dnes je 22.11.2019 a svátek má Cecílie

TVÁŘ KALENDÁŘE INSTAX 2014 - Pomožme dětskému krizovému centru Nadace Terezy Maxové dětem

Přidat na Seznam.cz
Na konci roku 2013 zahájil Fujifilm Europe GmbH svůj devátý casting na tváře kalendáře Fujifilm

Na konci roku 2013 zahájil Fujifilm Europe GmbH svůj devátý casting na tváře kalendáře Fujifilm. Doposud byl casting realizován jen v rámci polské pobočky společnosti Fujifilm. Letos tomu bylo jinak, unikátní projekt získal zcela nový rozměr – byl organizován na mezinárodní úrovni a fotografie do kalendáře byly pořízeny fotoaparátem Fujifilm X-E2 a Instaxem mini 90 Neo Classic.

Projekt Fujifilm kalendář sahá až do roku 2006, kdy byl vydán první kalendář. Na rozdíl od předchozích ročníků, se letošního projektu účastnilo i několik dalších evropskýchzemí, včetně České republiky. Z České republiky se do castingu přihlásilo 90 dívek, na focení bohužel nebyla vybrána ani jedna. Česká tvář Instaxu Nikol Moravcová se do castingu bohužel nepřihlásila. Holky z Bloges Robes, Michaela Sťoudková, která fotí na Instax mini 8 a Nikol chtěly dát příležitost i jiným dívkám.

Z celkových 1 313 přihlášených bylo vybráno 12 dívek, které se v prosinci roku 2013 zúčastnily profesionálního focení, které se konalo ve Varšavě. Všechny dívky byly vyfoceny na Instax mini 90 Neo Classic a Fujifilm X-E2. Fotografie vytvořil polský fotograf Filip Ćvik. Kalendář je netypický, umělecký, zajímavý a díky kombinované postprodukci digitální a instantní fotografie i velmi kreativní.

Kalendáře byly vydány v limitované edici. Celkem bylo vytištěno 300 kalendářů, které byly prodávány za charitativním účelem. Prvních 12 kalendářů se dražilo během gala večera, který se uskutečnil 8.1. ve Varšavě. Zbylé kalendáře jsou prodávány za 100PLN. Během aukce se vybralo 9 750USD. Tato částka šla okamžitě na podporu nadace "A ty?", jejíž činnost je zaměřena na pomoc dětem s poraněním mozku, zůstávajících v kómatu.

V prodeji zůstává ještě 30 kalendářů, které je možné koupit přes českou pobočku. Cena kalendáře byla stanovena na 25Euro. Koupí těchto 30ks kalendáře přispějete na projekt Dětského krizového centra podporovaného Nadací Terezy Maxové dětem projektem InstaxLove.

 

Zdroj: fujifilm.cz

Přidat na Seznam.cz
INSTAX TEREZA MAXOVÁ FUJIFILM BLOGES ROBES GMBH

Související články

Nikol Moravcová: jak se změnil její život po svatbě a na čem nyní pracuje

Blogová scéna v České republice je neodmyslitelně spjata se jménem Nikol Moravcové. Kam se její blog za ta léta dostal a bude v něm dále vůbec pokračovat? 

Celý článek

NIKOL MORAVCOVÁ BLOGES MAMA MARKET

Již po patnácté se bude konat největší výprodej stylových šatníků předních českých blogerek & influencers. 

Celý článek

Známé české modelky, které udávají styl na Instagramu

Daniela Peštová, Simona Krainová, Tereza Maxová, Helena Houdová... ženy, které pořád frčí. Udávají styl v módě, práci i životě a sdílí to na Instagramu. 

Celý článek

Sdělení tolerance mezi kulturami najdete v pánské kolekci GmbH pro jaro 2018

Různé kultury i národnosti smíchané v jedné kolekci působí celkem solidně. Estetiku i relevantní pohled na módu přichystali Alexander Huseby a Serhat Isik za značku GmbH.

Celý článek

Květen Móda.cz v duchu princezen

Světle růžová nejen kvete všude kolem, dostala se i do obchodů a z obchodů pomalu k nám do šatníků.

Celý článek

Nový ikonický instantní fotoaparát INSTAX MINI 9

Společnost FUJIFILM nám představuje nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 9 v pěti barevných variacích se selfie zrcátkem a předsádkou, který se na trhu objeví koncem května.

Celý článek
fujifilm

FUJIFILM uvedl na trh nové foťáky. Odoláte jim?

Společnost Fujifilm se věnuje mnoha zajímavým oblastem, mezi které patří třeba digitální fotoaparáty. Právě fotoaparátům se dnes budeme věnovat, protože společnost představila tři nejnovější produkty, o kterých byste měli rozhodně vědět.

Celý článek

Dobročinný bazar na podporu „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem

Dobročinný bazar na podporu projektu „MADE BY“ Nadace Terezy Maxové dětem otevře multibrandový butik DUŠNÍ 3 právě v pátek 25. listopadu v 10 hodin.

Celý článek