dnes je 07.06.2020 a svátek má Iveta/Slavoj

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Přidat na Seznam.cz
Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

V současné době módní průmysl, a nejen ten, stále produkuje odpad, který poškozuje naši planetu. Naštěstí je již spousta značek, které mění způsob, jakým vytvářejí oblečení. My bychom se měli více zajímat o oblečení z druhé ruky či vintage kousky. Vybírat si značky poctivé a etické v oboru nákupu oděvů vyrobených z recyklovaných materiálů. Možností je mnoho, a tak jsme pro vás vybrali několik značek, které se právě o udržitelnost zajímají.

Stella McCartney

Stella McCartney je známá tím, že se již řadu let o udržitelnost zasazuje ve svých kolekcích. Zavázala se, že nebude používat pravé kožešiny, kůži či peří při výrobě žádného z jejich modelů. Byla jedním z prvních návrhářů, kteří propagovali inovace šetrné k Zemi. Dnes je již každý model v její kolekci vytvořen za pomoci nejmodernějších inovací. V roce 2011 se značka jako taková připojila k iniciativě etického obchodování.

Levi’s

Levi’s je jistě jednou z nejznámějších denimových značek na světě. Dnes spolupracuje s lokálními dodavateli a spoléhá na technologii Water Less, díky které se při výrobě spotřebuje až o 96% méně vody na každé džíny. 

Thought

Vize této značky je jasná - současná móda a udržitelnost jdou ruku v ruce. Kousky, které se snadno nosí a jsou vyrobeny udržitelným způsobem. Nejčastějším materiálem je konopí, bambus či ramie. Výjimkou nejsou ani doplňky. Kabelky, plážové tašky či sponky. 

Able

Able je značka, která je plná ženské síly, bojující za ukončení a zmírnění chudoby. Vedou ji ženy, tedy přesně 95 % pracovní síly je tvořeno ženami, které jsou rozptýleny po celém světě. Společně vytvářejí společenství pracovitých a podobně smýšlejících lidí. Klíčovým slovem pro tuto značku je především kvalita, a to jak kvalita produktů, tak kvalita života, kterou poskytují. Investují do vzdělávání žen, aby si mohly vydělat na živobytí a prolomily tak cyklus chudoby a dokázaly změnit svůj život k lepšímu.

Tradlands

Jak už to tak bývá, na začátku je něco, co tu chybělo. Nespokojenost s kvalitou, omezenou nabídkou a frustrace jednorázovou módou. To byl první impuls ke vzniku značky Tradlands. Nejedná se o značku plnou módních výstřelků a trendů, o kterých už další sezónu ani neuslyšíte. Jsou to jednoduché, nadčasové a kvalitní kousky, které ve vašich šatnících vydrží dlouhá léta.

Sezane

To nejlepší nakonec. Francouzská značka Sezane v současné době pracuje s více jak 70 % materiálu, který je šetrný k životnímu prostředí, včetně rostlině opálené kůže, organické bavlny a hedvábí certifikovaného Oeko-Tex. Od zahájení jejich recyklačního programu La Grande Collecte bylo recyklováno více než 12 000 kusů a 100 % jejich přepravních krabic je vyrobeno z recyklovaných kartonů. 

foto: archiv značek, thetrendspotter.net

Přidat na Seznam.cz
MÓDA NÁVRHÁŘI STELLA MCCARTNEY LEVI'S SEZANE THOUGHT ABLE TRADLANDS UDRŽITELNÁ MÓDA UDRŽITELNOST UPCYKLACE WATER LESS KVALITA INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA BASIC

Související články

Kožené doplňky pro moderní muže

Zdají se vám různé doplňky a šperky pro muže příliš zženštilé? Co sáhnout po kůži? Ta působí zajímavě, svůdně až nebezpečně. Když se doplňky hezky sladí s outfitem, bude váš partner vypadat přímo skvěle.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Je nude barva opravdu nudná?

Něžná, elegantní a přirozená. To jsou charakteristické rysy tělové barvy. Působí na vás trochu fádně? Omyl! Tato barva lze lehce kombinovat a dobrou zprávou je, že sluší všem typům – jak tmavým, tak světlým.

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek