dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Přidat na Seznam.cz
Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Jak řekl J. J. Rousseau: „Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali“ a že těch rozdílů najdeme...

Já to vidím, tak proč to nevidíš ty?

Každý člověk má jiné chápání a myšlení, o to více, když jde o muže a ženu. To, co vám přijde zřejmé, jasné a důležité, může vaše drahá polovička vidět úplně jinak nebo to dokonce nevidět vůbec. Jak pohled na život, rozdílnost barev, tak mléko v lednici, které je stále na tom stejném místě. Jen těžko se vysvětluje, co nám vadí, co máme rádi a proč to tak je, když každý jedinec vnímá úplně jinak.

zdroj: pexels.com

Modrá nebo modrá?

Ženy ve většině případech touží po svatbě, domovu a dětech. Muži spíše po zábavě, dobrých kamarádech a volnosti. Věkem se vše mění a jediné, jak tohle vyřešit, je komunikace. Zatímco se ptáte svého milého, zdali máte koupit modré, tyrkysové nebo blankytné závěsy. Váš muž slyší pouze: „modrá, modrá nebo modrá“. Když vás dovleče do obchodu s nářadím a neví, jestli má pořídit aku vrtačku nebo příklepovou vrtačku, tak i když budete mít názornou ukázku, jen těžko pochopíte, o čem je řeč.

Příklady z praxe

Stejně tak vzniknou situace, kdy například muž řekne, že je unavený, hledí do stropu a pak jde spát. Žena ho mezitím pozorně sleduje, analyzuje a říká si, že se něco muselo stát, něčím ho naštvala nebo se něco přihodilo v práci. Jaká je realita? Muž je opravdu jen unavený, chvíli pozoroval špatně odvedenou práci malíře na stropě a pak šel jednoduše spát. Nedělejte ukvapené závěry, vše neanalyzujte a promluvte si. Soužití už tak dvou odlišných jedinců nebude snadné, ale o to více může být zábavné a krásné.

zdroj: pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
LÁSKA VZTAHY ROZDÍLNÉ POHLEDY ÚHEL POHLEDU VZTAH MUŽ ŽENA

Související články

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

Celý článek

Hitem se staly knihy pro mileniály

Číst, číst a zase číst. To v dnešní době zapomíná mnoho z nás. Přinášíme vám tipy, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Knihy, které dříve četli naši rodiče i prarodiče se nyní hodně liší. Zajímá vás vegetariánství, pohádkové domy, romantika nebo trocha poezie?

Celý článek

Komerční láska Valentýn? Opravdu?!

Už je to tak! My Češi jsme hrdí na 1. máj, a přes to nejede vlak. Valentýn je jen komerční americký svátek, který nutí nebožáky muže, aby si těžce lámali hlavu, co zase dát své milované.

Celý článek

O (sebe)lásce a tričkách, které jsou jí plné

Jsou dny, kdy se nemáme rády. Kdy naše kolegyně je úspěšnější, kamarádka hezčí a sestra oblíbenější. Dny, kdy už nechceme být samy sebou ale hlavně nějakou jinou.

Celý článek

Poznámky pod čarou: Zakázané lásky

Říkám si, že často by bylo úplně nejlepší se nezamilovat. Některé lásky mají totiž ruinační charakter. Citový, emoční a leckdy také finanční.

Celý článek

Přihlaste se do soutěže krásy obchodního centra Atrium Flora

Od 27. července do 31. srpna se můžete přihlásit do dalšího ročníku soutěže s názvem Staň se tváří Flory, která vám může pomoci změnit váš život a otevřít dveře do vysněného světa modelingu. Třeba právě vám se podaří získat výherní korunku ve velkém finále, které se uskuteční 14. října 2015 v OC Atrium Flora.

Celý článek

Jak české ženy vnímají svoji krásu tváří v tvář zrcadlům?

Češky se na sebe v zrcadle usmívají v porovnání se světem mnohem méně. Vidí na sobě pouze nedostatky. Značka Dove to chce změnit!

Celý článek

5 chyb při hubnutí, které ženy dělají

Sabotují stravovací návyky vaše úsilí zhubnout?

Celý článek