dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Přidat na Seznam.cz
Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Značka Ksenia Schnaider svůj příběh začala psát již v roce 2011, od té doby se mílovými kroky posouvá dál a dál. Klade důraz na perfektní střih, východoevropské kulturní myšlenky i aktuální módní trendy. Když se jich zeptáte na myšlenku post-sovětské mentality, jsou téměř nostalgičtí: „Myslím, že došlo k velké vlně trendů ovlivněných sovětskou mentalitou a je skvělé, že konečně oceňujeme naši minulost vůči kultuře, stejně jako přijímáme západní historické odkazy. Myslím si, že je důležité si pamatovat, bez ohledu na zdroj vlivu, že je třeba, aby se to nějakým způsobem odlišovalo a jednoduše nekopírovalo,“ říká Ksenia Schnaider.

Ksenia a Anton si dali za cíl představit téma ukrajinských pláží. Hlavním poselstvím je, že pohodlí může být stylové, stejně jako oblečení vyrobené z drahých tkanin. Proto jsou základem kolekce utilitární vesty, šortky, áčkové sukně i trička s grafickými potisky. Kolekce je navíc rozšířena o široké i úzké džíny.

I na Ukrajině mají mladí lidé velký zájem o módní dění. Jejich finanční prostředky sice nejsou tak veliké jako naše, zato odhodlání a srdce ano. „Ukrajinská módní scéna se hodně rozvinula s mladou generací, která se o ní stále více zajímá. Jsou si velmi dobře vědomi toho, co se kde děje a v mnoha ohledech jsou před námi,“ smějí se návrháři. Probojovat se nejenom v Evropě v rámci módního světa je ale pro ukrajinské návrháře složitější. Chybí jim podpora ze strany vlády, nebojí se označit za vinu určitou míru odcizení mezi jednotlivými státy vůči Ukrajině, ale zůstávají optimističtí a věří, že není nic, čeho se nedá dosáhnout. Možná právě trend nováčků z nejvzdálenějších koutů světa jim pomůže dostat se zase o krůček dál. A kdo si nejčastěji kupuje oblečení značky Ksenia Schnaider? „Většina našich zákazníků pochází z Číny a USA,“ doplnila náš krátký rozhovor Ksenia Schnaider.

kseniaschnaider.com
 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KSENIA SCHNAIDER UKRAJINSKÁ MÓDNÍ ZNAČKA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek