dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Už jste viděli boty z plechovek?

Přidat na Seznam.cz
Celosvětový trend recyklace materiálů dorazil i do světa módy. Uznávaná britská návrhářka bot - Georgina Goodman, představila světu svou novou kolekci bot z recyklovaných plechovek.

Nedávno česká média zveřejnila informaci, že Češi jsou hned vedle Němců jedničky v třídění plastů. S myšlenkou používat recyklované materiály ve světě módy si světoví návrháři pohrávají už dlouho. Avšak až na přehlídce nesoucí jméno Estethica, jež byla součástí Londýnského týdne módy, představila Georgina Goodman vedle své sezónní kolekce i kolekci bot z recyklovaných plechovek.

Tento úchvatný nápad realizovala Georgina celých šest měsíců. Se sběrem materiálů, plechovek z nápojů, neměla žádné větší potíže. Sama návrhářka je totiž horlivou milovnicí nápojů z plechovky, a tak si materiál posbírala ve své dílně a doma. Těmito ručně vyrobenými, ekologicky šetrnými botami, si podmanila celý svět. Kromě plechovek byla na výrobu bot potřeba ještě kůže a nit. Už při výrobě těchto bot se projevila Georgina jako pravá ekoložka. Nenechala ladem žádný materiál. Z posledních kusů kůže vyrobila peněženky a z plechu kroužky na klíče. Dnes jsou tyto eko-boty ke shlédnutí v jejím obchodě v Mayfair v samém srdci Londýna.

Georgina tak pootevřela dveře dalším návrhářům. Je jen otázkou času, kdy bude naprostou samozřejmostí nosit oblečení a obuv z recyklovaných materiálů. Počkejme si však, s jakými dalšími libůstkami přijdou i jiní eko-návrháři.

Přidat na Seznam.cz
BOTY OBLEČENÍ OBUV MODY NÁVRHÁŘI PLECHOVKY PENĚŽENKY KROUŽKY NA KLÍČE OBUV Z RECYKLOVANÝCH MATERIÁLŮ GEORGINA GOODMAN EKO-BOTY

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Novesta v nové kolekci cílí na nadčasový design a zakládá si na dlouhodobém využití obuvi

Československá značka Novesta ještě jako jedna z posledních vyrábí celou svou produkci v Evropě, konkrétně v České republice a na Slovensku. Nejinak je tomu i v případě aktuální kolekce na nadcházející sezónu podzim / zima 2022, která přináší klasické a osvědčené modely i několik novinek.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek
Kolekce Puma a Vogue

PUMA A VOGUE SPOLEČNĚ VYTVOŘILI IKONICKOU KOLEKCI

Společnosti PUMA a VOGUE oznámily zahájení nové spolupráce, která spojuje svět sportu a módy do jedinečné kolekce.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek
Vans obuv

VANS A PRETTY GUARDIAN SAILOR MOON VZDÁVÁ HOLD POPULÁRNÍMU ANIME

Vans a populární anime Pretty Guardian Sailor Moon představují společnou čtyřdílnou kolekci oslavující lásku a přátelství. 

Celý článek

Boty, které ovládly letní sezonu: Jaké z nich musíte mít?

Boty jsou jedním z těch módních kousků, kterých se ženy nemohou nabažit. Jaké jsou letošní dámské letní trendy, které teď ovládají trh? Nechte se inspirovat našimi tipy a obnovte svůj letní botník o tyhle krásné kousky. Každá z vás si zajisté vybere.

Celý článek