dnes je 08.05.2021

V Londýně je otevřena nová výstava Alexandera McQueena s názvem ‚Roses‘

Přidat na Seznam.cz
V londýnském ateliéru Alexander McQueen je otevřena výstava modelů s názvem 'Roses'. Výstava opulentních šatů nabízí pohled jak na nové róby z dílny nynější kreativní ředitelky Sarah Burton, tak i na ikonické modely, jež vytvořil Alexander McQueen. 

Nynější kreativní ředitelka Sarah Burton chtěla divákům ukázat, že vše, co McQueen dělal, bylo nějakým způsobem spjato s přírodou. Výstava se soustředí na dvoje šaty: jedny červené, které vytvořila Burton pro kolekci Jaro/Léto 2019 a druhé, které ušil McQueen pro přehlídku v roce 2007. Když v květinové róbě vyšla před více než deseti lety modelka Tanya Dziahileva na molo, některé květy odpadly. „Použil jsem květiny, protože umírají. Nic není navždy. Ve sbírce byla křehkost, v tom smyslu, že nic není trvalé, a i krása zmizí,” řekl McQueen pro časopis AnOther Magazine. 

Červené šaty zhotovila Sarah Burton, druhé před více než deseti lety Alexander McQueen

Ve třetím patře ateliéru na londýnské ulici Old Bond Street jsou samozřejmě k vidění i jiné šaty inspirované tvary a energií květů. Nechybí bílé ani modro-fialové šaty, které vypadají, jako kdyby pučely. Za každým modelem se nachází moodboard, na kterém je vidět, čím se návrháři inspirovali. Vstup na výstavu je zdarma, ale nezaručujeme, že si cestou zpět v butiku Alexandera McQueena nic nekoupíte.

Vogue.co.uk, AnotherMag.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXANDER MCQUEEN VÝSTAVA KVĚTINA INSPIRACE LONDÝN SARAH BURTON

Související články

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Inspirace růžovou barvou přišla od posádky letadel Nikiho Laudy, říká ředitelka dopravy RegioJet Ivana Sachsová

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát jsme si povídali s ředitelkou dopravy "žlutých autobusů a vlaků" Ivanou Sachsovou.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek