe?

Jaký kabát pořídíte, takovou budete mít zimu. Ano, takto zásadní roli kabáty sehrávají v našem zimním šatníku. Výběr tohoto tradičního oděvu nemusí být složitá disciplína, když víte, jak na to.

Celý článek

Platforma Slow Femme spojující módu a zodpovědnost spouští HitHit kampaň

Platforma Slow Femme rozhodně stojí za poznání. Propojuje totiž lásku k módě se zodpovědností, která souvisí s životním prostředím a škodami, které mu způsobuje právě módní průmysl.

Celý článek
Petra Nesvačilová

Petra Nesvačilová: SKUTEČNÁ

Petra Nesvačilová je herečka, režisérka a žena, která miluje život. V souboru krátkých fejetonů, povídek a úvah píše o svých vzpomínkách na dětství, ale i o nabitých dnech, které nepostrádají humor a nevšednost umělecké branže. 

Celý článek

Zapomeňte na žehlící prkno! Napařovací skříň Tefal Care For You odvede veškerou práci za vás

Konečně jsme se dočkali! Značka Tefal vyřešila naši nejméně oblíbenou domácí činnost tak, abychom ji mohli absolvovat zcela bez námahy.

Celý článek

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek