dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Udělejte si doma bar!

Přidat na Seznam.cz
Mít doma bar je malý luxus

Zvláště pokud milujete míchané koktejly a různé drinky, barovou atmosféru, setkávání se s přáteli a dlouhé rozhovory nad sklenkou, je pro vás domácí bar tím pravým. Malý bar někde v nevyužitém koutku ale může klidně sloužit pouze vám a stát se tak vaším útočištěm.

Toto řešení je ideální pro ty, pro které je barmanství koníčkem. Nejlepší je zřídit si bar v kuchyni, kde je po ruce vše, co do začátku potřebujete. Zvláště důležitý je dostatek ledu, takže mraznička by měla být blízko. Jestli řešíte problém s místem, zkuste zapřemýšlet a kuchyň přeorganizovat. Opravdu potřebujete tak velký stůl s tolika židlemi? Je nutná tak obrovská lednice? Pokud nechcete kuchyň nijak měnit, vězte, že bar může být i v podobě stylového vozíku na kolečkách, který lze umístit kamkoli a je i finančně nenáročný. Využít se dá i speciální dřevěný stolek, do kterého se vejdou sklenky, několik lahví alkoholu a ještě zbude místo na servírovací pultík.

Zakládáte-li si na tom, aby bar vypadal klasicky, budete muset najít vhodné místo. Barový pult s pohodlnými a stabilními barovými židličkami totiž nějaký ten prostor vyžaduje. Proč ho neumístit třeba do nevyužitých prostor domu? V garáži, sklepě nebo na půdě budete mít spoustu místa pro umístění baru a nikdo vás tam nebude rušit. Jestli rádi zvete hosty, klidně postavte bar v obýváku. Dále se nabízejí poněkud atypická řešení: bar může být i v prostoru, který původně sloužil jako komora (zde nezapomeňte na kvalitní osvětlení), na zakrytém balkónu či lodžii nebo přímo ve vašem pokoji. To v případě, že je dostatečně velký a lze ho rozdělit na společenskou a odpočinkovou část. V domě jde bar umístit na verandu nebo na zahradu pod pergolu. Toto řešení se vyplatí zvláště lidem milujícím grilování na zahradě. Pracujete-li doma, máte vyhráno, bar v pracovně nebo kanceláři je skvělé řešení a jistě ho ocení i vaši klienti. Nezapomeňte svůj bar zásobit dostatečným množstvím kvalitního alkoholu, vín i nealkoholických nápojů. Vybavte ho také vhodnými sklenicemi, nejlépe hned několika druhy. Nutné je si pořídit i mixér, pokud ho doma nemáte, drtič ledu, šejkr a odměrky.

 

Zdroj fotografií: Cooking.com

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVORY BAR BAROVÝ PULT POSEZENÍ

Související články

Michaela Maurerová

Michaela Maurerová – žena mnoha tváří

Herečka, moderátorka, cestovatelka, milovnice pohybu, ale hlavně matka dvojčat - to vše je krásná Michaela Maurerová.

Celý článek

Exkluzivní zpovědi finalistek Česko-Slovenské MISS 2015

Jedině u nás naleznete exkluzivní rozhovory s finalistkami soutěže krásy Česko-Slovenská MISS 2015.

Celý článek

Finalistky MISS Prima křivky mají za sebou náročný víkend

V Monínci se korzovalo, diskutovalo, fotilo ale hlavně natáčelo. V tamním Ski areálu se uskutečnilo první soustředění finalistek MISS Prima křivky.

Celý článek

V novém Cloud 9 skybar & lounge se rázem ocitnete jako v nebi

Cloud 9 skybar & lounge slavnostně otevřel své nové luxusní prostory a to stylovou Nebeskou party, na které jsme nemohli chybět!

Celý článek

Helene Novak: Fialový základ interiéru Cloud 9 rozsvítila bílá

Na to, jak probíhala proměna Cloud 9 skybar & lounge, který se nachází na střeše Hotelu Hilton Prague, jsme se zeptali přímo talentované architektky původem z Francie a autorky nového designu Hélène Novák.
Celý článek

CLOUD 9 skybar & lounge výrazně změní svou tvář

Ne však nadlouho! Po šesti letech svého fungování totiž prostor jednoho z nejoblíbenějších pražských barů projde výraznou změnou, nejen interiéru.

Celý článek

Profesionální vizážistka celebrit, to je Marcela Tůmová

Přinášíme vám rozhovor s profesionální vizážistkou a stylistkou Marcelou Tůmovou, která v tomto oboru pracuje již 13 let a měla možnost poznat a líčit mnoho známých osobností.

Celý článek

S Janem Saudkem nejen o výstavě Odhalení

Přinášíme vám rozhovor se světoznámým českým fotografem Janem Saudkem, který nedávno představil svou unikátní výstavu obrazů, fotografií, kostýmů a rekvizit s názvem Odhalení.

Celý článek