dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

V Londýně je otevřena nová výstava Alexandera McQueena s názvem ‚Roses‘

Přidat na Seznam.cz
V londýnském ateliéru Alexander McQueen je otevřena výstava modelů s názvem 'Roses'. Výstava opulentních šatů nabízí pohled jak na nové róby z dílny nynější kreativní ředitelky Sarah Burton, tak i na ikonické modely, jež vytvořil Alexander McQueen. 

Nynější kreativní ředitelka Sarah Burton chtěla divákům ukázat, že vše, co McQueen dělal, bylo nějakým způsobem spjato s přírodou. Výstava se soustředí na dvoje šaty: jedny červené, které vytvořila Burton pro kolekci Jaro/Léto 2019 a druhé, které ušil McQueen pro přehlídku v roce 2007. Když v květinové róbě vyšla před více než deseti lety modelka Tanya Dziahileva na molo, některé květy odpadly. „Použil jsem květiny, protože umírají. Nic není navždy. Ve sbírce byla křehkost, v tom smyslu, že nic není trvalé, a i krása zmizí,” řekl McQueen pro časopis AnOther Magazine. 

Červené šaty zhotovila Sarah Burton, druhé před více než deseti lety Alexander McQueen

Ve třetím patře ateliéru na londýnské ulici Old Bond Street jsou samozřejmě k vidění i jiné šaty inspirované tvary a energií květů. Nechybí bílé ani modro-fialové šaty, které vypadají, jako kdyby pučely. Za každým modelem se nachází moodboard, na kterém je vidět, čím se návrháři inspirovali. Vstup na výstavu je zdarma, ale nezaručujeme, že si cestou zpět v butiku Alexandera McQueena nic nekoupíte.

Vogue.co.uk, AnotherMag.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXANDER MCQUEEN VÝSTAVA KVĚTINA INSPIRACE LONDÝN SARAH BURTON

Související články

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Je nude barva opravdu nudná?

Něžná, elegantní a přirozená. To jsou charakteristické rysy tělové barvy. Působí na vás trochu fádně? Omyl! Tato barva lze lehce kombinovat a dobrou zprávou je, že sluší všem typům – jak tmavým, tak světlým.

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Hitem se staly knihy pro mileniály

Číst, číst a zase číst. To v dnešní době zapomíná mnoho z nás. Přinášíme vám tipy, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Knihy, které dříve četli naši rodiče i prarodiče se nyní hodně liší. Zajímá vás vegetariánství, pohádkové domy, romantika nebo trocha poezie?

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek

Instanews: jak tráví svůj čas české celebrity

Zůstat pár dní doma a odpočinout si od zajetého stereotypu může být fajn pro naše tělo i mysl, ale opravdu jen pár dní, protože jestli stejně jako my nedokážete sedět jen doma, začnete vymýšlet, jak svůj čas vyplnit. Výjimkou nejsou ani české celebrity.

Celý článek