dnes je 30.11.2022 a svátek má Ondřej

Uložte CD, abyste je už nikdy nehledala

Přidat na Seznam.cz
Udělejte si pořádek ve svých sbírkách CD a místo různých krabic je urovnejte do vhodného stojanu.

Cédéčka dnes používá kdekdo a doma to dá někdy dost práce, než najdete to správné, které právě potřebujete. Děti na nich mají své oblíbené pohádky, počítačové hry a písničky. Ty starší je používají i jako školní pomůcky. Ani my dospělí nejsme výjimkou a CD používáme také skoro denně. Doma potom někdy šílíme, když otevřeme obal a tam není to, co být má. Někdy při hledání zpřeházíme všechna CD, abychom se dopracovali až k tomu dotyčnému. Za nepořádek si můžeme ale sami. Úložné prostory se dnes vyrábí prakticky na cokoliv, není potřeba ukládat cédečka do krabic od bot nebo je hromadit v šuplíkách pracovního stolu apod. Není ani dobré je nechávat jen tak volně ležet kdekoliv po bytě, protože se na ně práší a navíc je můžeme i zašantročit tak, že je nikdy nenajdeme. Asi by bylo dobré pořídit si nějaký ten box nebo stojan na CD.

Stojany na CD jsou součástí interiéru, proto bychom měli zvážit, kam chceme stojan umístit. Protože se vyrábí různé varianty, ať už závěsné nebo na postavení, které mohou být buď jednoduché většinou z kovové konstrukce, nebo kov a dřevo, ale i plast a nebo mohou být ze dřeva či dřevotřísky. Takové stojany představují kus nábytku jako např. skříně nebo regál a musíme tedy počítat s tím, že v místnosti zaberou víc místa. Na stůl nebo do police stolu se hodí spíše stojany v podobě různě kapacitních boxů. Vhodný stojan vybereme také podle velikosti naší diskografie. Protože stojany se vyrábí v různých velikostech a tedy s různou kapacitou, volíme stojany s alespoň dvojnásobnou kapacitou cédéček, než která máme doma. Máme-li tedy 50 ks CD, koupíme stojan na alespoň 100 ks CD. Při nákupu stojanu si dáváme také pozor na uchycení, tedy na šířku drážek pro zasunutí CD. Musíme si uvědomit, že ne každý obal na CD je stejně široký a mohli bychom mít pak problém s naplněním stojanu.

Pokud vlastníte více cédéček atypických rozměrů (dvojCD, slim obaly apod.), je tedy lepší pořídit si pro ně klasický regálový stojan, který vypadá jako knihovna. Můžete ho zakoupit buď otevřený a nebo se skleněnými dvířky. Většina stojanů je ale vyráběna pro standardní rozměry obalů CD. V neposlední řadě by vás měl zajímat taky design. Můžete si stojanem vyzdobit třeba dětský pokoj, ložnici či obývák. I na toto výrobci a designéři myslí a na trhu můžete koupit všelijaké tvary stojanů. Musíme si ale uvědomit, že ne každý stojan byl navržen účelně. Některé opravdu splňují jen tu estetickou stránku věci a praktičnost se někam vytratila.

 

Zdroj fotogalerie: Amazon.com

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA CD STOJAN OBAL BOX DISKOGRAFIE

Související články

Krásné a stylové obaly nejen pro Macbooky

Krásná a stylová pouzdra přijdou vhod především při cestování nebo jakémkoliv přemisťování, protože ochrání váš drahocenný notebook proti poškrábání, prachu a mechanickému poškození, ale zároveň doplní váš formální i neformální styl. Který bude pro vás ten pravý? 

 

Celý článek

Box je hlavní inspirací supermodelky Adriany Lima v kolekci pro značku Puma

První společná kolekce Adriany Lima a značky PUMA přináší oblečení i obuv v retro stylu s funkčními materiály a v bezchybném provedení.

Celý článek

Inspirace: Jak zorganizovat vstupní prostor domu i bytu

Vstupní chodba do domu či bytu by měla být světlým útulným prostorem, který vás přivítá. Často v něm ale překypuje hromada svršků a bot. Jak takové místo lépe zorganizovat?

Celý článek

SelfieFeet aneb jak na pořízení perfektní selfie

Geniální nástupce oblíbených selfie tyčí, nebo jen další zbytečný krám bez šance na úspěch?

Celý článek

Snapchat - okno do reálného života módních celebrit

Módní ikony sledujeme pečlivě na Facebooku, čteme si jejich myšlenky na Twitteru a obdivujeme jejich nádherné životy na Instagramu. Trochu víc do soukromí nás vezme Snapchat. Vy ho ještě neznáte?

Celý článek

Vpusťte do svého obydlí dostatek přírodního světla

Postrádá vaše obydlí dostatek přírodního světla? Nevadí, “Lucy“ vaše příbytky dokonale prozáří.

Celý článek

Dron Lily vás sleduje na každém kroku

Ne však k šílenství, ale k údivu. Stačí jej jen vyhodit do vzduchu a děj se vůle boží. Dron vás automaticky začne sledovat.

Celý článek

Valentino oblékl britského aristokrata s 565 koňmi pod kapotou

Aston Martin dostal nový kabát ušitý na míru. Vanquish Volante oblékl kamufláž italského módního návrháře Valentina.

Celý článek