dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Přidat na Seznam.cz
Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Značka Ksenia Schnaider svůj příběh začala psát již v roce 2011, od té doby se mílovými kroky posouvá dál a dál. Klade důraz na perfektní střih, východoevropské kulturní myšlenky i aktuální módní trendy. Když se jich zeptáte na myšlenku post-sovětské mentality, jsou téměř nostalgičtí: „Myslím, že došlo k velké vlně trendů ovlivněných sovětskou mentalitou a je skvělé, že konečně oceňujeme naši minulost vůči kultuře, stejně jako přijímáme západní historické odkazy. Myslím si, že je důležité si pamatovat, bez ohledu na zdroj vlivu, že je třeba, aby se to nějakým způsobem odlišovalo a jednoduše nekopírovalo,“ říká Ksenia Schnaider.

Ksenia a Anton si dali za cíl představit téma ukrajinských pláží. Hlavním poselstvím je, že pohodlí může být stylové, stejně jako oblečení vyrobené z drahých tkanin. Proto jsou základem kolekce utilitární vesty, šortky, áčkové sukně i trička s grafickými potisky. Kolekce je navíc rozšířena o široké i úzké džíny.

I na Ukrajině mají mladí lidé velký zájem o módní dění. Jejich finanční prostředky sice nejsou tak veliké jako naše, zato odhodlání a srdce ano. „Ukrajinská módní scéna se hodně rozvinula s mladou generací, která se o ní stále více zajímá. Jsou si velmi dobře vědomi toho, co se kde děje a v mnoha ohledech jsou před námi,“ smějí se návrháři. Probojovat se nejenom v Evropě v rámci módního světa je ale pro ukrajinské návrháře složitější. Chybí jim podpora ze strany vlády, nebojí se označit za vinu určitou míru odcizení mezi jednotlivými státy vůči Ukrajině, ale zůstávají optimističtí a věří, že není nic, čeho se nedá dosáhnout. Možná právě trend nováčků z nejvzdálenějších koutů světa jim pomůže dostat se zase o krůček dál. A kdo si nejčastěji kupuje oblečení značky Ksenia Schnaider? „Většina našich zákazníků pochází z Číny a USA,“ doplnila náš krátký rozhovor Ksenia Schnaider.

kseniaschnaider.com
 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA KSENIA SCHNAIDER UKRAJINSKÁ MÓDNÍ ZNAČKA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek