dnes je 22.01.2021 a svátek má Slavomír

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Přidat na Seznam.cz
Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

V současné době módní průmysl, a nejen ten, stále produkuje odpad, který poškozuje naši planetu. Naštěstí je již spousta značek, které mění způsob, jakým vytvářejí oblečení. My bychom se měli více zajímat o oblečení z druhé ruky či vintage kousky. Vybírat si značky poctivé a etické v oboru nákupu oděvů vyrobených z recyklovaných materiálů. Možností je mnoho, a tak jsme pro vás vybrali několik značek, které se právě o udržitelnost zajímají.

Stella McCartney

Stella McCartney je známá tím, že se již řadu let o udržitelnost zasazuje ve svých kolekcích. Zavázala se, že nebude používat pravé kožešiny, kůži či peří při výrobě žádného z jejich modelů. Byla jedním z prvních návrhářů, kteří propagovali inovace šetrné k Zemi. Dnes je již každý model v její kolekci vytvořen za pomoci nejmodernějších inovací. V roce 2011 se značka jako taková připojila k iniciativě etického obchodování.

Levi’s

Levi’s je jistě jednou z nejznámějších denimových značek na světě. Dnes spolupracuje s lokálními dodavateli a spoléhá na technologii Water Less, díky které se při výrobě spotřebuje až o 96% méně vody na každé džíny. 

Thought

Vize této značky je jasná - současná móda a udržitelnost jdou ruku v ruce. Kousky, které se snadno nosí a jsou vyrobeny udržitelným způsobem. Nejčastějším materiálem je konopí, bambus či ramie. Výjimkou nejsou ani doplňky. Kabelky, plážové tašky či sponky. 

Able

Able je značka, která je plná ženské síly, bojující za ukončení a zmírnění chudoby. Vedou ji ženy, tedy přesně 95 % pracovní síly je tvořeno ženami, které jsou rozptýleny po celém světě. Společně vytvářejí společenství pracovitých a podobně smýšlejících lidí. Klíčovým slovem pro tuto značku je především kvalita, a to jak kvalita produktů, tak kvalita života, kterou poskytují. Investují do vzdělávání žen, aby si mohly vydělat na živobytí a prolomily tak cyklus chudoby a dokázaly změnit svůj život k lepšímu.

Tradlands

Jak už to tak bývá, na začátku je něco, co tu chybělo. Nespokojenost s kvalitou, omezenou nabídkou a frustrace jednorázovou módou. To byl první impuls ke vzniku značky Tradlands. Nejedná se o značku plnou módních výstřelků a trendů, o kterých už další sezónu ani neuslyšíte. Jsou to jednoduché, nadčasové a kvalitní kousky, které ve vašich šatnících vydrží dlouhá léta.

Sezane

To nejlepší nakonec. Francouzská značka Sezane v současné době pracuje s více jak 70 % materiálu, který je šetrný k životnímu prostředí, včetně rostlině opálené kůže, organické bavlny a hedvábí certifikovaného Oeko-Tex. Od zahájení jejich recyklačního programu La Grande Collecte bylo recyklováno více než 12 000 kusů a 100 % jejich přepravních krabic je vyrobeno z recyklovaných kartonů. 

foto: archiv značek, thetrendspotter.net

Přidat na Seznam.cz
MÓDA NÁVRHÁŘI STELLA MCCARTNEY LEVI'S SEZANE THOUGHT ABLE TRADLANDS UDRŽITELNÁ MÓDA UDRŽITELNOST UPCYKLACE WATER LESS KVALITA INSPIRACE DÁMSKÁ MÓDA BASIC

Související články

Sarah Jessica Parker oznámila návrat Sexu ve městě

Bude pokračování! Dlouho očekávaný návrat oznámila Sarah J. Parker na svém Instagramu. Nová série ponese název And Just Like That. Dámy se mají na co těšit.

Celý článek

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek