dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Přidat na Seznam.cz
Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Ateliér módní tvorby UMPRUM

Studenti ve své tvorbě pro podzim 2019 ukázali tvořivost, promyšlenost a spoustu krásné krejčovské práce. Rafinované vrstvení, řasení a sešívaní látek ukazuje budoucí talent v tom nejlepším světle.

Unikátní potisky látek byly středem pozornosti na moderních i zkušebních střizích. Příjemné byly i transparentní modely, kde bylo vidět spoustu konceptuální práce.

Využití barevných, chlupatých a textových lemů souzní i s dnešními trendy. Celé kolekci nechyběl důvtip ani barevnost, která rozzářila celou místnost. Co model, to individuální umělecký přístup k módní tvorbě. 

Ateliér designu oděvu a obuvi

Experimentální tvorba je od studentů vždy očekávána a ani jinak tomu nebylo tentokrát. Nové nebo materiály použité inovativním způsobem byly zpracovány na jedničku. Impozantně působil hlavně obyčejný koberec, kde se kreativita postarala o naprosto odlišný vzhled v podobě šatů.

Vrstvení, kolážová metoda patchwork či bohaté řasení látky stálo oproti ležérnímu minimalismu, kde vynikla především kvalita zpracování. Geometrický tvar obuvi či návleky místo kozaček působily stylově.

Objemné kreace snoubily mnoho zauzlovaných, zamotaných a navrstvených materiálů s prvky klasického oděvu u černých modelů, což působilo dojmem, že se dají prakticky nosit. Barevné modely byly zpevněny pásky a vyvolávaly pocit, že drží celý model pohromadě. Objem je celosvětově oblíbeným tématem návrhářů a i studenti si s touto myšlenkou úspěšně pohrávají. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UMPRUM ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI ATELIÉR MÓDNÍ TVORBY STUDENTI MBPFW 2019 MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek