dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Přidat na Seznam.cz
Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Ateliér módní tvorby UMPRUM

Studenti ve své tvorbě pro podzim 2019 ukázali tvořivost, promyšlenost a spoustu krásné krejčovské práce. Rafinované vrstvení, řasení a sešívaní látek ukazuje budoucí talent v tom nejlepším světle.

Unikátní potisky látek byly středem pozornosti na moderních i zkušebních střizích. Příjemné byly i transparentní modely, kde bylo vidět spoustu konceptuální práce.

Využití barevných, chlupatých a textových lemů souzní i s dnešními trendy. Celé kolekci nechyběl důvtip ani barevnost, která rozzářila celou místnost. Co model, to individuální umělecký přístup k módní tvorbě. 

Ateliér designu oděvu a obuvi

Experimentální tvorba je od studentů vždy očekávána a ani jinak tomu nebylo tentokrát. Nové nebo materiály použité inovativním způsobem byly zpracovány na jedničku. Impozantně působil hlavně obyčejný koberec, kde se kreativita postarala o naprosto odlišný vzhled v podobě šatů.

Vrstvení, kolážová metoda patchwork či bohaté řasení látky stálo oproti ležérnímu minimalismu, kde vynikla především kvalita zpracování. Geometrický tvar obuvi či návleky místo kozaček působily stylově.

Objemné kreace snoubily mnoho zauzlovaných, zamotaných a navrstvených materiálů s prvky klasického oděvu u černých modelů, což působilo dojmem, že se dají prakticky nosit. Barevné modely byly zpevněny pásky a vyvolávaly pocit, že drží celý model pohromadě. Objem je celosvětově oblíbeným tématem návrhářů a i studenti si s touto myšlenkou úspěšně pohrávají. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI ATELIÉR MÓDNÍ TVORBY STUDENTI MBPFW 2019 MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019

Související články

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek