dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Už jste viděli boty z plechovek?

Přidat na Seznam.cz
Celosvětový trend recyklace materiálů dorazil i do světa módy. Uznávaná britská návrhářka bot - Georgina Goodman, představila světu svou novou kolekci bot z recyklovaných plechovek.

Nedávno česká média zveřejnila informaci, že Češi jsou hned vedle Němců jedničky v třídění plastů. S myšlenkou používat recyklované materiály ve světě módy si světoví návrháři pohrávají už dlouho. Avšak až na přehlídce nesoucí jméno Estethica, jež byla součástí Londýnského týdne módy, představila Georgina Goodman vedle své sezónní kolekce i kolekci bot z recyklovaných plechovek.

Tento úchvatný nápad realizovala Georgina celých šest měsíců. Se sběrem materiálů, plechovek z nápojů, neměla žádné větší potíže. Sama návrhářka je totiž horlivou milovnicí nápojů z plechovky, a tak si materiál posbírala ve své dílně a doma. Těmito ručně vyrobenými, ekologicky šetrnými botami, si podmanila celý svět. Kromě plechovek byla na výrobu bot potřeba ještě kůže a nit. Už při výrobě těchto bot se projevila Georgina jako pravá ekoložka. Nenechala ladem žádný materiál. Z posledních kusů kůže vyrobila peněženky a z plechu kroužky na klíče. Dnes jsou tyto eko-boty ke shlédnutí v jejím obchodě v Mayfair v samém srdci Londýna.

Georgina tak pootevřela dveře dalším návrhářům. Je jen otázkou času, kdy bude naprostou samozřejmostí nosit oblečení a obuv z recyklovaných materiálů. Počkejme si však, s jakými dalšími libůstkami přijdou i jiní eko-návrháři.

Přidat na Seznam.cz
BOTY OBLEČENÍ OBUV MODY NÁVRHÁŘI PLECHOVKY PENĚŽENKY KROUŽKY NA KLÍČE OBUV Z RECYKLOVANÝCH MATERIÁLŮ GEORGINA GOODMAN EKO-BOTY

Související články

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Hana Podolská: Královna české módy

Tato žena se zapsala do dějin jako královna české módy v meziválečném období a druhé světové války. Její život byl bohužel jedna velká zkouška. Chcete vědět více? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek