dnes je 20.10.2017 a svátek má Vendelín

Tváří Bratislavských módnych dní v Praze byla Andrea Verešová

Česko se v pražském Obecním domě opět spojilo se Slovenskem. V unikátní symbióze nám obě země představily československou módu.

Přestože se před více jak dvěma dekádami obě federace rozdělily, čímž se zformovaly dva zcela nové státy, 28. října si už tradičně v Česku připomínáme státním svátkem vznik samostatného Československa.

Tento významný milník v historii obou zemí se ale opakuje. Alespoň tedy symbolicky, neboť ve stejném měsíci a na stejném místě, kde se otevřela cesta ke svobodě slovenského a českého národa, došlo k unikátnímu spojení prostřednictvím módy.

 

V nádherných prostorách Smetanovy síně Obecního domu se totiž předvedly Bratislavské módne dni, které za svou více než desetiletou historii zavítaly do Prahy vůbec poprvé. Proto ta unikátnost, proto ta pompa a plejáda renomovaných českých a slovenských módních návrhářů.

Na přehlídce jsme viděli dosud nespatřené tvorby mistrů svého oboru jako Lukáš Kimlička, Veronika Hložníková, Rozbora Couture, TATIANA by Taťána Kovaříková, Jana Pištejová a mnoho dalších.

Světlo světa zde ale také poprvé spatřila nová autorská kolekce BLACK EVE, kterou zde představily obě autorky Andrea Verešová & Zuzana Lešák Černá, jejichž kolekce se bude prodávat od 1. 11. 2016 na e-shopu www.blackeve.cz a výtěžek z prodeje poputuje na Nadační Fond Andrey Verešové. „Klientky si u nás mohou šaty objednat na míru“, říká návrhářka Verešová.

 

Vyvrcholením celé akce a cílem projektu Bratislavské módne dni bylo také plnit sny talentovaným dětem a dětem v nouzi ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Toho se ujala Andrea Verešová, která prostřednictvím svého Nadačního fondu NF AV splnila sen čtrnáctileté Martiny v podobě reálného zážitku, projít se jako modelka po přehlídkovém mole. Dívenka se zhostila své role s nadšením a společně s Andreou zahájily show v národních krojích. 

 

Andrea má srdce na dlani a osudy druhých, hlavně dětí, jí nejsou lhostejné: „Uvědomuji si, jak málo stačí dětem ke štěstí. Plnit dětské sny je mým smyslem života. Jsem šťastná, že právě díky práci, která mě baví, jsem mohla udělat radost Martince, která se toužila alespoň jednou v životě projít po přehlídkovém mole.“

BRATISLAVSVKÉ MÓDNE DNI LUKÁŠ KIMLIČKA VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ TATIANA BLACK EVE ANDREA VEREŠOVÁ ZUZANA LEŠÁK ČERNÁ

Související články

SVATEBNÍ SPECIÁL Z ČESKÉ MÓDNÍ SCÉNY I.

Píšeme o pohádkových róbách zahraničních módních domů, nesmíme však opomenout ani českou módní scénu. Prohlédněte si svatební modely Petry Brzkové, Sandry Markové, Beáty Rajské, Zuzany Lešák Černé a Heleny Mertlové.

Celý článek

Andrea Verešová uvedla v SOHO návrhy svých šatů

Andrea Verešová spolu s návrhářkou Zuzanou Lešák Černou představily kolekci s názvem BLACKEVENING BASIC a LIMITED v luxusní restauraci SOHO.

Celý článek