dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Přidat na Seznam.cz
Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Jak řekl J. J. Rousseau: „Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali“ a že těch rozdílů najdeme...

Já to vidím, tak proč to nevidíš ty?

Každý člověk má jiné chápání a myšlení, o to více, když jde o muže a ženu. To, co vám přijde zřejmé, jasné a důležité, může vaše drahá polovička vidět úplně jinak nebo to dokonce nevidět vůbec. Jak pohled na život, rozdílnost barev, tak mléko v lednici, které je stále na tom stejném místě. Jen těžko se vysvětluje, co nám vadí, co máme rádi a proč to tak je, když každý jedinec vnímá úplně jinak.

zdroj: pexels.com

Modrá nebo modrá?

Ženy ve většině případech touží po svatbě, domovu a dětech. Muži spíše po zábavě, dobrých kamarádech a volnosti. Věkem se vše mění a jediné, jak tohle vyřešit, je komunikace. Zatímco se ptáte svého milého, zdali máte koupit modré, tyrkysové nebo blankytné závěsy. Váš muž slyší pouze: „modrá, modrá nebo modrá“. Když vás dovleče do obchodu s nářadím a neví, jestli má pořídit aku vrtačku nebo příklepovou vrtačku, tak i když budete mít názornou ukázku, jen těžko pochopíte, o čem je řeč.

Příklady z praxe

Stejně tak vzniknou situace, kdy například muž řekne, že je unavený, hledí do stropu a pak jde spát. Žena ho mezitím pozorně sleduje, analyzuje a říká si, že se něco muselo stát, něčím ho naštvala nebo se něco přihodilo v práci. Jaká je realita? Muž je opravdu jen unavený, chvíli pozoroval špatně odvedenou práci malíře na stropě a pak šel jednoduše spát. Nedělejte ukvapené závěry, vše neanalyzujte a promluvte si. Soužití už tak dvou odlišných jedinců nebude snadné, ale o to více může být zábavné a krásné.

zdroj: pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
LÁSKA VZTAHY ROZDÍLNÉ POHLEDY ÚHEL POHLEDU VZTAH MUŽ ŽENA

Související články

Jitka Kudláčková přichází s novou kolekcí náramků

JK Jitka Kudláčková představuje novou unisexovou kolekci moderních náramků, které jsou symbolem spojení, naděje i víry. Elegantní náramky tvoří komponenty ze 14 kt. bílého, žlutého či červeného zlata s motivy ze stávajících kolekcí. 

Celý článek

Žárlivost aneb zabiják lásky

Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

Celý článek

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

Celý článek

Hitem se staly knihy pro mileniály

Číst, číst a zase číst. To v dnešní době zapomíná mnoho z nás. Přinášíme vám tipy, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Knihy, které dříve četli naši rodiče i prarodiče se nyní hodně liší. Zajímá vás vegetariánství, pohádkové domy, romantika nebo trocha poezie?

Celý článek

Komerční láska Valentýn? Opravdu?!

Už je to tak! My Češi jsme hrdí na 1. máj, a přes to nejede vlak. Valentýn je jen komerční americký svátek, který nutí nebožáky muže, aby si těžce lámali hlavu, co zase dát své milované.

Celý článek