dnes je 22.09.2021 a svátek má Darina

Účesy a barvy vlasů od L´Oréal Professionnel se pro sezónu podzim/zima 2012/13 inspirovaly retro stylem!

Přidat na Seznam.cz
Tuto sezonu se kolekce barev vlasů a střihů účesů od L´Oréal Professionnel inspirovala retro stylem. 

Kolekce „RETRO NOUVEAU“ podzim-zima 2012/13
Tato pohádka se zrodila v Hollywoodu před více než 50-ti lety. Umělci L´Oréal Professionnel se vydali právě do této doby, do 50. a 60. let, aby zde načerpali inspiraci pro svou novou kolekci podzim-zima 2012/13.

V této zlaté době se zrodily veliké ikony jako Liz, Twiggy nebo Brigitte, které nikdy nepřestanou inspirovat budoucí generace. Jejich styl a krása, které byly tak odlišné, se dnes znovuzrodily. Přicházejí jako múzy šarmu, smyslnosti a elegance. Umělci L´Oréal Professionnel znovuobjevili 50. a 60. léta, a vdechli jim nový život.

To platí také pro účesy, které buď nabyly na objemu, nebo naopak zvýraznily chlapecký, rošťácký vzhled. Dalo by se říct, že to není nic nového, ale neuvěřitelné barevné efekty těchto účesů nám přinášejí opět jiný, nový pohled na tuto dobu.

„RETRO NOUVEAU“ představuje minulost v současném, moderním podání. Book mezinárodní kolekce „RETRO NOUVEAU“ najdete ve všech salonech L´Oréal Professionnel v České republice i na Slovensku už začátkem září.

Barvy se vrací v novém retro stylu
V jedné linii s módou vytváří L´Oréal Professionnel každou sezónu novou kolekci barev a přináší nové, stále intenzivnější odstíny a inovativní techniky barvení. I tentokrát, pro podzim-zimu následovala Odile Gilbert trendy z přehlídkových mol. „Cítím, že dnešní ženy touží po návratu k ženskosti, svůdnosti a eleganci 50. a 60. let. Kolekce „RETRO NOUVEAU“ se pokouší nastínit nový, moderní pohled na účesy této doby.“ Vysvětluje kadeřnice.

Nový účes: SIREN COPPER
Ohnivá, okouzlující, nespoutaná... To jsou slova, která dokonale vystihují Brigitte Bardot, která čerpala svoji moc také ze své bohaté rozcuchané hřívy. Ta se dnes vrací v oslňujících měděných odstínech.

Nový účes: INGENU BLOND
Když se řekne retro a krátké vlasy, okamžitě nás napadne jméno Twiggy. Tato štíhlounká dívka s chlapeckým a zároveň nevinným vzhledem vnesla do 60. let závan roztomilé provokace. Její reinkarnace je i tuto sezonu spojená s typicky britskou studenou blond.

Nový účes: VIXEN VIOLET
Liz Taylor, jež byla ztělesněním amerického snu, určila kódy svůdnosti a šarmu, které se navždy zapsaly do dějin Hollywoodu, smyslné rty, bohaté vlny a hluboký pohled. Záhadná svůdnost je zvýrazněna fialovým odstínem vlasů.

Francouzská kadeřnice Odile Gilbert představuje pojítko mezi módou a kadeřnickým uměním Odile Gilbert studovala u známého Bruna Pittiniho a později v New Yorku, kde se stala oblíbenou vlasovou stylistkou módních návrhářů. Spolupracovala na módních přehlídkách s návrháři jako Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld, Giorgio Armani, Moschino či Cacharel. Vytvořila také všechny účesy Marie Antoinetty ve stejnojmenném filmu od Sofie Coppola. Kadeřnice zákulisí módy a celého Hollywoodu, Odile Gilbert, nám představuje novou kolekci „RETRO NOUVEAU“, jíž je uměleckou ředitelkou.

Co nám řeknete o kolekci „RETRO NOUVEAU“?
Dnešní tendence je návrat k sofistikovaným, elegantním střihům s moderním nádechem. Myslím si, že všechny ženy touží být moderní a zároveň svůdné a sexy.

Tuto tendenci jste zpozorovala během módních přehlídek podzim-zima 2012/13?
Ano. V poslední době byly oblíbené spíše přirozené, jednoduché a rychle proveditelné účesy. Ale mám pocit, že se znovu vracíme ke svůdnosti a propracované eleganci. Toužíme po moderním vzhledu a zároveň se chceme cítit svůdně. Make-up a účesy jsou inspirované stylem retro, ale zároveň mu přinášejí větší svěžest.

Proč právě Twiggy?
Je mnoho hereček a modelek, které mají krátké vlasy, ale my jsme si vybrali právě Twiggy a její stále moderní střih. Zaměřila jsem se hlavně na variaci barevných odstínů a odraz světla, abych se vyhnula jednotné barvě bez hloubky.

Inspirace Brigitte Bardot vznikla při nějaké módní přehlídce?
Ano, při módní přehlídce Moschino. Chtěli jsme tehdy zdůraznit bohatost vlasů dívek a jejich přirozenou svůdnost natupírovaným účesem ve stylu Bardot. Zdá se mi, že ještě i dnes vyvolávají její vlasy velký obdiv u žen.

A co se týče Vaší inspirace pro tmavé vlasy?
Tu jsem našla u Liz Taylor. Pracovali jsme na postupném stínování po celé délce vlasů a na jejich zvlnění, abychom dosáhli velkého objemu.

V čem spočívá spojení kolekce s L’Oréal Professionnel?
La Maison Parisienne de la Coiffure byla odjakživa nerozlučně spjatá se světem módy. I naše kolekce je vlastně odrazem módních přehlídek kolekcí podzim-zima 2012/13.

Proč myslíte, že tato kolekce osloví ženy a kadeřníky ve světě?
Protože krása je nesmrtelná a každý z nás touží stát se alespoň na chvíli filmovou hvězdou. 

ROZHOVOR:
Francouzský kadeřník Jean-Jacques Doolaeghe představuje techniku barvení „Světlo&Stín” Jean-Jacques Doolaeghe je Ambasador L’Oréal Professionnel, tvůrce nové techniky barvení „ Světlo&Stín“ a držitel L’Oréal Color Trophy Francie zroku 2007. Jak byste popsal techniku barvení vlasů „Světlo&Stín“?
Jde o vytvoření hloubky, které se dosáhne tím, že kořínky jsou tmavší než délky vlasů. Jaké jsou její výhody? Tato technika vytváří iluzi objemu tím, že překrýváním tmavých a světlých odstínů dosáhneme větší hloubky. Je to také způsob, jak rozjasnit obličej.

Jak dlouho efekt na vlasech vydrží?
Tato technika umožňuje vytvářet barvení, které velmi dobře «stárne», bez nežádoucího efektu odrůstajících kořínků.

Je tato technika určená pro všechny ženy?
Ano, váš kadeřník může přizpůsobit tuto techniku každému typu vlasů.

Jak barvení vlasů touto tímto způsobem technicky probíhá?
Samozřejmě je třeba profesionálního koloristy! S ním vyberete dva nebo tři odstíny, které spolu pěkně ladí. Pak se aplikuje tmavší směs na kořínky, která vytvoří jakousi hvězdu okolo obličeje. Ta tvoří podklad pro světlejší barvu, která se aplikuje na délky vlasů.

V čem spočívá inovace této techniky?
Nejde tady pouze o techniku, ale spíše o filosofii barvení vlasů a určitý důkaz expertízy v oboru.

Které celebritě by podle Vás barvení „Světlo&Stín“ velmi slušelo?
Podle mě smyslné zrzce Christine Hedricks z Mad Menu.

Francouzský kolorista Frédéric Mennetrier představuje techniku barvení „Světlo&Stín“ v praxi
Frédéric Mennetrier je známý francouzský kolorista, kterého práce se objevili v nejprodávanějších módních časopisech jakými jsou L’Officiel, Vogue, Madame Figaro, 10 Homme, Elle, Marie-Claire či Purple.

Co podle Vás nejlépe vystihuje techniku „Světlo&Stín“?
Podle mě jsou to tyto 3 prvky: Móda: světlo umožní vyzdvihnout různé odstíny vlasů, ukázat jejich hloubku a reliéf. Přirozenost: samozřejmě s evidentním rozdílem mezi kořínky a konečky vlasů. Modernost: post-grunge, post-tye&dye, mnoho kontrastů dodává moderní efekt.

Jaké barvy jste při focení použil?
Použil jsem dvě naše barvící řady bez amoniaku, INOA 2 a Dialight, které respektují vlasové vlákno. Barvení je, dá se říci, na míru a lehce se udržuje. A to je vskutku něco nového!

Je tato technika vhodná pro všechny ženy?
Ano, samozřejmě, to je pro nás velice důležité. Každá žena si přijde na své.

Je něco, nač si musíme při této technice dávat pozor?
Mezi kořínky a délkami vlasů musí být rozdíl alespoň dvou tónů, abychom dosáhli žádoucího efektu a získali skutečnou plastičnost.

 

Zdroj obrázků: L´Oréal

Přidat na Seznam.cz
RETRO NOUVEAU ÚČESY RETRO VLASY PODZIM ŽENA ŽENY IKONY KRÁSA STYL STYLE ÚČES RETRO STYL MOSCHINO TRENDY KADEŘNICE BARVY VLASŮ MODNI MODY KADEŘNÍK GAULTIER L´ORÉAL NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ROZHOVOR

Související články

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Objevte řadu pěti produktů obsahující komplex bylinných extraktů a éterických olejů pro aknózní pleť

Podzimní novinky, které ocení nejenom ti, kteří kvůli nošení roušek trpí více na akné. Řadu produktů Nobilis Tilia provází aroma hřebíčků, který se tradičně využívá pro své protizánětlivé účinky.

Celý článek

„Michelinská hvězda“ pro CYBEX

Když se návštěva promění v zážitek. Jedinečná vlajková prodejna v srdci Prahy sbírá ocenění krátce po otevření.

Celý článek

Je potřeba se obrnit značnou dávkou trpělivosti, ale když vydržíte, úspěch se dostaví, říká ilustrátorka Petra Slamková

Nadaná ilustrátorka z Bratislavy nám prozradí, jaký je život na volné noze a jak vznikají její ilustrace. Zajímá vás, jak vypadá běžný den této ilustrátorky a jak uspěla ve svém oboru? To a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Vlasy s mokrým efektem jako svěží letní trend

Vlasy s mokrým efektem. Další z letních trendů, které stojí za to vyzkoušet. Máme pro vás několik tipů, jak takového stylingu lehce a rychle docílit.

Celý článek