dnes je 19.05.2021 a svátek má Ivo

Tváří Bratislavských módnych dní v Praze byla Andrea Verešová

Přidat na Seznam.cz
Česko se v pražském Obecním domě opět spojilo se Slovenskem. V unikátní symbióze nám obě země představily československou módu.

Přestože se před více jak dvěma dekádami obě federace rozdělily, čímž se zformovaly dva zcela nové státy, 28. října si už tradičně v Česku připomínáme státním svátkem vznik samostatného Československa.

Tento významný milník v historii obou zemí se ale opakuje. Alespoň tedy symbolicky, neboť ve stejném měsíci a na stejném místě, kde se otevřela cesta ke svobodě slovenského a českého národa, došlo k unikátnímu spojení prostřednictvím módy.

 

V nádherných prostorách Smetanovy síně Obecního domu se totiž předvedly Bratislavské módne dni, které za svou více než desetiletou historii zavítaly do Prahy vůbec poprvé. Proto ta unikátnost, proto ta pompa a plejáda renomovaných českých a slovenských módních návrhářů.

Na přehlídce jsme viděli dosud nespatřené tvorby mistrů svého oboru jako Lukáš Kimlička, Veronika Hložníková, Rozbora Couture, TATIANA by Taťána Kovaříková, Jana Pištejová a mnoho dalších.

Světlo světa zde ale také poprvé spatřila nová autorská kolekce BLACK EVE, kterou zde představily obě autorky Andrea Verešová & Zuzana Lešák Černá, jejichž kolekce se bude prodávat od 1. 11. 2016 na e-shopu www.blackeve.cz a výtěžek z prodeje poputuje na Nadační Fond Andrey Verešové. „Klientky si u nás mohou šaty objednat na míru“, říká návrhářka Verešová.

 

Vyvrcholením celé akce a cílem projektu Bratislavské módne dni bylo také plnit sny talentovaným dětem a dětem v nouzi ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Toho se ujala Andrea Verešová, která prostřednictvím svého Nadačního fondu NF AV splnila sen čtrnáctileté Martiny v podobě reálného zážitku, projít se jako modelka po přehlídkovém mole. Dívenka se zhostila své role s nadšením a společně s Andreou zahájily show v národních krojích. 

 

Andrea má srdce na dlani a osudy druhých, hlavně dětí, jí nejsou lhostejné: „Uvědomuji si, jak málo stačí dětem ke štěstí. Plnit dětské sny je mým smyslem života. Jsem šťastná, že právě díky práci, která mě baví, jsem mohla udělat radost Martince, která se toužila alespoň jednou v životě projít po přehlídkovém mole.“

Přidat na Seznam.cz
BRATISLAVSVKÉ MÓDNE DNI LUKÁŠ KIMLIČKA VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ TATIANA BLACK EVE ANDREA VEREŠOVÁ ZUZANA LEŠÁK ČERNÁ

Související články

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Taťána Gregor Brzobohatá oblékla na Ples jako Brno šaty Zuzany Kubíčkové

Jeden z nejluxusnějších plesů vůbec má za sebou svůj další ročník. Užily si ho známé české osobnosti, hrála vybraná hudba, podávaly se špičkové pochoutky a zároveň se pomáhalo potřebným! Jaké návrháře české krásky pro tuto událost zvolily?

Celý článek
Natali Ruden

V butiku nenajdete jediný model jen tak pro krásu, říká módní návrhářka Natali Ruden

Natali Ruden, módní návrhářka se specifickým rukopisem. Co nám chtěla sdělit novou kolekcí Eden a jaké má plány do budoucna?

Celý článek

Andrea Verešová zahájila letní sezónu na akci Bešeňová Fashion Opening

Stylová módní akce, která se konala doslova na vodním mole, ukázala mnoho známých českých i slovenských návrhářů. Mezi nimi pak také známé tváře jako Máriu Čírovou, Dominiku Richterovou či Andreu Verešovou.

Celý článek

Zuzana Lešák Černá představila v Plzni svou Secret Fashion Show

Zuzana Lešák Černá je jednou z průkopnic české módy. Používá ty nejluxusnější materiály a je známá především tvorbou krásných svatebních šatů.

Celý článek

SVATEBNÍ SPECIÁL Z ČESKÉ MÓDNÍ SCÉNY I.

Píšeme o pohádkových róbách zahraničních módních domů, nesmíme však opomenout ani českou módní scénu. Prohlédněte si svatební modely Petry Brzkové, Sandry Markové, Beáty Rajské, Zuzany Lešák Černé a Heleny Mertlové.

Celý článek

Andrea Verešová uvedla v SOHO návrhy svých šatů

Andrea Verešová spolu s návrhářkou Zuzanou Lešák Černou představily kolekci s názvem BLACKEVENING BASIC a LIMITED v luxusní restauraci SOHO.

Celý článek
Zuzana Lešák Černá

Útěk do království a teplých krajů

Vydala jsem se do Plzně za Fashion designérkou Zuzanou Lešák Černou. Společně jsme se vrátily o pár měsíců zpět a povídaly si o focení kolekce společenských šatů na sezonu podzim/zima 2016. 

Celý článek