dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Přidat na Seznam.cz
Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Ateliér módní tvorby UMPRUM

Studenti ve své tvorbě pro podzim 2019 ukázali tvořivost, promyšlenost a spoustu krásné krejčovské práce. Rafinované vrstvení, řasení a sešívaní látek ukazuje budoucí talent v tom nejlepším světle.

Unikátní potisky látek byly středem pozornosti na moderních i zkušebních střizích. Příjemné byly i transparentní modely, kde bylo vidět spoustu konceptuální práce.

Využití barevných, chlupatých a textových lemů souzní i s dnešními trendy. Celé kolekci nechyběl důvtip ani barevnost, která rozzářila celou místnost. Co model, to individuální umělecký přístup k módní tvorbě. 

Ateliér designu oděvu a obuvi

Experimentální tvorba je od studentů vždy očekávána a ani jinak tomu nebylo tentokrát. Nové nebo materiály použité inovativním způsobem byly zpracovány na jedničku. Impozantně působil hlavně obyčejný koberec, kde se kreativita postarala o naprosto odlišný vzhled v podobě šatů.

Vrstvení, kolážová metoda patchwork či bohaté řasení látky stálo oproti ležérnímu minimalismu, kde vynikla především kvalita zpracování. Geometrický tvar obuvi či návleky místo kozaček působily stylově.

Objemné kreace snoubily mnoho zauzlovaných, zamotaných a navrstvených materiálů s prvky klasického oděvu u černých modelů, což působilo dojmem, že se dají prakticky nosit. Barevné modely byly zpevněny pásky a vyvolávaly pocit, že drží celý model pohromadě. Objem je celosvětově oblíbeným tématem návrhářů a i studenti si s touto myšlenkou úspěšně pohrávají. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI ATELIÉR MÓDNÍ TVORBY STUDENTI MBPFW 2019 MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek