dnes je 16.02.2020 a svátek má Ljuba

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Přidat na Seznam.cz
Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Ateliér módní tvorby UMPRUM

Studenti ve své tvorbě pro podzim 2019 ukázali tvořivost, promyšlenost a spoustu krásné krejčovské práce. Rafinované vrstvení, řasení a sešívaní látek ukazuje budoucí talent v tom nejlepším světle.

Unikátní potisky látek byly středem pozornosti na moderních i zkušebních střizích. Příjemné byly i transparentní modely, kde bylo vidět spoustu konceptuální práce.

Využití barevných, chlupatých a textových lemů souzní i s dnešními trendy. Celé kolekci nechyběl důvtip ani barevnost, která rozzářila celou místnost. Co model, to individuální umělecký přístup k módní tvorbě. 

Ateliér designu oděvu a obuvi

Experimentální tvorba je od studentů vždy očekávána a ani jinak tomu nebylo tentokrát. Nové nebo materiály použité inovativním způsobem byly zpracovány na jedničku. Impozantně působil hlavně obyčejný koberec, kde se kreativita postarala o naprosto odlišný vzhled v podobě šatů.

Vrstvení, kolážová metoda patchwork či bohaté řasení látky stálo oproti ležérnímu minimalismu, kde vynikla především kvalita zpracování. Geometrický tvar obuvi či návleky místo kozaček působily stylově.

Objemné kreace snoubily mnoho zauzlovaných, zamotaných a navrstvených materiálů s prvky klasického oděvu u černých modelů, což působilo dojmem, že se dají prakticky nosit. Barevné modely byly zpevněny pásky a vyvolávaly pocit, že drží celý model pohromadě. Objem je celosvětově oblíbeným tématem návrhářů a i studenti si s touto myšlenkou úspěšně pohrávají. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI ATELIÉR MÓDNÍ TVORBY STUDENTI MBPFW 2019 MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019

Související články

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Sázka na ženskou rafinovanost v kolekci Proenza Schouler

Podzimní kolekce značky Proenza Schouler je pro nás příjemným překvapením. Mísí se v ní moderní styl, elegance, trocha vášně, a především prvky ženskosti.

Celý článek

Bella Hadid v čele přehlídky Oscar de la Renta na NYFW

V nočních hodinách v New Yorku připravil Týden módy další famózní přehlídku. Tentokrát se jednalo o podzimní kolekci Oscar de la Renta - pojďme se na ni společně podívat!

Celý článek

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Celý článek

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Celý článek
Jason Wu na Fashion Weeku v New Yorku

Jason Wu na NYFW: Exotické orchideje i inspirace rakouským umělcem s českými předky

Mladý talentovaný návrhář původem z Taiwanu, jehož tvorbu si oblíbila Michelle Obama, předvedl na Fashion Weeku v New Yorku působivou a osvěžující kolekci, která si podmaní všechny romantické duše.

Celý článek