dnes je 26.01.2020 a svátek má Zora

V Londýně je otevřena nová výstava Alexandera McQueena s názvem ‚Roses‘

Přidat na Seznam.cz
V londýnském ateliéru Alexander McQueen je otevřena výstava modelů s názvem 'Roses'. Výstava opulentních šatů nabízí pohled jak na nové róby z dílny nynější kreativní ředitelky Sarah Burton, tak i na ikonické modely, jež vytvořil Alexander McQueen. 

Nynější kreativní ředitelka Sarah Burton chtěla divákům ukázat, že vše, co McQueen dělal, bylo nějakým způsobem spjato s přírodou. Výstava se soustředí na dvoje šaty: jedny červené, které vytvořila Burton pro kolekci Jaro/Léto 2019 a druhé, které ušil McQueen pro přehlídku v roce 2007. Když v květinové róbě vyšla před více než deseti lety modelka Tanya Dziahileva na molo, některé květy odpadly. „Použil jsem květiny, protože umírají. Nic není navždy. Ve sbírce byla křehkost, v tom smyslu, že nic není trvalé, a i krása zmizí,” řekl McQueen pro časopis AnOther Magazine. 

Červené šaty zhotovila Sarah Burton, druhé před více než deseti lety Alexander McQueen

Ve třetím patře ateliéru na londýnské ulici Old Bond Street jsou samozřejmě k vidění i jiné šaty inspirované tvary a energií květů. Nechybí bílé ani modro-fialové šaty, které vypadají, jako kdyby pučely. Za každým modelem se nachází moodboard, na kterém je vidět, čím se návrháři inspirovali. Vstup na výstavu je zdarma, ale nezaručujeme, že si cestou zpět v butiku Alexandera McQueena nic nekoupíte.

Vogue.co.uk, AnotherMag.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXANDER MCQUEEN VÝSTAVA KVĚTINA INSPIRACE LONDÝN SARAH BURTON

Související články

Svatby v zimě jako v pohádce

Svatba. Jeden z nejdůležitějších dnů každé ženy. Přemýšlíte nad svatbou a vaše oblíbené místo je už obsazené? Tak uspořádejte svatbu v zimě! Bude to jako v kouzelné pohádce.

Celý článek

Kupujete nový kabát? Poradíme vám aktuální trendy

Zima se už vehementně hlásí o slovo, tak je třeba na to reagovat. Jaký kabát na zimu zvolit, aby splňoval všechny vaše požadavky? Kožíšek, prošívaný, barevný, vlněný, s kapucí nebo bez?

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Svetr, který ve svém šatníku musíte mít

Tento kardigan je na módní scéně už celá desetiletí, ale Katie Holmes se postarala o to, aby se stal kultovním. A to se jí vážně povedlo. Pokud ho tedy ještě nevlastníte, nová sezóna si jej žádá.

 

Celý článek

Dupačky pro dospělé aneb buďte v pohodlí

Originalita a zábava. Netradiční oblečení, které nikdy neškrtí a je příjemné na dotek. Je vám stále zima a nevíte, jak se ještě obléci? Zkuste dupačky! Bláznivý kousek oblečení, do kterého se jen zapnete a víc nemusíte řešit.

Celý článek

Výběr zajímavých pražských výstav

Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.

 

Celý článek

Sedmilhářky: seriál plný módní inspirace a dramat

Velmi poutavý a zajímavý příběh, kde módu a styl uvidíte na každém rohu. Pokud máte rádi nebezpečí, romantické trojúhelníky a dramata, pak je tento seriál přesně ten, který hledáte.

Celý článek

Transparentní politika: průhledné kousky vedou

Transparentní kousky pro všechny. Nejedná se o věci státu, ale jde o velmi oblíbený výkřik módy. Průsvitné halenky, dlouhé šik šaty nebo průhledné kabelky?

Celý článek